Картання лжепророків
1 І було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
2 Сину людський, провісти пророцтво щодо Ізраїлевих пророків, і скажи їм, що вони провіщають власні вигадки. Тож послухайте ГОСПОДНЄ слово.
3 Ось що говорить Владика ГОСПОДЬ: Горе нерозсудливим пророкам, котрі керуються власним спонуканням і жодних видінь не бачать.
4 Твої пророки, Ізраїлю, стали подібні до лисиць серед руїн.
5 Вони не ставали в проломі й не захищали стін Ізраїлевого дому, аби він (Ізраїль ) міг бути стійким у бою ГОСПОДНЬОГО Дня!
6 Їхні видіння – марнота, а тому й провіщення – фальшиві. Вони кажуть: Говорить ГОСПОДЬ, – хоч ГОСПОДЬ їх не посилав, – проте вони сподіваються, що їхнє слово здійсниться.
7 Хіба ж не фальшиві видіння ви мали? Хіба не оманливі провіщення проголошували, стверджуючи: Так говорить ГОСПОДЬ, хоч Я цього не говорив?!
8 Через те так говорить Владика ГОСПОДЬ: Оскільки ви говорите нісенітниці й ваші видіння – обман, тому Я виступаю проти вас, – говорить Владика ГОСПОДЬ.
9 Моя рука буде спрямована проти пророків, які бачать пусте і ворожать обман. Вони не ввійдуть у раду Мого народу, – під час перепису Ізраїлевого роду вони не будуть записані і в землю Ізраїлю не ввійдуть. Тоді зрозумієте, що Я – Владика ГОСПОДЬ.
10 І все це станеться через те, що вони обманювали Мій народ, говорячи: Мир! – хоч, насправді, миру немає! В результаті він (народ ) будував хистку стіну, а вони її покривали розчином тиньку.
11 Скажи тим, що замазують стіну розчином: Прийде велика злива дощу, буде сипатись градом каміння, здійметься спустошлива буря, і стіна впаде.
12 А коли стіна рухне, то хіба не спитають вас: Де той розчин, яким ви тинькували?
13 Тому так говорить Владика ГОСПОДЬ: У Своєму обуренні Я пошлю нищівний вітер, – від Мого гніву проллється злива дощу, і падатиме камінний град, який руйнуватиме все.
14 Я зруйную стіну, яку ви тинькували розчином, і вона впаде на землю, так що оголиться її фундамент і також рухне. Під тими руїнами загинете й ви. Тоді зрозумієте, що Я – ГОСПОДЬ.
15 А коли зіллю весь Мій гнів на стіну й на тих, котрі її замазували розчином, тоді Я скажу до них: Немає ані муру, ані тих, що його тинькували, –
16 тобто пророків Ізраїлю, котрі пророкували про Єрусалим, і нібито мали щодо нього видіння про мир, тоді як миру не мало бути, – говорить Владика ГОСПОДЬ.
Картання лжепророчиць
17 А ще, сину людський, зверни особливу увагу на дочок твого народу, котрі також пророкують від самих себе, і провісти пророцтво проти них.
18 Скажи їм: Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Горе тим жінкам, що шиють чародійні подушечки на всі суглоби рук і роблять намітки (покриття ) на голови різних розмірів, аби зводити довірливих людей. Невже, спокушуючи душі Мого народу, ви цим спасаєте власні душі?
19 Ви безчестите Мене перед Моїм народом за пригорщі ячменю і за шматок хліба. Говорячи неправду Моєму народові, котрий вірить в обман, ви прирікаєте на загибель людей, котрі не повинні вмирати, і залишаєте жити тих, котрі жити не повинні.
20 Тому так говорить Владика ГОСПОДЬ: Мені огидні ваші чародійні подушечки, якими ви зводите молоді душі. Я зірву їх з ваших рук і, наче птахів , відпущу впіймані вами душі на волю.
21 Зірву з вас також ваші намітки, і визволю Мій народ з ваших рук, так що він більше не буде здобиччю у ваших руках, і ви зрозумієте, що Я – ГОСПОДЬ.
22 Оскільки ви оманою завдаєте болю серцю праведного, хоч Я не хотів завдати йому болю, а руки злочинця зміцнюєте, через що він не відвертається від своєї злочинної дороги, щоб мати право на життя,
23 тому ви більше не матимете пустих видінь і не будете займатись ворожінням. Я спасу Свій народ від вашої влади, і ви зрозумієте, що Я – ГОСПОДЬ!
1 І було до мене Господнє слово, що промовляло: 2 Людський сину, пророкуй проти пророків Ізраїля, і ти пророкуватимеш, і скажеш їм: Послухайте Господнє слово. 3 Так говорить Господь: Горе тим, що пророкують від свого серця, а видінь зовсім не бачать. 4 Твої пророки, Ізраїлю, як лисиці в пустелях. 5 Не стали в скріпленні й зібрали стада проти дому Ізраїля, не встояли ті, що кажуть: У Господній день! 6 Ті, що бачать брехню, чародіють безумне, які кажуть: Говорить Господь, а Господь їх не послав, і почали ставити слово. 7 Хіба не оманливе видіння ви побачили і марні чарування виказали?
8 Через це Я сказав: Так говорить Господь: Тому що ваші слова брехливі, а ваші чародійства марні, через це ось Я проти вас, — говорить Господь, — 9 і простягну Мою руку проти пророків, які бачать обман і виголошують марне. Вони не будуть у напоумленні Мого народу і не будуть записані в переписі дому Ізраїля, і не ввійдуть в ізраїльську землю. І пізнають, що Я — Господь. 10 Тому що вони звели Мій народ, кажучи: Мир, мир, і не було миру! І цей збудує стіну, і вони її помажуть, та вона впаде. 11 Скажи тим, що тинькують: Упаде, і буде затоплюючий дощ, і дам каміння для стріляння на їхні стики, і вони впадуть, і спустошливий вітер, і рознесе. 12 І ось мур упав! Тож хіба не скажуть вам: Де є ваш тиньк, яким ви тинькували? 13 Через це так говорить Господь: І нашлю нищівний вітер з люттю, і буде дощ, що потопить у Моєму гніві, і наведу каміння для метання в гніві на вигублення, 14 і розіб’ю мур, який ви тинькували, — він упаде. І кину його на землю, і відкриється його основа, і впаде, і будете вигублені з картаннями. І пізнаєте, що Я — Господь. 15 І завершу Мій гнів на мурі й на тих, що його тинькують, — він упаде. І Я сказав вам: Немає муру, ані тих, що його тинькують, 16 пророків Ізраїля, які пророкують проти Єрусалима, і які бачать його мир, а миру немає, — говорить Господь.
17 І ти, людський сину, скріпи своє обличчя проти дочок твого народу, що пророкують від свого серця, і пророкуй проти них, 18 і скажеш: Так говорить Господь: Горе тим, що шиють подушки на всякий лікоть руки і роблять накриття на всяку голову всякого росту, щоби звести душі. Були розбещені душі Мого народу, а вони рятували власні душі. 19 І обезчестили Мене перед Моїм народом задля пригорщі ячменю і задля скибок хліба, щоб убити душі, які не мали померти, і щоб спасти душі, які не мали жити, коли ви говорили народові, який слухав марні промови. 20 Через це так говорить Господь: Ось Я проти ваших подушок, на яких ви зводите там душі. Тож вирву їх з ваших рук і відішлю на розсіяння душі, які ви зводите, їхні душі. 21 І розірву ваші накидки, і визволю Мій народ з ваших рук, і більше не будуть у ваших руках на зведення. І пізнаєте, що Я — Господь. 22 Тому що ви неправедно зводите серце праведного, а Я його не зводив, і чините , щоби скріпити руки беззаконного, зовсім не звернути його з поганої дороги і живити його, 23 через це не побачите і більше не будете чародійства чародіяти, і Я спасу Мій народ з вашої руки. І пізнаєте, що Я — Господь!