Новий храм
1 На двадцять п’ятому році нашої неволі, на початку року, у десятий день місяця , – це було на чотирнадцятий рік після зруйнування міста Єрусалима , – саме у цей день на мені була ГОСПОДНЯ рука, й Він (ГОСПОДЬ) кудись мене попровадив.
2 У Божому видінні Він повів мене до Ізраїлевого краю, і поставив мене на дуже високій горі. На її південному боці було видно щось подібне до контурів міста.
3 Коли Він привів мене туди, я побачив чоловіка, вигляд якого був, наче вигляд блискучої міді, а в його руці був лляний шнур і вимірювальна тростина; а стояв він біля брами.
4 І сказав мені той чоловік: Сину людський, уважно дивись очима, й слухай своїми вухами, – прихили своє серце до всього, що я тобі показуватиму; саме для того тебе приведено сюди, аби усе тобі показати. Адже все, що ти побачиш, розкажеш Ізраїлевому родові.
5 Ззовні навколо Дому (Храму ) була стіна. Що ж до вимірювальної тростини, що була в руках того чоловіка, то вона була завдовжки шість ліктів, а кожний лікоть був, як звичайний лікоть, плюс долоня . Він зміряв ширину (товщину ) споруди (навколишньої стіни ): вона становила одну тростину. Так само й висота стіни – одна тростина.
6 Потім він пішов до брами, що розташована зі східного боку, піднявся по її сходинах, і зміряв поріг у брамі – одна тростина завширшки, як і другий поріг – одна тростина завширшки.
7 Кожна бокова кімната – вартівня біля воріт – по одній тростині завширшки і завдовжки, а відстань між кімнатами – п’ять ліктів; поріг брами, в присінку брами, як і всередині – одна тростина.
8 Він зміряв і ґанок брами зсередини – одна тростина.
9 Далі провідник зміряв притвор брами – вийшло вісім ліктів, а ширина його стовпів – по два лікті. Притвор примикав до брами зсередини.
10 Усередині східної брами, з одного й другого боку по коридору, було по три кімнати. Всі вони були одного розміру, як і простінки між ними з обох боків – також одного розміру.
11 Він зміряв також ширину отвору брами, – було десять ліктів, а ширина коридора брами – тринадцять ліктів.
12 Перед кімнатами була перегородка зі заглибленням в один лікоть; з іншого боку коридора перед кімнатами також була перегородка зі заглибленням в один лікоть. Що ж до самих кімнат по коридору, то вони були по шість ліктів – як завширшки, так і завдовжки.
13 Потім він зміряв ширину всього приміщення брами від задньої стіни однієї кімнати до задньої стіни другої кімнати, – вийшло двадцять п’ять ліктів [отвори (двері ) в кімнаті знаходились навпроти один одного.
14 Далі він зміряв віддаль від крайнього стовпа при вході в браму, до краю стовпа при виході у двір – вийшло шістдесят ліктів.
15 Відстань від входу в браму до виходу з притвора ізсередини – п’ятдесят ліктів.
16 В бокових кімнатах брами та інших приміщеннях були зроблені вузькі ніші-вікна. Такі ж вікна були зроблені по всьому периметру зі середини притвора, на двох стовпах якого були вирізьблені пальми.
Зовнішнє й середнє подвір’я
17 Потім він провів мене до зовнішнього двору. Там по всьому периметру довкола проходив кам’яний поміст, на якому було розташовано тридцять службових кімнат.
18 Цей поміст впритул примикав до бокових стін брам і по ширині відповідав довжині брам. Це був долішній поміст.
19 Провідник зміряв відстань від входу в нижню браму до виходу на внутрішній двір назовні – скрізь було по сто ліктів, – що від східної брами, те і від північної.
20 Потім він зміряв довжину й ширину брами зовнішнього двору з північної сторони,
21 а також бокові кімнати, – по три з обох боків коридора, – простінки між кімнатами і притвор. За розмірами все було так само, як і в першої (східної ) попередньої брами – п’ятдесят ліктів завдовжки, і двадцять п’ять ліктів завширшки.
22 Її вікна, і її притвор зі стовпами й зображенням пальм були такого ж розміру, як і в брамі, що розташована в східному напрямі. Спереду до брами вели сім східців, після яких був ґанок.
23 Навпроти північної та східної брам зовнішнього двору знаходились брами у внутрішній двір. Він зміряв відстань від зовнішньої брами до брами внутрішньої – вийшло сто ліктів.
24 Тоді провідник повів мене в напрямі на південь, до брами південної. Він її зміряв, – її кімнати, її притвор і стовпи, – все було тих самих розмірів.
25 Усередині південної брами й притвору були такі самі ніші – вікна по всьому периметру, як і в інших двох брамах. Розміри самої брами були: п’ятдесят ліктів завдовжки й двадцять п’ять ліктів завширшки.
26 Спереду до входу в браму вело сім сходинок, а в кінці коридора був притвор, по боках якого були стовпи з вирізьбленими пальмами.
27 З південної сторони також була брама до внутрішнього двору. І він зміряв відстань між зовнішньою і внутрішньою брамами на південній стороні, – було так само сто ліктів.
28 Після цього південною брамою він увів мене до внутрішнього двору. Провідник зміряв внутрішню південну браму, – вона була такого ж розміру, як інші.
29 Її бокові кімнати й простінки між ними, а також притвор, – усе було таких же розмірів. Такі ж самі ніші-вікна по периметру в брамі й притворі, а також загальний розмір : п’ятдесят ліктів завдовжки і двадцять п’ять ліктів завширшки.
30 З обох боків кожної брами була галерея – двадцять п’ять ліктів завдовжки й п’ять ліктів завширшки.
31 Притвор в усіх брамах з двома стовпами й зображенням на них пальм розташовувався з боку зовнішнього двору: вісім сходинок вели у зовнішній двір.
32 Далі провідник провів мене у внутрішній двір через східну внутрішню браму. Він зміряв цю браму, – її розміри були такими ж, як і в інших брамах.
33 Її бокові кімнати й простінки між ними, а також притвор були такого ж розміру. Такі самі були й ніші-вікна по периметру. Загальний розмір: п’ятдесят ліктів завдовжки й двадцять п’ять ліктів завширшки.
34 Притвор з двома стовпами, на яких з обох боків було зображення пальм, провадив у зовнішній двір завдяки восьми сходинкам на його виході.
35 Тоді провідник провів мене до північної внутрішньої брами. Він зміряв цю браму, – її розміри були такими ж.
36 Її бокові кімнати й простінки між ними, її притвор, а також ніші-вікна по периметру були такими ж . Її розміри – п’ятдесят ліктів завдовжки і двадцять п’ять ліктів – завширшки.
37 Її притвор з двома стовпами, на яких по обох боках були зображені пальми, був зі сторони зовнішнього двору. На вході до нього були сходи з вісьмох ступеньок.
38 Було там також приміщення з входом до нього біля стовпів брами , де вмивали жертви для всепалення.
39 А в притворі внутрішньої брами з обох боків стояли по два столи, на яких розрізали на частини тварин у жертви: для всепалення, за гріх, та жертву за провину.
40 На зовнішньому боці, біля входу до внутрішньої північної брами, стояли два столи біля однієї бокової стіни, а також два столи біля другої бокової стіни.
41 Тобто, з одного боку від входу чотири столи й чотири столи – з іншого боку від брами, – всього вісім столів, на яких ріжуть жертовних тварин.
42 Ті чотири столи для жертви всепалення були виготовлені з тесаного каменя, півтора лікті завдовжки, півтора лікті завширшки та один лікоть заввишки. На столах лежали знаряддя для різання тварин на жертву всепалення та на інші жертви.
43 По всьому периметру в стіни були вбиті гаки в одну долоню завдовжки, а на столи клали м’ясо жертви.
Внутрішнє подвір’я
44 А збоку внутрішньої брами на внутрішньому дворі було дві кімнати для співаків . Одна була при боці північної брами зі входом у напрямку півдня, а друга при боці східної брами, зі входом в напрямку півночі.
45 Провідник сказав мені: Кімната, що в напрямку півдня, – для чергових священиків, котрі звершують служіння в Храмі,
46 а кімната, що в напрямку півночі, для чергових священиків, котрі звершують служіння біля жертовника. Всі вони – нащадки Садока з левітів, котрі можуть наближатись до ГОСПОДА й служити Йому.
47 Він зміряв також внутрішній двір, який був квадратним: сто ліктів завдовжки, й сто ліктів завширшки. Перед Храмом стояв жертовник.
48 Потім він запровадив мене до притвору Храму й зміряв його стовпи: було п’ять ліктів (завтовшки ) з одного боку, і п’ять ліктів з іншого боку; ширина входу в притвор становила чотирнадцять ліктів , а ширина (товщина ) стін по боках від входу – три лікті з одного боку й три лікті – з іншого.
49 Розміри притвору Храму становили: двадцять ліктів завдовжки і одинадцять ліктів завширшки. Вели до нього сходинки. Біля колон були пілястри, – одна з одного боку, а друга – з іншого.
1 І сталося, що на двадцять п’ятому році нашого полону, у перший місяць, у десятий день місяця, у сорок восьмому році після захоплення міста, у той день на мені була Господня рука, і вона повела мене 2 в Божому видінні до землі Ізраїля, і поставила мене на дуже високій горі, а на ній — наче будова міста напроти. 3 І Він ввів мене туди, і ось чоловік, і його вигляд був, наче вигляд міді, що блистить, і в його руці був шнурок будівничих і мірна тростина, і він стояв біля брами. 4 І сказав мені чоловік: Чи ти побачив, людський сину? Поглянь твоїми очима і почуй твоїми вухами, і постав усе, що я тобі показую, у твоє серце, тому що ти прийшов сюди, щоб тобі показати, і виявиш усе, що ти бачиш, домові Ізраїля.
5 І ось огорожа ззовні довкола дому. А в руці чоловіка тростина — мірило шість ліктів за ліктем і долоня, і він виміряв передню стіну, ширина рівна тростині, і його висота рівна тростині. 6 І він увійшов у браму, що дивилася на схід, по сімох сходинках, і виміряв 7 покій, шість звідси і шість звідти, і елам брами, рівний тростині, і покій, рівний тростині, довжина і ширина рівні тростині, і елам між покоями — шість ліктів, і другий покій, ширина рівна тростині й довжина рівна тростині, і елам п’яти ліктів, 8 і третій покій, тростині рівна ширина і тростині рівна довжина, 9 і елам дверей поблизу еламу брами — вісім ліктів, і два лікті елам, і елам зовнішніх дверей, 10 і покої дверей, передній покій, три звідси і три звідти, і одна міра в трьох, і одна міра еламів звідси і звідти. 11 І він виміряв ширину дверей брами — десять ліктів, і ширина брами — тринадцять ліктів, 12 і лікоть, що сходився перед лицем покоїв звідси і звідти, і покій — шість ліктів звідси і шість ліктів звідти. 13 І він розміряв браму від стіни покою до стіни покою, ширина двадцять п’ять ліктів, це брама до брами. 14 І притвор еламу брами — шістдесят ліктів, двадцять до покоїв від брами довкола. 15 І притвор брами ззовні до притвору елама всередині брами — п’ятдесят ліктів. 16 І сховані вікна в покоях і в еламі всередині брами довкола двору, так само і в еламів вікна всередині довкола, а на еламі — пальми звідси і звідти. 17 І він ввів мене до зовнішнього двору, і ось кімнати на склади і колонада довкола двору, тридцять кімнат на склади в колонадах, 18 і портики на півдні брам, за довжиною брам нижня колонада. 19 І він виміряв ширину двору — від притвору зовнішньої брами всередині до притвору брами, що спрямована назовні, ліктів сто, що спрямована на схід. І повів мене на північ, 20 і ось брама, що дивиться на північ у зовнішньому дворі, і він її виміряв, її довжину і ширину. 21 І три покої звідси і три звідти, і стовпи, елами і її пальми, і була за розміром брами, що дивиться на схід, п’ятдесят ліктів її довжина і її висота — двадцять п’ять ліктів. 22 І її вікна, елами і її пальми такі, як і в брами, що дивиться на схід. І сімома східцями підходили до неї, і до еламів усередині. 23 І брама внутрішнього двору, що спрямована до північного двору така, як і в брами, що дивиться на схід, і він виміряв двір від брами до брами — сто ліктів. 24 І повів мене на південь, і ось брама, що дивиться на південь, і він її виміряв, покої, стовпи і елами за цією ж мірою. 25 І її вікна і в еламі довкола, такі як і вікна еламу, п’ятдесят ліктів її довжина і її ширина — двадцять п’ять ліктів. 26 І в ній — сім східців, і елам усередині, і її пальми, одна звідси і одна звідти на стовпах. 27 І брама напроти брами внутрішнього двору до півдня. І він виміряв двір від брами до брами, сто ліктів ширина до півдня.
28 І він увів мене до внутрішнього двору брами, що до півдня, і виміряв браму за тою ж мірою, 29 і покої, стовпи і елами за цією ж мірою. І вікна її і еламу довкола, п’ятдесят ліктів її довжина і двадцять п’ять ліктів ширина. 31 І елам у зовнішньому дворі, і пальми стовпів, і вісім східців. 32 І він підвів мене до брами, що дивиться на схід, і виміряв її цією ж мірою, 33 і покої, стовпи та елами за цією ж мірою. І її вікна і в еламі довкола, п’ятдесят ліктів її довжина і двадцять п’ять ліктів ширина. 34 І елам у зовнішньому дворі, і пальми на стовпі звідси і звідти, і вісім східців в ній. 35 І він підвів мене до брами, що до півночі, і виміряв цією мірою, 36 і покої, стовпи і елами. І вікна її довкола і в її еламі, п’ятдесят ліктів її довжина і ширина — двадцять п’ять ліктів. 37 І елами в зовнішньому дворі, і пальми на стовпі звідси і звідти, і вісім її східців. 38 Її кімнати для складів і її двері та її елами над брамою 39 другого виходу, щоб різали в ній те, що за гріх, і те, що за незнання.
40 І позаду зливу всепалень, що спрямований на північ, — два столи до сходу, і позаду другого і еламу брами — два столи до сходу, 41 чотири звідси і чотири звідти позаду брами. На них ріжуть жертви напроти вісьмох столів для жертв. 42 І чотири столи для всепалень, кам’яні, витесані, ширина — лікоть з половиною, і два лікті з половиною довжина, і лікоть — висота, на них поставлять знаряддя, яким різатимуть там всепалення і жертви. 43 І вони матимуть у долоню обвід, витесаний усередині довкола, а над столами вгорі дашки, щоб закрити від дощу та від спеки. 44 І він увів мене до внутрішнього двору, і ось два зали у внутрішньому дворі, один позаду брами, що дивиться на північ, що провадить на південь, і один позаду брами, що на південь, а спрямований на північ. 45 І він сказав мені: Цей зал, що дивиться на південь, для священиків, охоронців варти дому, 46 а зал, що спрямований на північ, для священиків, охоронців варти жертовника. Вони є синами Саддука, які від Левія наближаються до Господа, щоби Йому служити. 47 І він виміряв двір, сто ліктів довжина і сто ліктів ширина, на його чотири сторони, і жертовник напроти дому.
48 І він ввів мене до еламу дому. І він виміряв стовп еламу — п’ять ліктів довжина звідси, і п’ять ліктів — звідти, а ширина дверей — чотирнадцять ліктів, і бокові частини дверей еламу — три лікті звідси і три лікті звідти. 49 І довжина еламу — двадцять ліктів, а ширина — дванадцять ліктів. І десятьма сходами підходили до нього. І стовпи були на еламі, один звідси і один звідти.