Приходить кінець для Ізраїлю
1 Було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
2 Ти, сину людський, сповісти : Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Ізраїлевому краю надходить кінець! Надходить кінець на всі чотири краї цієї землі!
3 Отже, тепер тобі кінець! Я спроваджу на тебе Мій гнів, і судитиму тебе за твоїми дорогами життя й поводження , – покараю тебе за всі твої мерзотні вчинки.
4 Не змилосерджуся над тобою і не щадитиму, відплачуючи тобі, згідно з твоїми ділами; наслідки своїх гидких учинків відчуєш на собі, й тоді зрозумієш, що Я – ГОСПОДЬ.
5 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Одне лихо тягнеться за іншим лихом.
6 Надходить кінець! Так, приходить на тебе кінець, – він тебе наздоганяє в усій своїй невідворотності!
7 На тебе, мешканцю краю, наближається заслужене тобою; настає час, прискорюючи день лихоліття, коли, замість веселих вигуків з гір, доноситимуться зойки скорботи .
8 Незабаром Я виллю на тебе Мій гнів – ти відчуєш на собі Моє обурення, коли Я судитиму тебе за твоїми вчинками, віддаючи тобі належне за мерзенну поведінку.
9 Навіть не блимне Моє око, щоб пожаліти; Я не виявлю жодного милосердя, відплачуючи тобі за твоїми дорогами життя: Всі твої гидоти ти відчуєш на собі, й зрозумієш, що Я – ГОСПОДЬ, Котрий карає.
10 От і наблизився той день, – він дуже поспішає, надходить твоя черга. Твоя палиця зацвіла, пишно буяє гординя.
11 Насильство зростає, і стає палицею беззаконня (анархії )! Від них не залишиться нічого: ні від їхнього великого багатства, ні від їхніх крикливих заворушень, ні від їхньої зарозумілості.
12 Надійшла пора, наблизився день ... Хто купив, – нехай не тішиться, а хто продав, – нехай не журиться, бо над усім цим скупченням люду вибухне гнів.
13 Адже, хто продав, більше не повернеться до проданого, хоча б і залишились обоє живими, оскільки пророче видіння щодо всього цього скупчення люду не буде відмінене, і ніхто своїм беззаконням не продовжить свого життя.
14 Затрублять труби, все буде готове, але ніхто не кинеться у бій, позаяк Мій гнів вибухне на все це скупчення люду .
15 Меч – зовні, а моровиця і голод – усередині. Хто на полі, той загине від меча, а тих, хто в місті, погубить голод і моровиця.
16 І втечуть ті, що врятуються, і будуть у горах, як голуби з долин, усі вони стогнатимуть, кожен за свій власний гріх.
17 Руки в усіх ослабнуть, і всі коліна тремтітимуть, як вода .
18 Усі підв’яжуться веретищем, й охопить їх страх; на кожному обличчі буде сором, а на кожній їхній голові – лисина жалоби .
19 Своє срібло вони повикидають на вулицю, а їхнє золото вважатиметься нечистим. У день ГОСПОДНЬОГО гніву їх не зможе врятувати ні їхнє срібло, ані їхнє золото. Усім цим вони не наситять своєї душі й не наповнять своїх шлунків. Адже їхнє беззаконня стало на перешкоді.
20 Коштовності особистих прикрас провадили до гордощів, і поводували робити собі різні подоби своїх гидких бовванів. Тому Я зроблю їх (коштовності ) огидними для них.
21 Я віддам їх чужинцям як здобич, аби нечестивці землі їх пограбували й опоганили.
22 Я відверну від них Моє обличчя, і тоді грабіжники осквернять Мою скарбницю; вдершись у неї, злочинці опоганять її.
23 Приготуй кайдани, тому що край наповнився судовими позовами кровної помсти, а місто сповнене насильством.
24 Я приведу найлютіших з народів, аби вони оволоділи їхніми домами; Я покладу край зарозумілості сильних, а їхні святині будуть осквернені.
25 Надходить жах і миру вони шукали надаремно.
26 Нещастя йде за нещастям, і одна вістка гірша за іншу вістку. Чекатимуть видіння пророка, та дарма, адже священик не зможе навчати закону, не буде поради і в старійшин.
27 Цар перебуватиме в жалобі і буде у відчаї князь, а руки простого народу краю від безсилля опустяться. Я чинитиму з ними за їхніми дорогами життя й судитиму їх за їхнім судом. Тоді вони зрозуміють, що Я – ГОСПОДЬ.
1 І було до мене Господнє слово, кажучи: 2 І ти, людський сину, скажи: Так говорить Господь землі Ізраїля! Приходить кінець, приходить кінець на чотири кінці землі! 3 Приходить кінець 4 на тебе, що замешкуєш землю, надходить час, наблизився день, не з гуком, ані з болями. 5 Тепер близько, коли виллю Мій гнів на тебе і довершу Мій гнів на тобі, і судитиму тебе у твоїх дорогах, і дам на тебе всі твої гидоти. 6 Моє око не пощадить, і Я не помилую, тому що дам на тебе твої дороги, і твої гидоти посеред тебе будуть, і пізнаєш, що Я є Господь, що побиває. 7 Тепер кінець тобі, і Я пошлю проти тебе, і помщуся на тобі твоїми дорогами, і пошлю на тебе всі твої гидоти. 8 Моє око не пощадить, і Я не помилую, тому що на тебе пошлю твою дорогу, і твої гидоти будуть посеред тебе. І пізнаєш, що Я — Господь!
9 Тому так говорить Господь: 10 Ось приходить кінець, ось Господній день. Якщо й зацвіла палиця, встала гордість 11 і розіб’є міць беззаконного, і не із замішанням, і не з поспіхом. 12 Приходить час, ось день. Хто купує, хай не радіє, і хто продає, хай не плаче. 13 Бо хто купує, більше не повернеться до продавця, і людина оком не захопить свого життя. 14 Затрубіть трубою і судіть усе. 15 Війна — ззовні від меча, а голод і смерть — зсередини. Хто на рівнині, той помре від меча, а тих, хто в місті, вигубить голод і смерть. 16 І врятуються ті з них, що спасаються, і будуть у горах. Усіх вб’ю, кожного в його неправедностях. 17 Усі руки послабнуть, і всі стегна оскверняться мокрістю, 18 і підв’яжуться мішковиною, і їх покриє жах, і на кожному обличчі в них — сором, і на кожній голові — лисина. 19 Їхнє срібло буде покинутим на дорогах, і не зважатимуть на їхнє золото. Їхні душі не наситяться, і їхній живіт не насититься. Адже це — страждання за їхні неправедні вчинки . 20 Вибрані прикраси — вони їх поставили на гордість і зробили з них образи їхніх гидот. Задля цього Я дав їм їх на нечистоту.
21 І передам їх у руки чужинців, щоб пограбувати їх, і губителям землі на здобич, і опоганять їх. 22 І відверну Моє обличчя від них, і вони опоганять те, над чим Я наглядав, і ввійдуть до них без сторожі та опоганять їх. 23 І зроблять замішання, тому що земля сповнена народами, і місто сповнене беззаконням. 24 І Я відверну хвалькуватість їхньої сили, і їхні святощі оскверняться. 25 Прийде надолуження, і шукатиме мир, і не буде. 26 Горе буде за горем, і вістка буде за вісткою, і будуть шукати пророче видіння, та закон пропаде від священика, а рада від старців. 27 Володар зодягнеться в знищення, і руки народу землі ослабнуть. За їхніми дорогами їм учиню і за їхніми судами помщуся їм. І пізнають, що Я — Господь.