Жертва князя й народу
1 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Брама внутрішнього двора, в напрямку сходу, повинна бути закритою протягом усіх шести днів праці, але в день суботній має бути відчиненою; так само і в день нового місяця вона буде відкритою.
2 І ввійде князь у притвор брами з боку зовнішнього двора й стане при одвірках брами, а священики здійснять від його особи жертву всепалення, а також його мирні жертви. Він (володар ) схилиться в поклоні на порозі брами й вийде; браму ж не замикатимуть аж до вечора.
3 Народ краю поклонятиметься перед ГОСПОДОМ перед входом до тієї (внутрішньої ) брами щосуботи й кожного нового місяця.
4 В суботній день князь принесе в жертву всепалення ГОСПОДУ шість ягнят без вади й одного барана без вади.
5 Його хлібним даром має бути разом з бараном одна ефа (40 кг )муки; а хлібний дар до ягнят буде за бажанням володаря. Олії має бути один гін (6,65 літрів ) на ефу.
6 А в свято нового місяця володар принесе в жертву всепалення : одного бичка зі стада без вади, шість ягнят і барана – усі без вади.
7 Його хлібний дар має бути : одна ефа муки разом з бичком і одна ефа з бараном, а з кожним ягням – стільки муки, скільки володар побажає, але на кожну ефу муки має бути один гін олії.
8 Входити в браму князь повинен через притвор і так само виходити з неї.
9 Під час свят, коли народ краю приходить до ГОСПОДА, аби поклонитись Йому, нехай кожен, хто ввійшов через північну браму, виходить через південну браму, а хто ввійшов через південну браму, нехай виходить через браму північну. У жодному разі ніхто не повинен повертатись назад і виходити через браму, якою ввійшов, а лише через протилежну.
10 Князь також нехай входить разом з людьми, коли входять вони; так само й виходить, коли виходить народ.
11 У свята і в урочисті дні хлібні дари від володаря мають бути: одна ефа муки з кожним бичком і одна ефа з кожним бараном, а з ягнятами – скільки він побажає. Олії має бути один гін на ефу муки .
12 Якщо ж князь добровільно побажає принести жертву всепалення, або мирну жертву ГОСПОДУ, то нехай відкриють йому браму, що в напрямку сходу; він здійснить свою жертву всепалення і свою мирну жертву, так само, як він робить у суботній день, і вийде; коли він вийде, замкнуть за ним браму.
13 Щодня вранці приносьте ГОСПОДУ в жертву всепалення однолітнє ягня без вади.
14 Щоранку разом з ягням слід приносити хлібний дар ГОСПОДУ: шосту частину ефи муки й третю частину гіна олії, аби змішати з мукою. Це має бути постійною постановою назавжди.
15 Нехай же щоранку приносять у жертву всепалення ягня, а також хлібний дар з олією як постійну жертву всепалення.
16 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Якщо князь щось (в т.ч. землю ) подарує зі своєї власності одному зі своїх синів, то це стане його (того сина ) спадщиною, яка перейде і до його (володаря ) онуків і стане їхнім спадковим володінням.
17 Але коли він дасть щось (можливо, землю ) зі свого володіння в дар одному зі своїх рабів, то воно буде його до року звільнення, після чого повернеться князеві. Лише його дітям може перейти у спадщину володіння князя.
18 Але й князь у жодному разі нічого не привласнить собі зі спадщини людей, насильно позбавляючи їх власного володіння. Своїм дітям нехай він передає у спадщину свій наділ, аби ніхто з Мого народу не був позбавлений власноєї спадщини...
Місце, де варять жертву
19 Після цього провідник увів мене через прохід, що був збоку брами, до священних кімнат, що належать священикам, з північної сторони. Там, у самому кінці цих кімнат, зі сторони заходу, я побачив особливе приміщення.
20 І він сказав мені: Це те місце, де священики готуватимуть м’ясо жертв за провину, й жертв за гріх; тут вони будуть пекти і хлібні дари, аби їх не виносити на зовнішній двір, щоб ніхто з людей не доторкнувся до священного.
21 Потім він мене вивів на зовнішній двір, і провів мене до кожного з чотирьох кутів двора; виявилось, що в кожному куті двора, існує такий самий окремий дворик.
22 У всіх чотирьох кутах двора були криті дворики, завдовжки – сорок ліктів , а завширшки – тридцять ліктів. Всі дворики в усіх чотирьох кутах двора були однакового розміру.
23 Довкола кожного зі всіх чотирьох була огорожа з каменю ; в нижній частині по всьому периметру огорожі були влаштовані кухонні печі.
24 І він мені сказав: Це – приміщення для кухарів, де храмові слуги готуватимуть жертви для народу.
1 Так говорить Господь: Брама, що у внутрішньому дворі, що дивиться до сходу, буде замкнена в шість днів, в які працюється, а в суботній день — відкриється, і в день нового місяця буде відкрита. 2 І ввійде володар дорогою еламу зовнішньої брами та стане при переддвер’ях брами, і священики зроблять його всепалення і те, що за його спасіння. І він поклониться в напрямку переддвер’я брами, і вийде, а браму не замкнуть аж до вечора. 3 І народ землі поклонятиметься перед переддвер’ям тієї брами в суботи і в нові місяці перед Господом. 4 І володар принесе всепалення в суботній день Господу — шість ягнят без вади і барана без вади, 5 і манаа, корж до барана і жертву до ягнят, дар його руки, і гін олії до коржа. 6 І в день нового місяця буде теля без вади, шість ягнят і баран без вади, 7 і корж до теляти, і корж до барана, буде манаа, і до ягнят, так, як зробить його рука, і гін олії до коржа.
8 І коли володар входить, він увійде дорогою брами еламу і дорогою брами вийде. 9 А коли входить народ землі перед Господом у свята, той, хто входить дорогою брами, що до півночі, поклонитися, вийде дорогою брами, що до півдня, а хто входить дорогою брами, що до півдня, вийде дорогою брами, що до півночі. Не повернеться брамою, якою ввійшов, але неодмінно вийде тією, що напроти неї. 10 І володар вийде з ними посеред них, коли вони входять, і вийде, коли вони виходять. 11 І у свята і на загальних зібраннях буде манаа, корж до теляти, і корж до барана та до ягняти, так, як зробить його рука, і гін олії до коржа. 12 Якщо ж володар робитиме визнавання, всепалення і за спасіння Господеві, то він відкриє собі браму, що дивиться до сходу, і зробить своє всепалення, і те, що за його спасіння, так, як чинить у суботній день, і вийде, і замкне двері після того, як він вийде. 13 І він приноситиме однолітнє ягня без вади у всепалення кожного дня Господеві, вранці його приноситиме. 14 І зробить над ним манаа вранці, шосту частину міри, і третю частину гіна олії, щоби замісити муку, манаа Господу, постійний припис. 15 Принесете ягня і манаа, і принесете олію вранці — постійне всепалення.
16 Так говорить Господь: Якщо володар дасть дар зі свого спадку одному зі своїх синів, це буде частиною в спадку для його синів. 17 Якщо ж дасть дар одному з його рабів, то буде йому так, як у рік відпущення, і поверне володареві. Лише спадок його синів буде для них. 18 І володар не візьме зі спадку народу, щоби чинити над ними насилля. Зі свого спадку дасть спадок своїм синам, щоб Мій народ не був розсіяний кожний зі свого спадку.
19 І він ввів мене до входу брами, що на південь, до залу святих, священиків, що звернена до півночі, і ось там відокремлене місце. 20 І він сказав мені: Це місце, де варитимуть там священики те, що за незнання, і те, що за гріх, і там спечуть постійні манаа, щоб не виносити на зовнішній двір і не освятити народ. 21 І він мене вивів до зовнішнього двору, і обвів мене по чотирьох частинах двору, і ось двір на кожному боці двору, двір на боці двору. 22 На чотирьох боках двору — малий двір, довжина — сорок ліктів, а ширина — тридцять ліктів, одна міра для чотирьох. 23 І довкола в них зали довкола в чотирьох, і кухні були під залами довкола. 24 І він сказав мені: Це — доми кухарів, де пектимуть там ті, що служать домові при жертвах народу.