Священнослужителі в храмі
1 Провідник повів мене назад до зовнішньої брами Святилища, що зі сторони сходу. Вона виявилась зачиненою.
2 І ГОСПОДЬ сказав мені: Ця брама і далі має бути зачиненою. Вона не буде відчинятись, і ніхто нею не проходитиме. Оскільки нею пройшов ГОСПОДЬ, Бог Ізраїлю; тому вона буде замкненою!
3 І тільки князю, – одному лише князю, – буде дозволено в ній сидіти і їсти хліб перед ГОСПОДОМ. Він увійде через притвор брами, тим же шляхом вийде.
4 Потім Він попровадив мене через північну браму, до переду Храму; я побачив, що ГОСПОДНЯ слава і далі наповнює ГОСПОДНІЙ Храм, – і я впав долілиць...
5 Тоді ГОСПОДЬ сказав мені: Сину людський, прийми щирим серцем, подивись пильно своїми очима й вислухай уважно своїми вухами все, що Я кажу тобі відносно всіх постанов щодо ГОСПОДНЬОГО Дому, та відносно всіх Його законів. Усім своїм серцем прийми до уваги все стосовно входів у Храм і всіх його виходів зі Святилища.
6 І скажи цьому бунтівливому поколінню Ізраїлю, що говорить Владика ГОСПОДЬ: Досить вже вам творити гидоти, Ізраїлів роде!
7 Адже ви приводили необрізаних серцем і необрізаних тілом чужинців, аби вони перебували в Моєму Святилищі, й опоганювали його, Мій Храм, коли приносили Мій хліб, жир та кров. Вашими гидкими вчинками ви зламали Мій Заповіт!
8 Замість того щоб самим звершувати служіння в Моїй Святині, ви поставили служителями в Моїй Святині тих, котрі не дотримуються святості.
9 Тому так говорить Владика ГОСПОДЬ: Ніхто зі синів чужинців, необрізаних серцем і необрізаних тілом, не повинен входити в Моє Святилище, в тому числі й ті сини чужинців, котрі живуть серед Ізраїлевих дітей.
10 Що ж до левітів, котрі відступили від Мене, під час загального відступництва Ізраїлю, й, покинувши Мене, блудили зі своїми ідолами, то вони понесуть покарання за свій злочин.
11 Вони перебуватимуть у Моєму Святилищі на службі хіба що як вартові біля Храмових брам, або прислужники в Храмі. Вони різатимуть жертви всепалення, або інші жертви, допомагаючи людям й чекаючи, кому би послужити.
12 Адже вони потурали людям, прислуговуючи перед їхніми ідолами, і таким чином ставали для Ізраїлевого роду спотиканням до беззаконня, за що Я й підняв проти них Свою руку, – говорить Владика ГОСПОДЬ. Вони будуть покарані за свій злочин!
13 Вони вже не будуть наближатись до Мене, не стануть Моїми священиками, й навіть не підходитимуть до всіх Моїх Святинь та до Святого Святих; вони нестимуть свою ганьбу за всі гидоти, які творили.
14 Я призначаю їх бути вартовими при Храмі, а також виконувати іншу працю, яку їм скажуть робити.
15 І тільки священики з покоління Левія, нащадки Садока , які звершували служіння в Моєму Святилищі й тоді, коли Ізраїлеві сини відступили від Мене, – лише їм було дозволено наближатись до Мене, служити Мені, й стояти переді Мною, приносячи Мені в жертву жир і кров, – говорить Владика ГОСПОДЬ.
16 Виключно вони входитимуть у Мою Святиню, наближаючись до Мого столу, аби Мені служити. Вони пильнуватимуть за усім Моїм богослужінням.
17 Після того як священики ввійдуть через браму до внутрішнього двору, вони одягатимуться в лляні шати; нічого вовняного (шерстяного ) з одягу на них не буде, коли звершуватимуть служіння в межах брам у внутрішньому дворі .
18 На їхніх головах повинні бути лляні завої, а на своїх стегнах вони носитимуть лляні спідні штани; і нехай не підперізуються нічим таким, що викликало би потіння.
19 А перед тим як їм вийти на зовнішній двір до народу, вони повинні зняти свої шати, в яких вони звершували служіння, і залишити їх у кімнатах Святилища та одягнутись у інший одяг, аби ними (священними шатами ) не доторкнутись до людей і не зробити ті шати нечистими.
20 Нехай вони не голять своєї голови, але й не відпускають довгого волосся, а неодмінно належним чином підстригають свої голови.
21 Жоден священик, перед тим як увійти до внутрішнього двору, не питиме вина.
22 І нехай вони не беруть собі за дружин вдів чи розведених, а лише дівчат з нащадків Ізраїлевого роду, або вдовиць, котрі овдовіли по священику.
23 Вони мають навчати Мій народ розпізнавати, що святе, а що звичайне, й пояснювати, що нечисте, а що чисте.
24 В суперечках вони ставатимуть суддями, які судитимуть за Моїми законами. Вони мають дотримуватись Моїх законів та Моїх постанов щодо Моїх свят, і святити Мої суботи.
25 Нехай він (священик ) не наближається до мертвої людини, аби не опоганитись; лише у разі смерті батька чи матері, або сина чи дочки, або брата чи сестри, яка ще не була заміжньою, він може осквернитись.
26 Але після обряду свого очищення нехай відрахують йому сім днів.
27 І коли настане день йти до внутрішнього двору Святилища, аби звершувати служіння в Святині, нехай він принесе жертву за свій гріх, – говорить Владика ГОСПОДЬ.
28 Вони (священики ) не володітимуть спадщиною, адже Я – їхня спадщина. Не давайте їм власності в Ізраїлі, тому що Я є їхнім володінням.
29 Вони споживатимуть хлібні жертви, а також жертви за гріхи та за провини. Так само їм належатиме, все, що в Ізраїлі буде посвячене Господу .
30 Священикам належить усе найкраще з первоплодів урожаю, та всі приношення, якими б вони не були б. Також перший хліб з первоплодів вашого тіста належить священику, аби на твоєму домі перебувало благословення.
31 Священики не повинні споживати жодної мертвечини, а також тварин і птахів, розтерзаних звірами.
1 І він повернув мене дорогою брами святих, зовнішньою, що дивиться на схід, і вона була замкнена. 2 І Господь сказав мені: Ця брама буде замкненою, не відкриється, і ніхто нею не пройде, бо нею ввійде Господь, Бог Ізраїля, тож вона буде замкненою! 3 Тому що володар, він сяде в ній їсти хліб перед Господом. Дорогою еламу брами ввійде і його дорогою вийде. 4 І Він ввів мене дорогою брами, що до півночі напроти дому, і я побачив, і ось Господній дім, повний слави, і я впав на своє обличчя.
5 І Господь сказав мені: Людський сину, постав у твоєму серці й поглянь твоїми очима, і послухай твоїми вухами все, що Я говорю з тобою, за всіма приписами Господнього дому і за всіма Його законами. І поставиш твоє серце на вході дому, за всіма його виходами в усіх святих. 6 І скажеш дому, що засмучує, дому Ізраїля: Так говорить Господь: Хай буде досить вам усіх ваших беззаконь, доме Ізраїля, 7 щоб ви вводили чужорідних синів, необрізаних серцем і необрізаних тілом, щоби були в Моїх святих, і опоганювали їх, коли ви приносите хліби, м’ясо та кров, і переступаєте Мій завіт в усіх ваших беззаконнях, 8 і заповідаєте берегти сторожі в Моїх святих! 9 Через це так говорить Господь: Усякий чужорідний син, необрізаний серцем і необрізаний тілом, не ввійде до Мого святого з усіх чужорідних синів, що є посеред дому Ізраїля, 10 але навіть левіти, які відступили від Мене, коли зблудив Ізраїль від Мене, за своїми пожаданнями, то й вони одержать їхню неправедність. 11 Тож вони будуть служити в Моїх святих тільки як придверники при дверях дому, і прислуговуватимуть у домі. Ті різатимуть всепалення і жертви народові, і ті стоятимуть перед народом, щоб їм служити. 12 Тому що вони їм служили перед обличчям їхніх ідолів, і це стало для дому Ізраїля на муку неправедності, через це Я підняв на них Мою руку, — говорить Господь, — 13 і вони не наближатимуться до Мене, щоб Мені служити, і щоб приходити до святого синів Ізраїля, і до Мого Святого святих, і одержать їхню непошану через відхилення, яким ухилилися. 14 І зведуть їх стерегти сторожі дому на всі його діла і на все, що тільки чинитимуть.
15 Священики-левіти, сини Саддука, які зберегли сторожі Моїх святих, коли дім Ізраїля ухилився від Мене, ці приноситимуть Мені, щоб Мені служити, і стоятимуть перед Моїм обличчям, щоб Мені приносити жертву, жир і кров, — говорить Господь. 16 Ці ввійдуть до Мого святого, і ці прийдуть до Мого вівтаря, щоб Мені служити, і зберігатимуть Мої сторожі. 17 І буде, що коли вони входитимуть через брами внутрішнього двору, вони одягатимуться в льняний одяг, і не одягнуться у вовняний, коли вони служитимуть, від воріт внутрішнього двору. 18 І матимуть льняні клобуки на своїх головах, і матимуть льняні штани на своїх стегнах, і не підперізуватимуться візою . 19 А коли вони виходитимуть до народу, до зовнішнього двору, то знімуть їхній одяг, в якому вони служать, і поставлять його у святих залах, і одягнуться в інший одяг, і не освячуватимуть народ у своєму одязі. 20 І вони не голитимуть свої голови, і не вириватимуть їхні чуприни, неодмінно покриватимуть свої голови. 21 І кожний священик не питиме вина, коли вони входять до внутрішнього двору. 22 І не братимуть собі за жінку вдову чи відпущену, але тільки дівчину з насіння Ізраїля. Та якщо стане вдовою по священику, то братимуть.
23 І навчатимуть Мій народ розрізняти між святим і опоганеним, і між чистим і нечистим їм сповіщатимуть. 24 І ці стоятимуть над судом крові, щоб судити. Вони оправдуватимуть Моїми заповідями і судитимуть Моїми судами, і зберігатимуть Мої закони та Мої приписи в усіх Моїх святах, і святитимуть Мої суботи. 25 І на душу людини не ввійдуть, щоб опоганитися, але лиш стане нечистим із-за батька, із-за матері, із-за сина, із-за дочки, із-за брата, із-за своєї сестри, яка не була за чоловіком. 26 І після того, як він очиститься, то відрахує собі сім днів. 27 І тільки в той день вони входитимуть до внутрішнього двору, щоб служити у святому, принесуть надолуження, — говорить Господь, — 28 і буде їм у спадок. Я — їхній спадок, і їм не дасться частки серед синів Ізраїля, бо Я — їхня частка. 29 І жертви, і те, що за гріхи і за незнання, вони їстимуть, і все відлучене в Ізраїлі буде для них. 30 Первоплоди всього і первородне всього, і все відділене з усіх ваших первоплодів буде для священиків. І дасте ваші первоплоди священикові, щоб покласти ваші благословення на ваші доми. 31 І священики не їстимуть усяку дохлятину і роздерте звірами — з птахів і з худоби.