Слава Господня наповнила храм
1 Тоді провідник привів мене до брами, що була зі сторони сходу.
2 І ось зі сходу наближається слава Ізраїлевого Бога. Його голос був, наче шум (гул ) великої води, й земля освітилась сяйвом його слави.
3 Це видіння було подібне до того видіння, яке я бачив, коли Він (ГОСПОДЬ) йшов нищити місто. Воно (видіння ) також було подібне до того видіння, яке я бачив, біля ріки Кевар. І я впав долілиць.
4 І коли ГОСПОДНЯ слава ввійшла в Храм через браму, що звернена в східному напрямку,
5 Дух мене підняв і переніс мене у внутрішній двір. І ось ГОСПОДНЯ слава наповнила Храм.
Ізраїль більше не занечистить Ім’я Боже
6 У той час як провідник стояв біля мене, я почув голос Того, що звертався до мене з Храму.
7 Він сказав мені: Сину людський, це – місце Мого престолу й підніжок Моїх ніг, де Я назавжди поселюся серед Ізраїлевих синів. Вже ніколи Ізраїлів рід, – ні вони, ані їхні володарі, – більше не будуть опоганювати Моє святе Ім’я своєю розпустою та трупами своїх царів на їхніх узвишшях .
8 Адже вони (царі ) ставили свої пороги дверей поруч з Моїми порогами, і свої одвірки поруч з Моїми одвірками, й лише стіна була між Мною та між ними. Вони безчестили Моє святе Ім’я своїми гидотами, які вони чинили. Тому Я вигубив їх у Своєму гніві.
9 Тож тепер нехай усунуть від Мене свої розпусні вчинки й трупи своїх царів, тоді Я оселюся посеред них навіки.
10 Що ж до тебе, сину людський, сповісти домові Ізраїля про цей Храм, аби їм стало соромно за свої гріхи, й вони усвідомили суть запропонованого зразка.
11 І коли їм, насправді, стане соромно за все те, що вони творили, то накресли перед ними запропонований зразок Храму, його впорядкування, його виходи та його входи, весь його зовнішній вигляд, і всі пов’язані з цим постанови, всі його правила та його закони. Нехай вони запам’ятають усі його обриси та всі його символи й дотримуються їх.
12 Такий закон щодо Храму. Територія верхів’я гори та вся його прилегла довкола місцевість – святиня святинь. Ось такий закон про Храм.
Жертівник
13 А тепер розміри жертовника в ліктях, – лікоть має бути як звичайний лікоть, плюс долоня. Долішня (нижня ) основа має бути на лікоть глибиною, і на лікоть шириною; довколишній виступ по його краях в одну долоню. Далі йде висота жертовника.
14 Від долішньої основи, що в землі, до нижнього виступу (зверху ) – два лікті, й завширшки – один лікоть; від малого виступу до виступу великого – чотири лікті, й завширшки так само – лікоть.
15 Сам жертовник для вогнища – висотою в чотири лікті, від якого по кутах виступають вгору чотири роги.
16 Місце (платформа ) для вогнища квадратної форми, з чотирма однаковими сторонами по дванадцять ліктів завдовжки і дванадцять ліктів завширшки.
17 Майданчик, на якому жертовник-вогнище стоїть, має по чотирнадцять ліктів завдовжки, чотирнадцять ліктів завширшки, з усіх чотирьох його сторін. Його довколишній виступ має половину ліктя, і його основа – лікоть довкола. Сходи до нього зі східної сторони.
18 Далі Він (голос із Храму ) сказав мені: Сину людський, так говорить Владика ГОСПОДЬ: Оце постанова щодо жертовника на той день, коли його виготовлять, аби приносити на ньому жертви всепалення і окроплять його кров’ю.
19 Священикам з покоління Левія, нащадкам Садока, котрі наближені до Мене, щоб служити Мені, – говорить Владика ГОСПОДЬ, – даси однолітнього бичка зі стада для жертви за гріх.
20 І візьмеш частину його крові, аби нею помазати чотири його (жертовника ) роги, й чотири кути його виступаючої внизу основи, а також її довколишній бортик; так ти його очистиш і здійсниш обряд викуплення.
21 Тоді візьмеш бичка, принесеного в жертву за гріх, і спалиш у визначеному місці Храму, поза Святилищем.
22 А наступного дня принесеш у жертву за гріх козла з отари без вади, й звершиш очищення жертовника так, як його очистили жертвою бичка.
23 А коли ти закінчиш очищення, то візьмеш зі стада іншого бичка без вади, а також з отари барана без вади,
24 й поставиш їх перед ГОСПОДОМ; священики кинуть на них сіль, і принесуть їх ГОСПОДУ як жертву всепалення.
25 Протягом семи днів щодня приноситимеш козла в жертву за гріхи, а також бичка зі стада, і барана з отари без фізичних вад.
26 Протягом семи днів нехай вони (священики ) звершують над жертовником обряд викуплення, його очищення, його освячення.
27 Після завершення цих днів, починаючи з восьмого дня й надалі, священики звершуватимуть на цьому жертовнику ваші жертви всепалення й ваші мирні жертви подяки за спасіння, і Я прийму вас, – говорить Владика ГОСПОДЬ.
1 І повів мене до брами, що спрямована на схід, і вивів мене, 2 і ось слава Бога Ізраїля йшла дорогою брами, що дивиться на схід, і голос табору, як голос багатьох тих, що подвоюють оклики , і земля довкола світилася, як світло від слави. 3 І видіння, яке я побачив, подібне до видіння, яке я бачив, коли входив помазати місто, і вигляд колісниці, яку я побачив, подібний до видіння, яке я бачив біля ріки Ховар. І я впав на своє обличчя. 4 І Господня слава ввійшла в дім дорогою брами, що спрямована на схід, 5 а дух мене схопив і ввів мене до внутрішнього двору, і ось Господній дім повний слави.
6 І я став, і ось голос з дому, що говорив до мене, і поблизу мене стояв чоловік. 7 І сказав мені: Людський сину, чи ти побачив місце Мого престолу і місце стопи Моїх ніг, в яких поселиться Моє Ім’я посеред дому Ізраїля навіки. І дім Ізраїля, вони та їхні володарі, більше не опоганять Моє святе Ім’я їхньою розпустою і вбивствами володарів посеред них, 8 коли вони поставили Мої ґанки біля їхніх ґанків, і Мої пороги — поряд з їхніми порогами, і поставили Мою стіну, наче близьку до Мене і до них, і опоганили Моє святе Ім’я їхніми беззаконнями, які вони чинили. І Я викинув їх у Моєму гніві та у вбивстві. 9 І тепер хай відставлять свою розпусту та вбивства їхніх володарів від Мене, і Я поселюся посеред них навіки. 10 І ти, людський сину, покажи домові Ізраїля дім, і хай спиняться від їхніх гріхів, і його вигляд, і його розташування. 11 І хай вони одержать своє покарання за все, що зробили. І опишеш дім, його виходи і його буття, і всі його приписи, і всі його закони сповістиш їм, і опишеш перед ними, і вони зберігатимуть, усі Мої заповіді та всі Мої приписи, і їх чинитимуть. 12 І опис дому. На верхів’ї гори, усі його околиці довкола — святе святих.
13 І це — міри жертовника в лікті ліктя і долоні. Усередині — глибина на лікоть, і ширина — лікоть, і виступ на його краю довкола — долоня. І це висота жертовника. 14 Від глибини початку його середини до великого престолу благодаті внизу — два лікті, а ширина — лікоть. І від малого престолу благодаті до великого престолу благодаті — чотири лікті, і лікоть ширина. 15 І аріїл — чотири лікті, а від аріїла і понад роги — лікоть. 16 І аріїл — дванадцять ліктів довжина, дванадцять ліктів ширина, чотирикутний на чотири свої сторони. 17 І престол благодаті — чотирнадцять ліктів довжина, чотирнадцять ліктів ширина, — на чотири його сторони. І в нього виступ, що оточує довкола, йому половина ліктя, і його обвід — лікоть довкола. І його східці звернені на схід.
18 І Він сказав мені: Людський сину, так говорить Господь, Бог Ізраїля: Це — приписи жертовника на день, коли його робитимуть, щоб на ньому приносити всепалення і виливати до нього кров. 19 І даси священикам-левітам, тим, що з насіння Саддука, які наближаються до Мене, щоб Мені служити, — говорить Господь, — теля з рогатої худоби за гріх. 20 І візьмуть з його крові, і нанесуть на чотири роги жертовника, і на чотири кути престолу благодаті, і на основу довкола, і надолужать за нього. 21 І візьмуть теля, що за гріх, і воно буде спалене у відокремленому місці дому, поза святим. 22 А на другий день візьмуть два козли без вад з кіз за гріхи, і надолужать за жертовник, так, як надолужили телям. 23 І коли ти завершиш надолуження, то принесуть безвадне теля з рогатої худоби і безвадного барана з овець, 24 і принесете перед Господом, і священики кинуть на них сіль, і принесуть їх Господу у всепалення. 25 Сім днів приноситимеш козла за гріхи кожного дня, і теля з рогатої худоби, і барана з овець, безвадного приноситимеш, 26 сім днів. І вони надолужать за жертовник, і його очистять, і наповнять свої руки . 27 І буде, що від восьмого дня й далі священики звершуватимуть на жертовнику ваші всепалення і ваші жертви за спасіння. І Я прийму вас, — говорить Господь.