1 Було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
2 Сину людський! Зверни своє обличчя до Ізраїлевих гір і проголоси щодо них пророцтво!
3 Скажи їм: Гори Ізраїлю, слухайте слово Владики ГОСПОДА! Так говорить Владика ГОСПОДЬ, до гір і пагорбів, до річищ та долин: Ось Я спроваджую на вас меч, і знищу ваші узвишшя.
4 Ваші жертовники будуть спустошені, а ваші вівтарі для кадіння будуть розбиті; покладу ваших убитих перед вашими ідолами.
5 Так, я залишу трупи Ізраїлевих синів лежати перед їхніми бовванами, розкидаю їхні кості довкола їх жертовників.
6 Скрізь, де ви проживаєте, міста будуть зруйновані, а узвишшя спустошені, аби були зруйновані та розбиті ваші жертовники. Тоді ваші ідоли будуть розбиті й зникнуть, ваші вівтарі для кадіння будуть розтрощені, а ваші витвори будуть стерті із землі .
7 І впадуть серед вас убиті, і зрозумієте, що Я – ГОСПОДЬ!
8 Але Я збережу декого , щоб були з вас врятовані від меча серед народів, коли будете розпорошені серед країн.
9 Ті з вас, котрі врятуються між народами, куди будуть відведені в полон, згадають про Мене, коли Я розіб’ю їхнє блудливе серце, що відступило від Мене, і їхні розпусні очі, що чинили перелюб зі своїми ідолами, – вони відчують огиду до самих себе через усе те зло, яке вони творили, віддаючись своїм мерзотним учинкам.
10 Вони зрозуміють, що Я, ГОСПОДЬ, недаремно застерігав, що спроваджу це нещастя!
11 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Сплесни твоїми руками, тупни своєю ногою й вигукни: Ой, яке горе! Адже за всі мерзотні вчинки Ізраїлевого дому вони впадуть від меча, від голоду і від моровиці!
12 Хто далеко, помре від моровиці, а хто близько, впаде від меча; хто залишиться і врятується, загине від голоду. Такими будуть наслідки Мого гніву щодо них.
13 Вони зрозуміють, що Я – ГОСПОДЬ, коли трупи їхніх убитих лежатимуть поміж їхніми ідолами, навколо їхніх жертовників, що на кожному священному пагорбі на всіх вершинах гір, та під кожним крислатим деревом, – на кожному місці, де вони кадили пахощами всім своїм ідолам.
14 І Я простягну Свою руку проти них, і зроблю країну вкрай спустошеною від пустелі і до Дівлати , – скрізь, де вони мешкають. Тоді зрозуміють, що Я – ГОСПОДЬ!
1 І було Господнє слово до мене, кажучи: 2 Людський сину, скріпи твоє обличчя до гір Єрусалима і пророкуй проти них, 3 і скажеш: Гори Ізраїля, послухайте Господнє слово: Так говорить Господь горам, пагорбам, долинам і ярам: Ось Я наводжу на вас меч, і знищить ваші високі місця , 4 а ваші жертовники та ваші священні гаї будуть зруйновані, і кину ваших побитих перед вашими ідолами, 5 і розсиплю ваші кості довкола ваших жертовників. 6 У всьому вашому поселенні будуть спустошені міста і винищені високі місця , щоби були винищені ваші жертовники. Тож ваші ідоли будуть розбиті, а ваші священні гаї будуть забрані, 7 і побиті впадуть посеред вас, і пізнаєте, що Я — Господь!
8 Коли з вас будуть ті, що врятувалися від меча в народах і у вашому розсіянні в країнах, 9 і згадають Мене ті з вас, що врятувалися в народах, куди були забрані в полон туди, — Я ж поклявся їхнім серцем, що відійшло від Мене, і їхніми очима, що чинять розпусту за їхніми задумами, — то оплакуватимуть свої обличчя за всі їхні гидоти. 10 І пізнають, що Я, Господь, сказав!
11 Так говорить Господь: Заплещи руками і затупай ногами, і скажи: Добре, добре! — за всі гидоти дому Ізраїля. Вони впадуть від меча, від голоду і від смерті. 12 Хто близько впаде від меча, а хто далеко скінчиться в смерті, а обложений знайде кінець від голоду, і Я завершу Мій гнів на них. 13 І пізнаєте, що Я — Господь, коли ваші побиті будуть посеред ваших ідолів довкола ваших жертовників на всякому високому горбі й під тінистим деревом, де ви там дали любі пахощі всім своїм ідолам. 14 І Я простягну Мою руку проти них, і поставлю землю на вигублення та на знищення від усілякого поселення, від пустелі Девлати. І пізнаєте, що Я — Господь!