Пророцтво на Єгипет
1 У десятому році, десятого місяця , в дванадцятий день місяця було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
2 Сину людський, зверни своє обличчя проти фараона, єгипетського царя, і провісти щодо нього та щодо всього Єгипту пророцтво.
3 Звернись до них і скажи, що говорить Владика ГОСПОДЬ: Ось Я виступаю проти тебе, фараоне, єгипетський царю! Ти – велике чудовисько (крокодил ), що лежить посеред своїх рік і говорить: Це моя Ріка (Ніл ), і я її створив для себе!
4 Але Я вкладу у твої щелепи гаки, та поналіплюю до твоєї луски риб з твоєї Ріки (Нілу ), і витягну тебе з-посеред твоїх рік разом з усіма рибами твоїх рік, що приліпились до твоєї луски,
5 й викину тебе разом з усіма рибами твоїх рік у пустелю. Ти впадеш посеред поля – тебе не підберуть, і не позбирають, – Я віддам тебе на їжу земним звірам та небесним птахам.
6 Тоді всі мешканці Єгипту зрозуміють, що Я – ГОСПОДЬ, оскільки вони для Ізраїлевого роду були лише палицею з очерету.
7 Коли вони хапалися за тебе (Єгипет ), ти в їхніх руках ламався і встромлявся їм у плече, а коли вони пробували на тебе обпертись, ти знову ламався й поводував біль у крижах.
8 Тому так говорить ГОСПОДЬ: Ось Я спроваджу на тебе меч і знищу в тебе людей і скотину.
9 Єгипетський край буде спустошений та перетвориться на руїни. Тоді пізнають, що Я – ГОСПОДЬ. А все це через те, що ти сказав: Це моя Ріка, і створив її я!
10 Тому Я виступлю проти тебе і проти твоїх рік; Я перетворю Єгипетський край на безлюдну пустелю, – зруйную її від Міґдолу до Сієни , аж до Ефіопських кордонів.
11 Не проходитиме там нога людини; там не ступатимуть і ноги тварин, – він не буде заселеним протягом сорока років.
12 Я зроблю Єгипетський край найбільш спустошеним з-поміж інших спустошених країв, а його міста – зруйнованими з-поміж інших зруйнованих міст протягом сорока років. Я розпорошу єгиптян поміж народами, – розкидаю їх по різних країнах.
13 Адже так говорить Владика ГОСПОДЬ: Коли мине сорок років, Я позбираю єгиптян з-поміж усіх народів, де вони були розпорошені.
14 Я зміню долю Єгипту, й поверну їх (єгиптян ) у землю Патроса, – в край їхнього походження, – але вони вже залишаться малим (незначним ) царством.
15 Він (Єгипет ) буде одним з найменших царств, і вже не підноситиметься над народами. Я зроблю його нечисленним, аби вже більше не владарював над народами.
16 Вже не буде він підставою для надії Ізраїлевому роду. Єгипет стане лише нагадуванням їхньої (Ізраїлю ) провини, коли вони до нього звертались за допомогою . І вони пізнають, що Я – Владика ГОСПОДЬ.
17 Так сталося, що в двадцять сьомому році, першого місяця, в перший день місяця знову було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту :
18 Сину людський, вавилонський цар Навуходоносор примусив своє військо тяжко працювати для здобуття Тира: кожна голова облисіла і в усіх з плечей позлазила шкіра, але жодної винагороди, у вигляді здобичі , від Тира за важку працю, яка виконана за час облоги проти нього (Тира ), ні йому (царю ), ні його війську не було.
19 Тому так говорить Владика ГОСПОДЬ: Ось Я віддаю вавилонському цареві Навуходоносорові Єгипетський край; він заволодіє його багатством, забере усе ним (Єгиптом ) награбоване як здобич. Усе це буде винагородою для його війська.
20 Винагородою за важку працю, яку він виконав, Я даю йому Єгипетський край, позаяк вони це робили задля Мене, – говорить Владика ГОСПОДЬ.
21 У той день дам Ізраїлевому дому нову силу, а тобі (Єзекіїлю ) відкрию посеред них уста, і вони зрозуміють, що Я – ГОСПОДЬ.
1 У десятому році, у десятому місяці, у перший день місяця до мене було Господнє слово, що промовляло: 2 Людський сину, скріпи твоє обличчя проти фараона, царя Єгипту, і пророкуй проти нього та проти всього Єгипту, 3 і скажи: Так говорить Господь: Ось Я проти тебе, фараоне, великий змію, що сидиш посеред твоїх рік, запевняючи: Моїми є ріки, і я їх створив! 4 І Я поставлю пастку на твої щелепи, і приліплю риби твоєї ріки до твоїх крил, і виведу тебе з-посеред твоєї ріки та всі риби твоєї ріки, 5 і скину тебе швидко та всі риби твоєї ріки. Ти впадеш на поверхні рівнини і не зберешся, і не будеш поставлений, Я дав тебе в їжу звірам землі та птахам неба. 6 І всі, що живуть у Єгипті, пізнають, що Я є Господь, тому що ти став тростиновою палицею для дому Ізраїля. 7 Тому що вони схопилися за тебе своєю рукою, і ти зламався. І коли всяка їхня рука взяла, і коли спочила на тобі, ти розломився, і ти розбив усяке їхнє стегно.
8 Через це так говорить Господь: Ось Я наводжу на тебе меч і знищу з-поміж тебе людей і худобу. 9 І єгипетська земля буде на знищення і запустіння, і пізнають, що Я — Господь, тому що ти сказав: Ріки мої, і я їх створив! 10 Через це ось Я проти тебе і проти всіх твоїх рік, і дам єгипетську землю на запустіння та під меч, — на знищення від Маґдолу і Суини, і аж до Ефіопських гір. 11 Нею не пройде нога людини, і нога тварини не перейде нею, і буде незаселеною сорок років. 12 І дам її землю на знищення посеред спустошеної землі, і її міста будуть сорок років посеред спустошених міст. І розсію єгиптянина в народах, і розвію їх у країнах.
13 Так говорить Господь: Після сорока років зберу єгиптян з народів, звідти, куди були розсіяні, 14 і поверну полонених єгиптян, і поселю їх в землі Патура, у землі, звідки були забрані. І влада буде впокорена 15 понад усі влади, більше не підніметься вгору над народи, і зроблю їх малими числом, щоб вони не були численними між народами. 16 І більше не будуть на надію для дому Ізраїля, що згадує беззаконня, коли вони йшли за ними. І пізнають, що Я — Господь.
17 І сталося, що у двадцять сьомому році, у перший день першого місяця до мене було Господнє слово, що промовляло: 18 Людський сину, Навуходоносор, цар Вавилону, змусив свою силу служити великою послугою проти Тиру, усяка голова лиса і всяке рамено оголене, і не було для нього та його сили винагороди від Тиру і за послугу, якою служили проти нього. 19 Так говорить Господь: Ось Я даю Навуходоносорові, цареві Вавилону, єгипетську землю, і він розграбує її грабунок, і захопить її здобич, і вона буде винагородою для його сили. 20 За його службу, якою він служив проти Тиру, Я дав йому єгипетську землю. Так говорить Господь: 21 У той день зійде ріг усьому домові Ізраїля, і тобі дам відкриті уста посеред них. І пізнають, що Я — Господь.