Священні кімнати
1 Після цього через північну браму провідник вивів мене на зовнішній двір і підвів мене до службових приміщень, що перед відкритим простором і будівлі зі сторони півночі.
2 Загальна його довжина мала сто ліктів, і його вхід був з північної сторони. Ширина будівлі мала п’ятдесят ліктів.
3 Вона знаходилась між відкритим коридором шириною в двадцять ліктів , що у внутрішньому дворі, й помостом, що у зовнішньому дворі. Приміщення було триповерховим, – галереї розташовувались одна над іншою.
4 Перед кімнатами у внутрішньому дворі був перехід (коридор ) десяти ліктів завширшки, і сто ліктів завдовжки . Входи до них – з боку півночі.
5 Верхні кімнати були вужчі, оскільки певну частину їх площі займали галереї сходинок. Кімнати звужувались від нижнього поверху вгору до середнього, й від середнього до верхнього.
6 Адже вони були триповерховими й не мали таких стовпів, як стовпи в дворах, тому й звужувались доверху: від нижнього до середнього й від середнього до верхнього.
7 З боку зовнішнього двору галерею кімнат відділяла стіна завдовжки п’ятдесят ліктів.
8 Оскільки галерея службових приміщень зовнішнього двору також була п’ятдесят ліктів, то загальна довжина коридора перед храмом становила сто ліктів.
9 Під цими кімнатами був вхід зі сходу, щоб можна було входити до них зі зовнішнього двору
10 через вхід завширшки як зовнішня стіна двору. Зі східного боку відкритого простору була друга галерея таких же кімнат.
11 Перед ними був такий самий прохід, як і перед кімнатами, що з північної сторони, – кімнати такої ж довжини, і такої ширини; так само були розташовані їхні входи та їхні виходи.
12 До входів у кімнати з південної сторони можна було пройти зі східного боку через вхід на початку коридора, який проходив уздовж стіни.
13 Провідник сказав мені: Кімнати, що з північної сторони, й кімнати, що з південної сторони, які виходять на відкритий простір перед Храмом , – це священні приміщення. Там священики, які наближені до ГОСПОДА, споживатимуть жертви, які є святинею святинь. Туди ж вони приносять інші особливі святині: хлібні приношення, жертви за гріх, і жертви за провини. Ось чому це місце святе.
14 Увійшовши туди, священики не сміють вийти зі Святилища до зовнішнього двору, не залишивши там свого одягу, в якому звершували служіння, бо ці шати священні. Вони повинні одягнути інший одяг, і лише тоді наближатись до народу в зовнішньому дворі.
15 Закінчивши вимірювання внутрішнього комплексу приміщень Храму, провідник вивів мене назовні через браму зі східного боку, й почав міряти довжину стін довкола.
16 Вимірювальною тростиною він зміряв східний бік, – вийшло п’ятсот тростин довкруги.
17 Потім вимірювальною тростиною він зміряв північну сторону, – було також п’ятсот тростин.
18 Далі він зміряв південний бік. Так само – п’ятсот тростин.
19 Після цього він повернувся до західної сторони, – і знову вимірювальною тростиною наміряв п’ятсот тростин.
20 Так провідник заміряв усі чотири сторони стіни довкола, що відокремлювала священне від звичайного. Ця споруда становила п’ятсот завдовжки, й п’ятсот – завширшки.
1 І він вивів мене до зовнішнього двору на схід перед браму, що до півночі. І ввів мене, і ось п’ять залів близько того, що залишилося, і близько поділу до півночі, 2 на сто ліктів довжина до півночі, і ширина — п’ятдесят ліктів, 3 описані так, як брами зовнішнього двору і так, як колонади зовнішнього двору, розкладені обличчям напроти обличчя потрійні кімнати. 4 А напроти залів — перехід десяти ліктів ширини, на сто ліктів довжина. І їхні двері — до півночі. 5 І проходи горішні, так само, бо з нього виходила колонада, з долішньої колонади, і місце між ними. Так колонада і місце між ними, і так кімнати. 6 Тому що вони були потрійними і не мали стовпів, як і стовпи зовнішніх, через це виходили від тих, що внизу і в середині від землі. 7 І світло ззовні так, як залу зовнішнього двору, що були спрямовані напроти залів, що до півночі, довжина — п’ятдесят ліктів. 8 Бо довжина залів, що дивилися на зовнішній двір — п’ятдесят ліктів, і вони є напроти обличчя цих. Усе сто ліктів. 9 І двері цих залів виходу, що до сходу, щоб входити через них із зовнішнього двору, 10 за світлом, що на початку проходу. І до півдня за обличчям сходу перед лицем того, що залишилося, і перед обличчям поділу — залу, 11 і прохід перед їхнім обличчям за розміром залу, що до півночі, і за їхньою довжиною, і за їхньою шириною, і за всіма їхніми виходами, і за всіма їхніми поворотами, і за їхніми світильниками, і за їхніми дверима, 12 зали, що до півдня, і за дверима від початку проходу, наче світло поділу тростини, і на схід, щоб ними проходити.
13 І він сказав мені: Зали, що до півночі, і зали, що до півдня, які є перед обличчям розділів, — це зали святого, в яких там їстимуть священики, сини Саддука, які наближаються до Господа, до святого святих. І там покладуть святе святих і жертву, і за гріх, і за незнання, тому що це — святе місце. 14 Туди ніхто не ввійде, за винятком священиків. Не вийдуть зі святого до зовнішнього двору, тому що завжди святими будуть ті, що приступають, і не доторкатимуться до їхнього одягу, в якому вони служать у ньому, бо вони — святі. І одягнуть інший одяг, коли доторкатимуться до народу.
15 І закінчено вимірювання дому всередині. І він вивів мене по дорозі брами, що спрямована до сходу, і виміряв подобу дому довкола з приписом. 16 І він став позаду брами, що спрямована на схід, і наміряв п’ятсот мірною тростиною. 17 І він повернувся до півночі, і наміряв перед обличчям півночі п’ятсот ліктів мірною тростиною. 18 І повернувся до моря, і наміряв перед обличчям моря п’ятсот мірною тростиною. 19 І він повернувся до півдня, і наміряв перед півднем п’ятсот мірною тростиною. 20 Чотири сторони тою самою тростиною. І позначив його, і його обвід довкола — п’ятсот до сходу, і п’ятсот ліктів ширина, щоб відділено було між святим і між передмур’ям, що в позначенні дому.