Третє видіння слави Господньої
1 1 Це відбулося шостого року, у п’ятий день шостого місяця, коли я знаходився у своєму домі, а переді мною сиділи старійшини Юдеї. Саме там доторкнулась до мене рука мого Владики ГОСПОДА .
2 Я побачив, ніби вогненну постать чоловіка . Вогонь був від Його пояса і до самого низу, а вище пояса й догори він мав вигляд сяйва янтарю (бурштину ).
3 Він простягнув щось подібне до руки та вхопив мене за волосся моєї голови; підняв мене Дух поміж землею й небом. Так, у Божому видінні, він переніс мене в Єрусалим, до входу Північної Брами внутрішнього двору, де стояв ідол заздрощів, який нібито викликає ревнощі.
4 І ось там з’явилась слава Ізраїлевого Бога, як у тому видінні, яке було мені показане на рівнині в полі.
Гидоти Ізраїлю
5 Він (ГОСПОДЬ) сказав мені: Сину людський, подивись на північ. І я спрямував свій погляд на північ: там на північ, від брами, що вела до жертовника, стояв при вході цей бовван заздрощів.
6 І сказав Він мені: Сину людський, чи ти бачиш, що вони роблять? Які великі гидоти творить тут Ізраїлів дім, щоб віддалити Мене від Мого Святилища? Але попереду ти побачиш ще більш мерзенні речі.
7 Потім Він запровадив мене до входу у двір Храму, і я побачив велику щілину в стіні.
8 Тоді Він звелів мені: Сину людський, зроби пролом у стіні! І я зробив вилом у стіні так, що утворився прохід.
9 І сказав мені: Увійди й подивись, які огидливі речі вони роблять там.
10 І коли я ввійшов, то побачив: Скрізь на стінах зображення усяких плазунів та нечистих тварин, а також ідолів Ізраїлевого дому.
11 Перед ними (гидкими зображеннями ) стояли сімдесят старійшин Ізраїлевого дому. Був серед них і Яазанія, син Шафана. У кожного в руках була кадильниця, і запах пахучого диму від ладану підіймався вгору.
12 Тоді Він спитав мене: Сину людський, ти бачиш, що творять старійшини Ізраїлевого дому потайки (у темряві ) у своїх покоях перед зображеннями ідолів? Вони кажуть: ГОСПОДЬ нас не бачить! ГОСПОДЬ залишив цей край!
13 Продовжуючи, Він сказав мені: Це ще не все, – ти побачиш ще більш огидні справи, які вони чинять.
14 Отже, Він повів мене до північного входу, – до брами ГОСПОДНЬОГО Храму, – а там сиділи жінки, які оплакували Таммуза .
15 І Він сказав мені: Чи ти бачив щось подібне, сину людський? Але ти матимеш змогу побачити ще більші гидоти.
16 І от Він мене запровадив до внутрішнього двору ГОСПОДНЬОГО Храму, а там, при вході до ГОСПОДНЬОГО Храму, між притвором, де дозволялось стояти жінкам, і між жертовником стояли приблизно двадцять п’ять чоловіків спиною до ГОСПОДНЬОГО Храму, а своїм обличчям на схід, і поклонялись долілиць сходу сонця.
17 І тоді Він сказав мені: Ти це бачиш, сину людський? Хіба мало для Юдиного дому чинити мерзенні справи, які тут чинять, наповнюючи край насильством й постійно доводячи Мене до гніву? Зверни увагу, вони ще й прикладають до носа зелені галузки!?
18 Тому Я зіллю на них Мій гнів, не помилую їх, і Я не пожалію. Хоча вони й голосно кликатимуть до Мене, Я їх не почую.
1 І сталося, що в шостий рік, у п’ятому місяці, на п’ятий день місяця я сидів у домі, а старійшини Юди сиділи переді мною, і на мені була Господня рука, 2 і я побачив, і ось подоба людини: від його стегон і до долу — вогонь, а від його стегон вгору, як вигляд бурштину. 3 Він простягнув подобу руки і взяв мене за мій чуб, і взяв мене дух посеред землі й посеред неба, і повів мене до Єрусалима в Божому видінні, до входу в браму, що виходила на північ, де був стовп купця. 4 І ось там була слава Господа, Бога Ізраїля, згідно з видінням, яке я бачив на рівнині. 5 І Він сказав мені: Людський сину, поглянь твоїми очима на північ. І я поглянув своїми очима на північ, і ось із півночі до брами, що на сході. 6 І сказав мені: Людський сину, чи ти побачив, що ці чинять? Вони тут чинять великі беззаконня, щоб Я відступив від Моїх святих. І ще побачиш більші беззаконня.
7 Він привів мене до входу у двір 8 і сказав мені: Людський сину, копай! І я копав, і ось одні двері. 9 І сказав мені: Увійди і поглянь на беззаконня, які вони тут чинять. 10 І я ввійшов, і побачив, і ось безумні гидоти та всі ідоли дому Ізраїля розписані на ній довкола, 11 і сімдесят чоловік зі старійшин дому Ізраїля, і Єзонія, син Сафана, стояв посеред них перед їхнім обличчям, і кожний мав свою кадильницю в руці, і піднімався дим ладану. 12 І Він сказав мені: Людський сину, чи ти побачив те, що чинять старійшини дому Ізраїля, кожний з них у потаємній своїй кімнаті? Тому що сказали: Не бачить Господь, Господь покинув землю! 13 І Він сказав мені: Ще побачиш більші беззаконня, які ці чинять.
14 І Він повів мене до входу в браму Господнього дому, що дивилася на північ, і ось там жінки, які сидять, оплакуючи Фамуза. 15 І Він сказав мені: Чи ти побачив, людський сину? І ще побачиш задуми, більші від цих. 16 І ввів мене до внутрішнього двору Господнього дому, і ось при вході до Господнього храму між еламом і між жертовником якихось двадцять мужів, їхні спини — до Господнього храму, а їхні обличчя спрямовані на схід , і ці поклоняються сонцю. 17 І Він сказав мені: Чи ти побачив, людський сину? Хіба це мале для дому Юди чинити беззаконня, які тут учинили? Тому що наповнили землю беззаконням, і ось вони — як ті, що кплять. 18 І Я зроблю з ними в гніві. Моє око не пощадить, і не помилую!