Пророцтво на Ізраїлеві гори
1 А тепер, сину людський, проголоси пророцтво щодо Ізраїлевих гір і скажи: Гори Ізраїлю, послухайте слово ГОСПОДНЄ:
2 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Оскільки ворог про вас говорив: Ага! І вічні узвишшя стали нашою власністю!
3 Тому провісти пророцтво й скажи, що говорить Владика ГОСПОДЬ: Оскільки вас спустошували і звідусіль вас нищили, коли ви переходили у власність інших народів; позаяк ви потрапляли на язики злих людей й ставали глумливою приказкою,
4 тому ви, Ізраїлеві гори, послухайте слово Владики ГОСПОДА. Владика ГОСПОДЬ звертається до гір і до пагорбів, до річищ і долин, до спустошених руїн і до покинутих міст, які стали здобиччю і предметом глузування всіх навколишніх народів.
5 Ось що говорить Владика ГОСПОДЬ: У запалі Свого обурення Я проголошую вирок щодо всіх інших народів, як і щодо всього Едому. Всі вони зі зловтіхою в серці й презирством у душі загарбали собі Мій край, аби ним володіти.
6 Тому проголоси пророцтво щодо Ізраїлевої землі, – скажи горам та пагорбам, річищам і долинам, що говорить Владика ГОСПОДЬ: Нині Я в Своєму обуренні та Моєму гніві говорю, оскільки ви носили наругу від інших народів.
7 Саме тому говорить Владика ГОСПОДЬ: Я підношу Свою руку, присягаючись, що наруга довколишніх народів обернеться на них самих.
8 Що ж до вас, Ізраїлеві гори, то ви пустите свої паростки, й будете приносити свої плоди для Мого народу, Ізраїлю, адже він незабаром повернеться.
9 Бо Я схилюсь над вами і потурбуюсь про вас; вас знову будуть обробляти й будуть засівати.
10 Я намножу на вас (горах ) людей, – увесь Ізраїлів рід; міста знову будуть заселені, а руїни будуть відбудовані.
11 Я множитиму серед вас (гір ) людей і худобу, – вони будуть численними та плодовитими; Я заселю вас так, як за давніх часів, та дбатиму про ваш добробут більше, ніж колись, і ви пізнаєте, що Я – ГОСПОДЬ!
12 Я спроваджу на вас людей, – Мій народ Ізраїль; вони володітимуть вами як своєю спадщиною. Ви більше ніколи не зробите їх бездітними.
13 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Оскільки про вас (гори ) кажуть: Це – земля, що пожирає і робить свій народ бездітними,
14 тому ти, земле, більше не будеш пожирати людей й не позбавлятимеш більше свого народу дітей, – говорить Владика ГОСПОДЬ.
15 Ти більше не почуєш наруги з боку інших людей, й не зноситимеш ганьби народів; ти більше не допустиш, аби твій народ спотикався , – говорить Владика ГОСПОДЬ.
Ізраїль буде відновлений
16 І було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
17 Сину людський! Коли Ізраїлів рід мешкав у своїй землі, він її опоганив своїми звичками та своїми вчинками. Якою буває нечистота жінки в період її місячних, такими були їхні вчинки переді Мною.
18 І Я вилив на них Мій гнів за кров, яку вони проливали в краю, опоганюючи її (землю ) своїми ідолами.
19 Тому Я розпорошив їх поміж народами; вони розпорошені по різних країнах. Я їх судив за їхніми вчинками та їхньою дорогою життя.
20 Але, незалежно від того, куди вони прибули і до якого народу прийшли, скрізь люди безчестили Моє святе Ім’я тим, що про них говорили: І це такий ГОСПОДНІЙ народ, що вийшов з Його країни?!
21 Тож Я заступився за Своє святе Ім’я, яке Ізраїлів дім знеславлював між народами, до яких вони прибували.
22 Тому скажи Ізраїлевому домові: Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Не заради вас, Ізраїлів роде, Я це роблю, але заради Мого святого Імені, яке ви знеславлювали серед народів, до яких ви прибували!
23 Проте Я відновлю святість Мого величного Імені, знеславленого між народами, яке ви серед них опоганили. Народи пізнають, що Я – ГОСПОДЬ, – говорить Владика ГОСПОДЬ, – коли на їхніх очах явлю Свою святість у вас.
24 Я візьму вас з-посеред народів, зберу вас з усіх країн, і поверну вас у вашу землю.
25 І окроплю вас чистою водою, – ви станете чистими від усіх ваших нечистот, – від усіх ваших ідолів Я вас очищу.
26 Я дам вам нове серце, і нового духа вкладу в вас; і видалю з вашого тіла кам’яне серце і дам вам серце тілесне.
27 Я дам вам Мого Духа, й зроблю так, що ви будете жити за Моїми Заповідями та дотримуватись Моїх Законів, виконуючи їх.
28 Ви будете мешкати в краю, який Я дав вашим батькам, і будете Моїм народом, а Я буду вашим Богом.
29 Я звільню вас від усіх ваших нечистот; викличу для вас врожаї, і намножу їх, не допускаючи, щоб ви голодували.
30 Я примножу на деревах плоди та щедрі врожаї на полі, аби вам більше не доводилось терпіти наругу від народів через голод.
31 Тоді ви самі усвідомите ваші злочини та вашу погану поведінку, й будете гидувати собою через усі свої беззаконня та ваші ганебні вчинки.
32 Нехай вам буде відомо, – говорить Владика ГОСПОДЬ, – що не заради вас Я усе це робитиму. Тож соромтеся і хоч почервонійте, Ізраїлів роде, з приводу вашої поведінки.
33 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Того часу, коли Я очищу вас від усього вашого беззаконня, Я знову заселю міста, й відбудую руїни.
34 Занедбана земля, що лежала спустошеною на очах усіх перехожих, знову буде оброблятись.
35 Люди говоритимуть: Цей край, що донедавна був спустошений, став, наче Едемський сад, а міста, які були колись зруйновані й знищені, тепер укріплені й заселені.
36 Тоді народи, які залишаться довкола вас, зрозуміють, що це Я, ГОСПОДЬ, відбудував зруйноване і знову насадив знищене. Я, ГОСПОДЬ, сказав це і виконаю!
37 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Ось ще у чому Я виконаю прохання Ізраїлевого роду: Я намножу його (Ізраїлю ) людей, як отару овець.
38 Як Єрусалим під час свята наповнювався отарами жертовних овець, так, тепер зруйновані міста, будуть сповнені громадами людей. І тоді зрозуміють, що Я – ГОСПОДЬ.
1 І ти, людський сину, пророкуй проти гір Ізраїля і скажи горам Ізраїля: Послухайте Господнє слово: 2 Так говорить Господь: Тому що ворог на вас сказав: Добре! Вічне спустошення нам стало на успадкування, 3 через це пророкуй і скажи: Так говорить Господь: Тому що ви в непошані, і ви зненавиджені тими, що довкола вас, щоб ви були в спадку решти народів, і ви стали приказкою язика і на погорду народам. 4 Через це, гори Ізраїля, послухайте Господнє слово. Так говорить Господь до гір, пагорбів, потоків, долин, спустошених і винищених, і до решти міст, які були на розграбування і на потоптання для тих народів, що залишилися довкола.
5 Через це так говорить Господь: Якщо ж Я у вогні Мого гніву заговорив проти решти народів і проти всієї Ідумеї, бо дали собі Мою землю в спадок, з радістю не пошанувавши душі, аби вигубити в грабунку, 6 через це пророкуй на землю Ізраїля і скажи горам, пагорбам, долинам і дібровам: Так говорить Господь: Ось Я в Моїх ревнощах і в Моєму гніві заговорив, тому що ви понесли погорди народів. 7 Через це Я підніму Мою руку на народи, що довкола вас, і вони одержать їхнє безчестя. 8 А ваш виноград і ваш плід, гори Ізраїля, їстиме Мій народ, бо наближаються прийти. 9 Бо ось Я над вами і погляну на вас, і будете оброблені, і будете засіяні. 10 І Я помножу у вас людей, весь дім Ізраїля до кінця, і міста будуть поселені, і спустошене буде забудоване. 11 І Я помножу у вас людей і худобу, і поселю вас так, як на вашому початку, і добро вам зроблю, як спочатку вам робив . І пізнаєте, що Я — Господь. 12 І народжу у вас людей, Мій народ Ізраїля, і вони вас успадкують, і будете їм у спадок. І більше не продовжуватимете бути бездітними без них.
13 Так говорить Господь: Тому що тобі сказали: Ти — та, що пожираєш людей, і ти стала бездітною без твого народу, 14 через це більше не пожиратимеш людей і більше не будеш бездітною без твого народу, — говорить Господь. 15 І більше не почується у вас безчестя народів, і більше не носитимете погорди народів, — говорить Господь.
16 І до мене було Господнє слово, що промовляло: 17 Людський сину, дім Ізраїля поселився на їхній землі, і вони її опоганили їхньою дорогою, їхніми ідолами і їхніми нечистотами. За нечистотою відставленої була їхня дорога перед Моїм обличчям. 18 І Я вилив на них Мій гнів, 19 і Я розсіяв їх між народи, і Я розвіяв їх у країни за їхньою дорогою, і за їхнім гріхом Я їх судив. 20 І вони прийшли до народів, туди, куди ввійшли, і опоганили Моє святе Ім’я, коли вони говорили: Вони — Господній народ і вийшли з Його землі. 21 Та Я їх пощадив задля Мого святого Імені, яке дім Ізраїля опоганив у народах, — там, куди вони ввійшли. 22 Через це скажи домові Ізраїля: Так говорить Господь: Не для вас Я чиню, доме Ізраїля, але лиш задля Мого святого Імені, яке ви опоганили в народах, там, куди ви ввійшли!
23 Та Я в народах освячу Моє велике опоганене Ім’я, яке ви опоганили посеред них, і народи пізнають, що Я — Господь, коли ви Мене святитимете перед їхніми очима. 24 І Я візьму вас з народів, і зберу вас з усіх країн, і введу вас у вашу землю. 25 І покроплю на вас чисту воду, і очиститеся від усіх ваших нечистот і від усіх ваших ідолів, і Я вас очищу. 26 І дам вам нове серце, і дам вам новий дух, і заберу кам’яне серце з вашого тіла та дам вам тілесне серце. 27 І дам вам Мій дух, і зроблю, щоб ви ходили в Моїх заповідях і берегли Мої суди, і ви зробите. 28 І ви поселитеся на землі, яку Я дав вашим батькам, і будете Мені народом, і Я буду вам Богом. 29 І спасу вас від усіх ваших нечистот, і прикличу пшеницю, і розмножу її, і не дам вам голоду. 30 І розмножу плід дерева та плоди поля, щоб ви не прийняли голод, погорду в народах. 31 І згадаєте ваші погані дороги та ваші недобрі почини, і будете злі на себе особисто за ваші беззаконня та за ваші гидоти. 32 Не задля вас Я чиню, — говорить Господь, — нехай вам буде відомим. Засоромтеся і зверніть з ваших доріг, доме Ізраїля!
33 Так говорить Господь: У день, в який Я очищу вас з усього вашого беззаконня, і заселю міста, і забудуються спустошені місця , 34 і занедбана земля буде оброблена, усупереч тому, що була знищена перед очима кожного, хто проходить. 35 І скажуть: Та знищена земля стала, наче сад насолоди, і спустошені, знищені та розбиті міста стали сильними. 36 І пізнають народи, які тільки залишилися довкола вас, що Я, Господь, збудував зруйноване і насадив винищене. Я, Господь, сказав і зроблю!
37 Так говорить Господь: Тому ще Мене шукатиме дім Ізраїля, щоб Я їм учинив, Я помножу їх, як людських овець. 38 Як святі вівці, як вівці Єрусалима в його свята, такими будуть спустошені міста, сповнені людськими вівцями. І пізнають, що Я — Господь.