Ознаки облоги Єрусалима
1 Візьми собі, сину людський, цеглину , поклади її перед собою, і накреслиш на ній місто Єрусалим.
2 Після цього споруди навколо нього облогу: насип кругом нього вал, і збудуй проти нього облогові башти; вистав проти нього військові табори, і постав навколо нього стінопробивні тарани.
3 Потім візьми собі залізну плиту , і постав її, наче залізну стіну, між тобою та між зображенням міста, і зверни свій погляд проти нього, – воно вважатиметься в облозі, а цю облогу проти нього ніби учиниш ти. Все це стане ознакою для Ізраїлевого роду.
4 Після цього ляжеш на свій лівий бік, й візьмеш на себе провини всього Ізраїлевого дому. Тому впродовж усіх днів поки так лежатимеш, ти будеш нести на собі їхнє покарання.
5 Я визначив для тебе роки їхнього беззаконня кількістю днів, тобто: триста дев’яносто днів, протягом яких ти нестимеш покарання Ізраїлевого роду.
6 А після закінчення цих днів ти ляжеш ще раз, але вже на правий бік, й будеш нести покарання Юдиного дому сорок днів, тобто один день за рік, як Я тобі й визначив.
7 Повернувшись своїм обличчям у бік Єрусалима, що в облозі, й оголивши свою руку до плеча, пророкуй проти нього.
8 Ось Я застосую до тебе мотузки, щоб ти не повертався з одного боку на інший бік, аж поки не закінчаться дні твоєї облоги.
9 Тому візьми собі пшениці, ячменю, квасолі, сочевиці, проса та вики , і поклади їх до одного посуду, і зроби собі з усього цього хліб. Упродовж трьохсот дев’яноста днів, протягом яких ти лежатимеш на одному боці ти їстимеш його.
10 Твоя щоденна їжа (раціон ), яку ти споживатимеш, має бути вагою двадцять шеклів на день. Їжу прийматимеш від часу до часу.
11 Так само і воду будеш пити мірою: одну шосту частину гіна . Прийматимеш від часу до часу.
12 Їстимеш ці хлібці як ячмінні паляниці, спечені перед їхніми (переселенців ) очима на кізяках з людського калу.
13 І сказав ГОСПОДЬ: Так нащадки Ізраїля будуть їсти свій нечистий хліб серед народів, між якими Я їх розпорошу.
14 Тоді я вигукнув: О, Владико, ГОСПОДИ! Та я ж ніколи не опоганювався їжею: я в жодному разі, від самого народження і досі, не їв мертвечини, ані розшарпаного звіром; в мої уста не входило ніяке нечисте м’ясо.
15 Тоді Він сказав мені: Гаразд, Я дозволяю тобі пекти свої хлібці, використовуючи, замість людських кізяків, товарячі кізяки.
16 Далі Він сказав мені: Сину людський, ось Я знищу запаси хліба в Єрусалимі, так що хліб їстимуть на вагу й зі страхом; так само й питимуть воду, ощадно вимірюючи й тремтячи від жаху,
17 оскільки не вистачатиме в них ні хліба, ні води. В розгубленості вони зі страхом дивитимуться один на одного, знемагаючи через власні беззаконня.
1 І ти, людський сину, візьми собі цеглу і поставиш її перед своїм обличчям, і напишеш на ній: місто Єрусалим. 2 І даси проти нього облогу, і збудуєш проти нього вали, і поставиш проти нього частоколи, і даси проти нього табори, і поставиш довкола машини для метання. 3 І ти візьми собі залізну пательню, і поставиш її як залізну стіну між тобою та між містом, і приготуєш твоє обличчя проти нього, і будеш у закритті, і закриєш його. Це — знак для синів Ізраїля. 4 І ти спатимеш на твоєму лівому боці, і покладеш на ньому неправедності дому Ізраїля за кількістю днів — сто п’ятдесят, упродовж яких на ньому спатимеш, і візьмеш їхні неправедності. 5 І Я дав тобі дві їхні неправедності на кількість дев’яносто днів і сто днів. І візьмеш неправедності дому Ізраїля, 6 і завершиш їх. І спатимеш на твоєму правому боці, і візьмеш неправедності дому Юди — сорок днів. Я тобі визначив день за рік. 7 І приготуєш твоє обличчя, і скріпиш твоє плече на замкнення Єрусалима, і пророкуватимеш проти нього. 8 І ось Я наклав на тебе кайдани, і ти не повернешся з твого боку на твій бік, аж доки не завершаться дні твого замкнення.
9 Ти ж візьми собі пшениці, ячменю, квасолі, сочевиці, проса та вівса, і кинеш це до одного глиняного посуду, і зробиш собі із цього хліби, і за кількістю днів, упродовж яких ти спатимеш на твоєму боці — сто дев’яносто днів, їстимеш їх. 10 А твоя їжа, яку ти їстимеш, буде вагою двадцять сиклів на день. Від часу до часу їстимеш їх. 11 Воду питимеш мірою, — шосту частину гіна. Від часу до часу питимеш. 12 І їстимеш це як ячмінну паляницю. На кізяках з людського калу випечеш їх перед їхніми очима 13 і скажеш: Так говорить Господь, Бог Ізраїля: Так їстимуть сини Ізраїля нечисте в народах.
14 І я сказав: Жодним чином, Господи, Боже Ізраїля! Моя душа ще не опоганилася нечистим, і я не їв мертвечини чи загризеного звіром від мого народження аж дотепер, і жодне застаріле м’ясо не входило в мої уста. 15 А Він сказав мені: Ось Я тобі дав кізяки волів замість людських кізяків, і зробиш на них твої хліби. 16 І Він сказав мені: Людський сину, ось Я нищу запаси хліба в Єрусалимі, тож хліб їстимуть за вагою та в голоді і питимуть воду за мірою та у вигубленні, 17 щоб у них настала недостача хліба і води. І вигубиться чоловік та його брат, і танутимуть у своїх неправедностях.