Занепад Єгипту
1 Далі було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
2 Сину людський, проголоси пророцтво й скажи: Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Голосіть: Ой, який же злощасний цей день!
3 Адже близько день! Близько ГОСПОДНІЙ день, – день хмарний, час відплати народам!
4 Нагряне меч на Єгипет, і затремтить від страху Ефіопія, особливо коли падатимуть вбиті в Єгипті, й забиратимуть його багатства та руйнуватимуться його основи.
5 Ефіопія, Лівія і Лідія та всі змішані народи , а також кубійці, разом з дітьми землі Заповіту, – всі з ними (єгиптянами ) поляжуть від меча.
6 Так говорить ГОСПОДЬ: Впадуть усі підпори Єгипту й рухне гординя його сили від Міґдолу й до Сієни, – всі поляжуть у ньому від меча, – говорить Владика ГОСПОДЬ.
7 І стане Єгипет найбільш спустошеним серед інших спустошених країн, а його міста будуть зруйновані понад усі інші зруйновані міста.
8 Усі зрозуміють, що Я – ГОСПОДЬ, коли пошлю вогонь на Єгипет, і будуть розбиті всі, що йому допомагають.
9 У той день вийдуть від Мене на кораблях посланці, аби налякати (попередити ) безпечних ефіопців. У день Єгипту, який надходить, охоплять їх муки відчаю.
10 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Я покладу край багатолюдному Єгипту рукою вавилонського царя Навуходоносора.
11 Його самого (Навуходоносора ) і його народ, – найлютіший з-посеред інших народів, – спроваджу для спустошення землі; вони спрямують свої мечі проти Єгипту, наповнять цей край убитими.
12 Я осушу їхні ріки (притоки Нілу ), передам ту землю в руки злочинців; спустошу країну та все, що на ній руками чужинців. Це сказав Я, ГОСПОДЬ!
13 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Я знищу ідолів та покінчу з бовванами Нофа (Мемфіса ) та з князем в Єгипетському краю, його більше не буде, і пошлю страх на Єгипетський край.
14 Я спустошу Патрос, зішлю вогонь у Цоан, і звершу Мої присуди над Но (Фіви ).
15 Зіллю Свій гнів на Сін (Сієна ), твердиню Єгипту, і знищу багатолюдні Фіви.
16 Отже, я спроваджу на Єгипет вогонь; від болю стогнатиме Сін, Фіви будуть зруйновані, а в Мемфіс посеред дня увірвуться вороги.
17 Юнаки Авена (Геліополіса ) і Пі-Весета поляжуть від меча, або підуть у полон.
18 У Тахпанхесі стане темно посеред дня, коли Я трощитиму там єгипетське ярмо і нищитиму в ньому гордість його сили; його покриє хмара, коли його дочок забиратимуть у полон.
19 Ось такий присуд Я здійсню над Єгиптом, і пізнають, що Я – ГОСПОДЬ.
20 В одинадцятому році, першого місяця , в сьомий день місяця було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
21 Сину людський, Я зламав рамено (силу ) фараона, єгипетського царя, і воно залишається не перев’язаним, щоб могло бути вилікуване; не накладений пластир, аби його обвинути і щоб поновилась сила вхопитися за меча.
22 Тому так говорить ГОСПОДЬ Бог: Ось Я виступаю проти фараона, єгипетського царя. Я зламаю його здорове рамено, а не те, що вже зламане, так що меч випаде з його рук.
23 Я розпорошу єгиптян поміж народами, й розвію їх по різних країнах.
24 Натомість зміцню руки вавилонського царя і вкладу Свій меч, який розіб’є рамено (потугу ) фараона; смертельно поранений фараон перед ним лише тяжко стогнатиме.
25 Так, Я зміцню руки вавилонського царя, а руки фараона опустяться. І, коли Я вкладу Свій меч у руку вавилонського царя, і він її простягне на Єгипетський край, всі пізнають, що Я – ГОСПОДЬ.
26 Я розпорошу єгиптян між народами, та розкидаю їх по різних країнах, і тоді вони пізнають, що Я – ГОСПОДЬ.
1 І до мене було Господнє слово, що промовляло: 2 Людський сину, пророкуй і скажи: Так говорить Господь: О, о день, 3 бо близько Господній день, буде день кінця народів! 4 І прийде меч на єгиптян, і буде замішання в Ефіопії, і впадуть побиті в Єгипті, і впаде його основа. 5 Перси і критяни, лудійці та лівійці — усі змішані, і із синів Мого завіту впадуть від цього меча. 6 І впадуть підпори Єгипту, і зійде гордість її сили з Маґдолу аж до Суини. Від меча впадуть у ньому, — говорить Господь.
7 І він буде спустошеним посеред спустошених країн, і їхні міста будуть посеред спустошених міст. 8 І пізнають, що Я — Господь, коли дам вогонь на Єгипет, і будуть розбиті всі, що йому допомагають. 9 У той день вийдуть посли, що поспішають знищити Ефіопію, і буде в них замішання в день Єгипту, бо ось він прийшов. 10 Так говорить Господь: Я знищу безліч єгиптян рукою Навуходоносора, царя Вавилону, 11 його рукою і його народу. Губителі з народів послані знищити землю, і вони оголять усі свої мечі проти Єгипту, і земля наповниться побитими, 12 і дам їхні ріки спустошеними, і знищу землю, і її повнота — у руці чужинців. Я, Господь, сказав!
13 Адже так говорить Господь: І знищу вельмож з Мемфіса та володарів із землі Єгипту, і більше їх не буде. 14 І знищу землю Патури, і дам вогонь на Танін, і зроблю помсту в Діосполі, 15 і виллю Мій гнів на Саін, силу Єгипту, і знищу безліч Мемфіса. 16 І дам вогонь на Єгипет, і замішанням змішається Суина, і в Діосполі буде ущелина, і розіллються води. 17 Молодці Еліополя і Вуваста впадуть від меча, а жінки підуть у полон. 18 І в Тафнаху потемніє день, коли Я там розіб’ю скіпетри Єгипту і знищу там гордість його сили, і його покриє хмара, і його дочки ведені будуть полонянками. 19 І Я вчиню суд у Єгипті, і пізнають, що Я — Господь.
20 І сталося, що в одинадцятому році, у першому місяці, у сьомий день місяця до мене було Господнє слово, що промовляло: 21 Людський сину, Я розбив руки фараона, царя Єгипту, і ось він не перев’язаний, щоб отримати лікування, аби покласти на нього пластир, щоб дати силу вхопитися за меч. 22 Через це так говорить Господь: Ось Я проти фараона, царя Єгипту, і розіб’ю його сильні та простягнені руки, і викину його меч з його руки, 23 і розсію Єгипет між народами, і розвію їх в країни. 24 І скріплю руки царя Вавилону, і дам Свого меча в його руку, і він наведе його проти Єгипту та розділить його грабунок і захопить його здобич. 25 І скріплю руки царя Вавилону, а руки фараона впадуть. І пізнають, що Я — Господь, коли Я дам Свого меча в руки царя Вавилону, і він його простягне проти єгипетської землі. 26 І Я розсію Єгипет між народами, і розвію їх по країнах. І всі пізнають, що Я — Господь.