Пророцтво на Тир
1 Це відбулось одинадцятого року, в перший день місяця . Тоді було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту.
2 Сину людський, оскільки Тир так говорив щодо Єрусалима: Ага! Нарешті розбито браму народів! Вона відкрита для мене, і я буду збагачений через його (Єрусалим ) спустошення.
3 Тому так говорить Владика ГОСПОДЬ: Ось Я виступаю проти тебе, Тире! Я підійму на тебе численні народи, немовби море, що піднімає свої хвилі.
4 Вони зруйнують стіни Тира, й повалять його вежі; Я вимету після нього навіть його порох, і зроблю його голою скелею.
5 Він перетвориться хіба що на місце для сушіння сітей посеред моря, адже це Я сказав, – говорить Владика ГОСПОДЬ, – і стане він здобиччю для народів.
6 Так само і його дочки, що на узбережжі , будуть знищені мечем. І пізнають, що Я – ГОСПОДЬ!
7 Адже так говорить Владика ГОСПОДЬ: Ось Я спроваджу з півночі проти Тира вавилонського царя Навуходоносора, – царя царів, з кіньми та колісницями, з вершниками й численним військом.
8 Твоїх дочок, що на узбережжі (в полі ), він знищить мечем, а проти тебе збудує облогові вежі, спорудить (насипле ) навколо тебе фортифікаційні вали та поставить проти тебе щити.
9 Проти твоїх стін скерує тарани, а твої вежі порозвалює залізними сокирами (гаками )
10 Від численних його коней тебе вкриє піднятий ними порох; від крику його вершників і гуркоту коліс колісниць затремтять твої стіни, особливо коли вони вриватимуться через твої брами, як ті, що вдираються у місто через зроблений ними пролом.
11 Копитами його коней будуть витоптані всі твої вулиці, а твій народ буде знищений його мечем; він повалить на землю твої камінні стовпи – символи твоєї могутності.
12 Пограбують твої скарби, розтягнуть як здобич товари твого промислу; порозвалюють твої стіни, зруйнують розкішні твої палаци й повикидають у море твоє каміння, твоє дерево і навіть твій порох.
13 Я покладу край твоїм галасливим пісням, і замовкне звучання твоїх гусел.
14 Перетворю тебе на голу скелю, – місце для сушіння рибальських сітей. Вже ніколи ти не будеш відбудований, адже це Я – ГОСПОДЬ, сказав, – говорить Владика ГОСПОДЬ .
15 Так говорить Владика ГОСПОДЬ до Тира: Від страшного гуркоту твого падіння, від стогону вмираючих ранених, коли лютуватиме посеред тебе жорстока різанина, здригнуться острови!..
16 Усі володарі країн Примор’я зійдуть зі своїх престолів, й знімуть свої царські мантії. Скинувши свій різнобарвний одяг, вони зодягнуться в тремтіння; вони сидітимуть на землі й, охоплені жахом щодо твоєї долі, вони не переставатимуть тремтіти.
17 Здійнявши над тобою жалібне голосіння, вони промовлятимуть щодо тебе: Як же так сталось, що ніби провалилось, зникло з моря славне місто, що було таким потужним на морі, адже ти і твої громадяни наводили жах на всіх мешканців Примор’я!
18 Тепер же, у час твого падіння, здригнулись міста узбережжя; твоєю загибеллю перестрашені також морські острови.
19 Адже так сказав Владика ГОСПОДЬ: Коли Я перетворю тебе на спустошене місце, як інші безлюдні міста; коли Я наведу на тебе безодню, і тебе покриють великі води,
20 тоді штовхну тебе до тих, що зійшли в могилу, – до прадавніх людей, які давно щезли , й поміщу тебе в глибини землі, посеред віковічних румовищ разом з тими, що зійшли в могилу, аби ти вже ніколи не був заселений. Так явлю Свою славу на землі живих.
21 Дійсно, жахливим буде твій кінець, і тебе більше не буде. Шукатимуть тебе, але вже не знайдуть повіки, – говорить Владика ГОСПОДЬ.
1 І сталося, що на одинадцятий рік, у перший день місяця було до мене Господнє слово, що промовляло: 2 Людський сину, тому що Сор заговорив проти Єрусалима: Добре був розбитий, знищені народи повернулися до мене, вона, що була повна, спустошена, 3 через це так говорить Господь: Ось Я проти тебе, Сор, і наведу на тебе багато народів, як море підноситься своїми хвилями. 4 І повалять стіни Сора, і повалять твої вежі, і розвію його порох з нього, і зроблю його гладким каменем. 5 Сушильнею для сітей буде посеред моря, бо Я сказав, — говорить Господь. І буде на пограбування для народів, 6 і його дочки в долині будуть мечем убиті. І пізнають, що Я — Господь!
7 Адже так говорить Господь: Ось Я наводжу на тебе, Соре, Навуходоносора, царя Вавилону, з півночі, він є царем царів, з кіньми і колісницями, і кіннотниками, і дуже численним збором народів. 8 Цей твоїх дочок, що в долині, вб’є мечем і дасть на тебе сторожу, обложить і зробить проти тебе довкола вали та військові табори, і свої списи наставить проти тебе. 9 Твої стіни і твої вежі повалить своїми мечами. 10 Від безлічі його коней тебе покриє їхній порох, і від голосу його кіннотників і коліс його колісниць твої стіни затрясуться, коли він входитиме крізь твої брами, як той, що входить до міста з рівнини. 11 Копитами їхніх коней вони потопчуть усі твої рівнини. Твій народ він вигубить мечем, і буття твоєї сили кине на землю. 12 І пограбує твою силу, і розграбує твій маєток, і повалить твої мури, і твої любі доми знищить, і твоє каміння, твоє дерево й твій порох кине посеред моря. 13 І знищить безліч твоїх музик, і голос твоїх псалтирів більше не почується. 14 І зроблю з тебе гладкий камінь, ти будеш сушильнею для сітей. Не будеш більше збудований, бо Я сказав, — говорить Господь.
15 Тому що так говорить Господь, Господь, до Сора: Хіба не від голосу твого падіння в стогнанні побитих у витяганні посеред тебе меча здригнуться острови? 16 І зійдуть зі своїх престолів усі володарі з народів моря, і знімуть митри зі своїх голів, і їхній багатобарвний одяг скинуть. Неймовірно жахнуться , сядуть на землю і боятимуться за своє знищення, і застогнуть за тобою. 17 І голосіння над тобою піднімуть, і скажуть: Як ти знищений з моря, місто, гідне похвали, що наводило свій страх на всіх, що його населяли? 18 І острови злякаються від дня твого падіння. 19 Бо так говорить Господь: Коли дам тебе спустошеним містом, як міста, що не збудовані, коли Я наведу на тебе безодню, і покриє тебе велика вода, 20 і зведу тебе до тих, яких зводять у глибочінь, до народу віку, і поселю тебе в глибині землі, як вічну пустелю з тими, що сходять у глибину, щоб ти не був заселений і не встав на землі живих. 21 На вигублення Я тебе дам, і не будеш більше навіки, — говорить Господь.