Видіння Господньої слави
1 У тридцятому році, четвертого місяця , на п’ятий день місяця, коли я перебував серед полонених над рікою Кевар, відкрились небеса, і було мені Боже видіння.
2 У той п’ятий день місяця, – а це був п’ятий рік після переселення (поневолення ) царя Єгоякіма,
3 надійшло ГОСПОДНЄ слово до священика Єзекіїля, сина Бузії; там, в халдейському краю, біля ріки Кевар, він відчув на собі ГОСПОДНЮ руку .
4 Я побачив, як стрімкий вітер з півночі жене велику хмару, оточену спалахами вогню; вона розливала навколо сяйво, а в середині вогню було видно щось на зразок бурштину (янтарю ).
5 А посеред нього – ніби чотири живі істоти. Їхній зовнішній вигляд був схожий на людей.
6 Але в кожного з них було по чотири обличчя й по чотири крила.
7 Ноги у них прямі, а стопи їхніх ніг були подібні до телячих копит і виблискували, наче відполірована мідь.
8 Під їхніми крилами з чотирьох боків були людські руки. Усі чотири живі істоти мали обличчя і крила.
9 Їхні крила прилягали одне до одного; коли вони рухаються, їхні обличчя не повертаються, проте кожний завжди йшов обличчям уперед.
10 Кожне з чотирьох облич мало свою подобу: спереду людське обличчя; обличчя лева з правого від нього боку – в усіх чотирьох; з лівого боку в кожного – обличчя теляти – в усіх чотирьох; нарешті в усіх чотирьох обличчя орла ззаду .
11 Ось такі були їхні обличчя. А їхні крила були простягнуті (розпростерті ) вгору, – два крила в кожного прилягали одне до одного, а два інших крила прикривали їхні тіла.
12 Кожен з них рухався своїм обличчям вперед, – вони йшли туди, куди їх направляв Дух, і під час руху не обертались.
13 А посеред живих істот було видно щось подібне до жаринок палаючого вогню, на вигляд смолоскипів, які рухались поміж живими істотами; вогонь випромінював особливе сяйво, і з того вогню виривались блискавки.
14 Самі живі істоти бігали вперед і назад, немов блискавиці.
15 Придивившись до живих істот, я побачив, що на землі, поруч з кожною чотириликою живою істотою, було по колесу.
16 На вигляд колеса, як витвір, були виготовлені , ніби з виблискуючого хризоліту , – всі чотири однакові, й здавалось, що всередині кожного колеса було ще одне колесо.
17 Вони могли рухатись у чотирьох напрямках й під час руху не оберталися.
18 Їхні ободи були високими й наводили страх, оскільки всі чотири обода довкола були усипані очима.
19 Коли живі істоти йшли, то поруч з ними рухались і колеса, а коли істоти здіймались зі землі, то піднімалися й колеса.
20 А йшли вони (живі істоти ) туди, куди бажав іти Дух, і куди Дух направлявся; з ними також здіймалися колеса, тому що в колесах був дух життя істот .
21 Щоразу, коли рухались істоти, рухались і колеса , а коли зупинялись перші, то зупинялись і другі; коли ж здіймались істоти , то з ними зі землі підіймались і колеса, бо в колесах перебував дух життя істот.
22 Над головами живих істот було щось на зразок небозводу; його вигляд викликав жах, бо був подібний до сяючого кристалу, розпростертого над їхніми головами.
23 А під цим небозводом у кожної істоти були простягнуті одне до одного два крила; а двома іншими крилами вони покривали свої тіла.
24 Коли ж вони рухались, я чув шум їхніх крил, наче луну великої води, як голос Всемогутнього, наче гуркіт битви і шум великого табору. Коли ж вони зупинялись, їхні крила опускались.
25 І коли вони стояли, опустивши крила, з-понад небозводу, що був над їхньою головою, лунав голос.
26 Там, над небозводом, що над їхніми головами, було видно щось подібне до престолу з каменя сапфіра, а на престолі сидів Хтось на вигляд чоловіка.
27 І я бачив вище контурів крижів цього мужа , ніби сяючу мідь, охоплену полум’ям вогню. А нижче контурів крижів і до долу я бачив, ніби вогонь, що випромінює особливе сяйво.
28 Це було щось подібне до райдуги, коли вона з’являється в хмарі дощового дня. Саме так виглядало довколишнє сяйво ГОСПОДНЬОЇ слави. Коли я це побачив, то впав долілиць, і в ту ж мить я почув голос Того, Котрий говорив.
1 І сталося, що в тридцятому році, у четвертому місяці, на п’ятий день місяця я був посеред полонених біля ріки Ховар, і відкрилося небо, і я побачив Божі видіння. 2 У п’ятий день місяця — це п’ятий рік полону царя Йоакима, 3 було Господнє слово до Єзекіїла, сина Вузія, священика, у землі халдеїв біля ріки Ховар. І була на мені Господня рука, 4 і я побачив, як ось з півночі йшов вітер, що несе, і в ньому велика хмара, і світло довкола нього та вогонь, що виблискував, а посеред нього, як видіння бурштину посеред вогню, а в ньому — світло. 5 А в середині — наче подоба чотирьох живих істот. І це їхній вигляд: у них подоба людини, 6 чотири обличчя в однієї і чотири крила в іншої. 7 Їхні ноги прямі, і їхні ноги оперені, й іскри, як поблискування міді, і їхні крила легкі. 8 І людська рука під їхніми крилами на чотирьох їхніх сторонах. І їхні обличчя в чотирьох, 9 коли вони ходили, не поверталися, — кожний ішов перед своїм обличчям. 10 Ось подоба їхніх облич: обличчя людини і обличчя лева з правого боку в чотирьох, і обличчя теляти з лівого боку в чотирьох, і обличчя орла в чотирьох. 11 І їхні крила простерті догори в чотирьох, у кожного два злучені до себе, і два покривали над їхнім тілом. 12 І кожен ходив перед своїм обличчям. Куди тільки йшов дух, ішли вони, і не поверталися.
13 А посеред живих істот — видіння, наче вогняного палаючого вугілля, наче вигляд світильників, що повертаються, посеред істот і світло вогню, і з вогню виходила блискавиця. 15 І я побачив, і ось одне колесо на землі поблизу чотирьох істот. 16 І вигляд коліс — наче вигляд берилу, і одна подоба в чотирьох, і їх діло було, немовби колесо в колесі. 17 На чотири свої сторони вони ходили, не поверталися, коли йшли, — ні вони, 18 ні їхні спини; і в них була висота. І я побачив їх, і їхні спини, повні очей довкола в чотирьох. 19 Коли ж живі істоти йшли, то йшли поблизу них і колеса, а коли істоти піднімалися із землі, то піднімалися й колеса. 20 Де тільки була хмара, там дух, щоб іти. Йшли живі істоти та колеса, і вони підіймалися з ними, тому що в колесах був дух життя. 21 Коли вони йшли, то йшли, коли вони ставали, то ставали, а коли вони підносилися із землі, то підіймалися з ними, бо в колесах був дух життя. 22 І над головою тих істот — подоба, наче небозвід, як вигляд кристалу, який простягався над їхніми крилами вгорі. 23 А під небозводом розпростерті їхні крила, які торкалися одні одних, у кожного два, що покривали їхні тіла. 24 І я чув шум їхніх крил, коли вони ходили, наче гул великої води. І коли вони стали, їхні крила спочивали.
25 І ось голос понад небозводом, що був над їхньою головою. 26 На ньому — подоба престолу, як вигляд каменя сапфіра, а над подобою престолу — подоба, наче вигляд людини вгорі. 27 І я побачив, наче вигляд бурштину від подоби стегон і вище, а від подоби стегон і аж до долу я побачив, наче вигляд вогню, і його світло — довкола. 28 Наче вигляд райдуги, коли є в хмарі в дні дощу, таким є видіння світла довкола. Це видіння подоби Господньої слави. І я побачив, і я падаю долілиць, і я почув голос, що говорив.