1 І було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
2 Сину людський, скажи тирському володареві, що говорить про нього Владика ГОСПОДЬ: Оскільки ти у своєму серці дуже високо піднявся вгору, і сказав: Я – бог, і сиджу на Божому престолі посеред морів, хоча ти лише людина, а не бог. Ти просто ставиш свій розум нарівні з Божим розумом,
Жалобна пісня на тирського царя
3 вважаючи себе мудрішим від Даниїла, буцімто жодна таємниця від тебе не закрита.
4 Своєю мудрістю та своїм розумом ти набув собі багатство, а в своїх скарбницях нагромадив чимало золота й срібла.
5 Завдяки своїй великій мудрості та успішній торгівлі ти примножив своє багатство, так що твоє серце загорділо від незліченного маєтку.
6 Через те ось що говорить Владика ГОСПОДЬ: Оскільки свій розум ти ставиш нарівні з Божим розумом,
7 тому Я спроваджу на тебе найлютіших з чужоземних народів, і вони оголять (направлять ) свої мечі проти твоєї розкоші, надбаної твоєю мудрістю, й опоганять твою красу.
8 Вони штовхнуть тебе в яму, і ти конатимеш болісною смертю посеред моря.
9 Хіба тоді ти скажеш своєму вбивці: Я – бог? Адже перед твоїм мучителем ти так і залишишся людиною, а не богом.
10 Ти загинеш смертю необрізаних, від рук чужинців, тому що так сказав Я, – говорить Владика ГОСПОДЬ.
11 І знову було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
12 Сину людський, підійми голосіння над тирським царем й оголоси йому слова Владики ГОСПОДА: Ти був зразком досконалості, сповнений мудрості й неперевершеної краси.
13 Ти перебував у Едемі в Божому раю. Твій одяг прикрашало усяке коштовне каміння: карнелій, топаз і яспіс, хризоліт, согам і яшма, сапфір, рубін і смарагд, а внизу майстерно зроблені золоті бубонці, що видавали мелодію сопілки, – все було виготовлене в день твого створення.
14 Ти був помазаним херувимом-покровителем; ось для чого Я тебе призначив. Ти перебував на святій Божій горі, ходив посеред вогнистого каміння.
15 Ти був бездоганним на своїх дорогах з того дня, як ти був створений, аж доки в тобі не було знайдено беззаконня.
16 Через свою широку торгівлю ти сповнився насильством й беззаконням, і ти впав у гріх. Тому Я скинув тебе з Божої гори, – прогнав тебе, херувиме-охоронцю, поклав край твоєму перебуванню з-посеред вогнистого каміння.
17 Загордилось твоє серце через твою красу; ти занапастив свою мудрість власним марнославством. Я скинув тебе на землю; Я виставив тебе перед царями як видовище.
18 Своїми численними злочинами й обманом у своїй торгівлі ти осквернив усе, що було святим. Тому Я видобуду з твого нутра вогонь, який пожере тебе. На очах усіх, котрі дивитимуться на тебе, Я оберну тебе в попіл на землі.
19 Для всіх, котрі тебе знали, – поміж усіма народами ти станеш страховиськом, поки не будеш знищений, і загинеш навіки.
Пророцтво на Сидон
20 Далі було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
21 Сину людський, звернись своїм обличчям до Сидона і оголоси щодо нього пророцтво.
22 Скажи йому, що говорить Владика ГОСПОДЬ: Ось Я виступаю проти тебе, Сидоне! Я виявлю посеред тебе Свою славу. І коли Я звершу над тобою Свій суд, який відкриє в тебе Мою святість, тоді пізнають, що Я – ГОСПОДЬ.
23 Отже, Я спроваджу на нього (Сідон ) моровицю; на його вулицях проллється кров; падатимуть довкола нього побиті мечем, який пожиратиме з усіх боків, і тоді зрозуміють, що Я – ГОСПОДЬ.
24 Таким чином не стане для Ізраїлевого дому жодної колючої тернини, ані будяків, які завдають біль з боку навколишніх народів, котрі їх Ізраїль зневажають. І пізнають, що Я є Владикою ГОСПОДОМ.
25 Тому так говорить Владика ГОСПОДЬ: Коли знову зберу Ізраїлевий рід з-посеред народів, куди вони були розпорошені, тоді перед усіма народами виявлю Свою святість. Вони знову поселяться на своїй землі, яку Я дав Моєму слузі Якову.
26 Вони житимуть на ній безпечно, будуватимуть доми й садитимуть виноградники; вони почуватимуть себе в безпеці, оскільки Я звершу Свої присуди над усіма сусідніми народами, котрі їх зневажають. Тоді зрозуміють, що Я – ГОСПОДЬ, є їхнім Богом.
1 І до мене було Господнє слово, що промовляло: 2 І ти, людський сину, скажи володареві Тиру: Так говорить Господь: Тому що твоє серце піднялося вгору, і ти сказав: Я є богом, я поселився в Божій оселі в серці моря, — а ти є людиною, а не богом, і ти дав твоє серце за Боже серце! 3 Хіба ти мудріший від Даниїла? Чи мудреці не навчили тебе їхнього вміння? 4 Хіба не твоїм умінням чи твоєю розумністю ти собі зробив силу, срібло і золото у твоїх скарбницях? 5 Чи не твоїм великим умінням і твоєю торгівлею ти виповнив твою силу, твоє серце піднялося у твоїй силі?
6 Через це так говорить Господь: Тому що ти дав твоє серце за Боже серце, 7 то замість цього ось Я наводжу на тебе поганих чужинців з народів, і вони обнажать свої мечі проти тебе і проти краси твого вміння, і розсиплю твою красу на знищення, 8 і вони тебе зведуть, і помреш смертю побитих у серці моря. 9 Невже ж ти скажеш перед тими, що тебе нищать, «я — бог»? Ти ж є людиною, а не богом! 10 Ти загинеш від безлічі необрізаних, від рук чужинців. Бо Я сказав, — говорить Господь.
11 І до мене було Господнє слово, що промовляло: 12 Людський сину, підніми голосіння над володарем Тиру і скажи йому: Так говорить Господь: Ти — віддзеркалення подоби і вінець краси, 13 ти став у розкоші Божого раю. Ти одягнув усякий шляхетний камінь, сердолік, топаз, смарагд, гранат, сапфір і яшму, срібло, золото, ліґурій, агат, аметист, хризоліт, берил, онікс, і ти золотом наповнив твої скарби, і твої скарбниці в тебе з дня, в який ти був створений.
14 Я тебе поставив з херувимом на святій Божій горі, ти був посеред палаючого каміння. 15 Ти був бездоганний у твоїх днях, від дня, в який ти був створений, аж доки не знайдено неправедності в тобі. 16 Від безлічі твоєї торгівлі ти наповнив свої кімнати беззаконням, і ти згрішив, і ти був уражений, скинений з Божої гори, — тебе херувим вивів з-посеред вогнистого каміння. 17 Твоє серце піднялося вгору через твою красу, зітліла твоя вмілість з твоєю красою. Через безліч твоїх гріхів Я тебе кинув на землю, Я тебе дав як приклад перед царями. 18 Через безліч твоїх гріхів і неправедностей твоєї торгівлі Я осквернив твоє святе. І Я виведу вогонь з-посеред тебе, він тебе пожере. І дам тебе на порох на твоїй землі перед усіма, що тебе бачать. 19 І всі в народах, що тебе знають, сумуватимуть за тобою. Ти став на знищення і більше тебе не буде навіки.
20 І до мене було Господнє слово, що промовляло: 21 Людський сину, скріпи твоє обличчя проти Сідону і пророкуй проти нього, 22 і скажи: Так говорить Господь: Ось Я проти тебе, Сідоне, і прославлюся в тобі, і ти пізнаєш, що Я — Господь, коли Я звершу серед тебе суди і освячуся в тобі. 23 Смерть і кров на твоїх дорогах, і впадуть побиті мечами серед тебе довкола тебе. І пізнають, що Я — Господь, 24 і не будуть більше колючкою гіркоти і терниною болю для дому Ізраїля від усіх, що довкола них, що їх не вшановують. І пізнають, що Я є Господь.
25 Так говорить Господь: І зберу Ізраїль з народів, звідти, куди були розсипані, і освячуся в них перед народами і племенами. І вони поселяться в їхній землі, яку Я дав Моєму рабові Якову, 26 і поселяться на ній в надії, збудують доми, насадять виноградники і поселяться в надії, коли вчиню суд над усіма, що їх не шанують, з тими, що довкола них. І пізнають, що Я — їхній Господь Бог і Бог їхніх батьків.