Ознаки голоду та моровиці
1 А ти, сину людський, візьми собі гострий меч, і, як бритвою для гоління, оголи ним собі голову і свою бороду. Після цього візьми собі вагу, і поділи волосся на три частини .
2 Одну третину спалиш у вогні посеред накресленого тобою міста, коли закінчаться дні облоги; другу третину посічеш мечем у його околицях, а третю частину розвієш по вітру, а Я витягну за ними (мешканцями міста ) меча.
3 І ще: візьми невеличку кількість волосся, і збережи його, загорнувши в поли свого одягу.
4 Але і від них (маленької частини ) трошки відокрем, і кинь їх у вогонь, та спали їх у вогні. З цього спалахне вогонь над усім Ізраїлевим домом.
5 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Це стосується Єрусалима. Я його поставив у центрі інших народів, – і довкола нього багато інших країн.
6 Але він повстав проти Моїх постанов та Моїх законів, почав творити беззаконня більше ніж оточуючі народи, став гіршим за країни, які довкола нього. Адже вони (мешканці Єрусалима ) відкинули Мої постанови і не дотримувались Моїх законів.
7 Тому так говорить Владика ГОСПОДЬ: Оскільки ви бунтуєтесь, більше ніж народи (язичники ), котрі довкола вас, і не дотримуєтесь Моїх законів та не виконуєте не лише Моїх Заповідей, а й не дотримуєтесь навіть законів сусідніх народів,
8 тому ось що говорить Владика ГОСПОДЬ: Оце Я виступаю проти тебе! Я особисто здійснюватиму над тобою Мій караючий суд перед очима всіх тих народів.
9 За всі твої мерзотні вчинки зроблю з тобою таке, чого Я не робив ніколи, і чогось подібного Я ніколи більше не вчиню.
10 Через це батьки поміж вами їстимуть власних дітей, а діти споживатимуть у їжу своїх батьків. Я звершу над тобою вирок суду, а тих, що залишились, розвію на всі вітри!
11 Як Я живий, – говорить мій Владика ГОСПОДЬ, – через те, що ти, Єрусалиме, опоганив Мою Святиню всіма твоїми гидотами та всіма твоїми мерзенними діями, то Я зроблю тебе незначущим, й Моє око не пощадить тебе, і Я не виявлю милосердя.
12 Третя частина твоїх мешканців помре від моровиці, загине серед вас від голоду; друга третина впаде довкола тебе від меча, а третю частину Я розвію по всіх вітрах, пославши вслід за ними меч.
13 Лише тоді вичерпається Мій гнів, вгамується Моє обурення щодо них, і Я заспокоюсь. Лише тоді вони зрозуміють, що Я, ГОСПОДЬ, говорив і робив усе в запалі Моїх ревнощів, коли Я виявляв над ними Свій гнів.
14 Так, Я перетворю тебе на пустелю; ти станеш ганьбою серед навколишніх народів, перед очима кожного, хто буде мимо проходити.
15 Ти, дочко Сіону, станеш наругою і посміховиськом, застереженням і страховиськом для сусідніх народів, коли Я виконуватиму над тобою вирок суду, важко караючи тебе в гніві й великому обуренні. Це сказав Я, ГОСПОДЬ!
16 Я випущу на вас згубні стріли голоду, які будуть нищити вас. Я посилатиму їх, щоб вас остаточно вигубити, допускаючи голод через знищення ваших запасів хліба.
17 Нашлю на вас не лише голоднечу, а й лютих звірів, які позбавлять вас дітей; крім того, над вами пронесеться моровиця і кровопролиття від меча, який Я на вас спроваджу. Це сказав Я, ГОСПОДЬ!
1 І ти, людський сину, візьми собі меч, гостріший від бритви стрижія. Придбай собі його і наведеш його на твою голову та на твою бороду. І візьмеш вагу, і їх розділиш. 2 Четверту частину спалиш у вогні посеред міста після закінчення днів замкнення. І візьмеш четверту частину, і спалиш її посеред нього. І четверту частину порубаєш мечем довкола нього. І четверту частину розсієш на вітер, і за ними витягнеш меч. 3 І візьмеш звідти невелику кількість, і загорнеш її у твій одяг. 4 І ще візьмеш із цих, і кинеш їх у середину вогню, і спалиш їх у вогні. З нього вийде вогонь. І скажеш усьому домові Ізраїля: 5 Так говорить Господь: Це — Єрусалим, Я його поставив посеред народів і околиці, що довкола нього. 6 І виголосиш Мої заповіді до беззаконного з народів і Мої закони тим, що з околиць, що довкола нього, тому що вони відкинули Мої заповіді й не ходили в Моїх законах у них.
7 Через це так говорить Господь: Тому що ви взяли привід від народів, які довкола вас, і ви не пішли за Моїми законами, і ви не чинили Моїх заповідей, але й не чинили ви за заповідями народів, що довкола вас, 8 через це так говорить Господь: Ось Я проти тебе і здійсню посеред тебе суди перед народами, 9 і зроблю поміж тебе те, чого Я не робив, і те, чого подібного Я не зроблю їм більше, — за всіма твоїми гидотами. 10 Через це батьки їстимуть дітей посеред тебе, і діти їстимуть батьків. Я вчиню посеред тебе суди і розсію всіх твоїх, що залишилися, на всякий вітер. 11 Через це: Я живу, — говорить Господь, — якщо Я і не відкину тебе через те, що ти опоганив Мої святощі в усіх твоїх гидотах, то Моє око не пощадить, і Я не помилую.
12 Твоя четверта частина буде знищена смертю, і твоя четверта частина скінчиться від голоду посеред тебе. Твою четверту частину Я розсію їх на всякий вітер. І твоя четверта частина впаде від меча довкола тебе, і витягну за ними меч. 13 І завершиться Мій гнів і Моя лють на них, і пізнаєш, що Я, Господь, заговорив у Моїх ревнощах, коли Я на них виливав Мій гнів. 14 І поставлю тебе в пустелю і твоїх дочок довкола тебе перед кожним, що проходить, 15 і будеш оплаканим і нещасним в народах, що довкола тебе, коли Я вчиню посеред тебе суди, коли помститься Мій гнів. Я, Господь, сказав! 16 Коли Я випущу Мої стріли голоду на них, і будуть на вигублення, і розіб’ю запаси твого хліба. 17 І нашлю на тебе голод і поганих звірів, і мучитиму тебе, і смерть та кров прийдуть на тебе, і Я наведу на тебе меч довкола. Я, Господь, сказав!