Покаяння поверненців
1 Поки Ездра молився, визнаючи гріхи, й плакав, схилившись долілиць перед Божим Храмом, навколо нього зібралась дуже велика громада ізраїльтян, – чоловіки, жінки та діти, – які також голосно ридали. 2 Тоді відізвався Шеханія, син Єхіїла, з нащадків Елама й сказав до Ездри: Ми вчинили віроломство перед нашим Богом, взявши за дружин чужоземних жінок, але є ще в цій справі надія для Ізраїлю. 3 Тож укладімо з нашим Богом Заповіт, що відішлемо всіх чужоземних дружин, а також народжених від них дітей, діючи за порадою мого добродія, а також усіх, хто шанує Заповіді нашого Бога, і нехай усе буде зроблене у відповідності зі законом! 4 Отже, Ездро , встань і починай діяти, ми тебе підтримаємо! Будь мужнім і берись за діло! 5 Після цього Ездра встав і звелів начальникам, священикам, левітам і всьому Ізраїлю, аби заприсяглись, що вони так учинять, – і вони заприсяглись.
6 Тоді Ездра, залишивши майданчик перед Божим Храмом, пішов до кімнати Єгохана, сина Еліяшіва, і залишився там на ніч, але не їв хліба й не пив води, оскільки був дуже засмучений провиною переселенців. 7 Потім було оголошено в Юдеї та в Єрусалимі: Усім, котрі повернулись з полону, зібратись у Єрусалимі! 8 А хто не виконає розпорядження начальників та старійшин і протягом трьох днів не прийде, того все його майно буде оголошено під закляттям, а він сам буде вилучений з громади переселенців.
9 Так протягом трьох днів у Єрусалим зібралися всі чоловіки Юдеї та Веніяміна. Це відбулось у двадцятий день дев’ятого місяця. Весь народ сидів на майдані біля Божого Храму, тремтячи як через цю справу, так і від дощу. 10 Тоді священик Ездра піднявся, і сказав до них: Ви вчинили віроломство, взявши собі за дружин чужоземних жінок, чим збільшили провину Ізраїлю. 11 Тож покайтесь тепер перед ГОСПОДОМ, Богом ваших батьків, і вчиніть за Його волею, – відокремтесь від інших народів, а також від чужоземних жінок! 12 Відповідаючи, все зібрання голосно заволало: Як ти сказав, ми так і зробимо! 13 Однак, народу дуже багато, а пора дощова, тому неможливо стояти в дворі; до того ж вирішення цієї справи, – діло не одного і не двох днів, адже серед нас багато таких, котрі в цьому згрішили. 14 Нехай наші начальники в наших містах візьмуть на себе відповідальність за всю громаду в кожному місті з тим, щоб усі мешканці міста, котрі взяли собі за дружин чужоземних жінок, прибули сюди у визначений час разом зі старійшинами міста та суддями свого поселення, доки не відвернеться від нас палаючий гнів нашого Бога з приводу цієї справи! 15 Лише Йонатан, син Асагела, та Яхзія, син Тікви, протистояли цій пропозиції. Їх підтримали Мешуллам і левіт Шеббетай .
16 Усі інші, котрі повернулись з полону, підтримали пропозицію. Тож священик Ездра покликав до себе глав батьківських родин, – поіменно з кожної родини. Першого дня десятого місяця вони розпочали свої засідання по розслідуванню цих справ, 17 й першого дня першого місяця остаточно встановили, котрі з чоловіків взяли собі дружин із чужоземних жінок.
Хто взяв був чужинку за жінку
18 Виявилось, що зі священицьких родин взяли собі дружин із чужоземних жінок, – з нащадків Ісуса, сина Йоседека, та його братів були: Маасея, Елієзер, Ярів і Ґедалія. 19 Вони зобов’язались відправити своїх дружин, а за свою провину кожен має принести в жертву барана. 20 З нащадків Іммера – Хананій та Зевадія. 21 З нащадків Харіма – Маасея, Ілля, Шемая, Єхіїл і Уззія. 22 З нащадків Пашхура – Еліоенай, Маасея, Ізмаїл, Нетанел, Йозавад і Еласа.
23 А з левітів – Йозавад, Шімей і Келая, він же Келіта, Петахія, Юда та Елієзер. 24 Зі співців – Еліяшів, а з придверників – Шаллум, Телем та Урій.
25 З інших ізраїльтян: із нащадків Пароша – Рамія, Їззія, Малкія, Міямін, Елеазар, інший Малкія і Беная. 26 Із нащадків Елама – Маттанія, Захарія, Єхіїл, Авдій, Єремот і Елія. 27 Із нащадків Затту – Елійоенай, Еліяшів, Маттанія, Єремот, Завад і Азіза. 28 Із нащадків Бевая – Єгоханан, Хананія, Заббай та Атлай. 29 Із нащадків Банія – Мешуллам, Маллух, Адая, Яшув, Шеал і Рамот. 30 Із нащадків Пахат-Моава – Адна, Хелал, Беная, Маасея, Маттанія, Веселіїл, Біннуй та Манассія. 31 Із нащадків Харіма – Еліезер, Їшшія, Малкія, Шемая, Симеон, 32 Веніямін, Маллух і Шемарія. 33 Із нащадків Хашума – Маттенай, Маттатта, Завад, Еліфелет, Єремай, Манассія та Шімей. 34 Із нащадків Банія – Маадай, Амрам, Уїл, 35 Беная, Бедея, Келугу, 36 Ванія, Меремот, Еліяшів, 37 Маттанія, Маттенай, Яасай, 38 Баній, Біннуй, Шімей, 39 Шелемія, Натан, Адая, 40 Махнадвай, Шашай, Шарай, 41 Азаріїл, Шелемія, Шемарія, 42 Шаллум, Амарія та Йосиф. 43 Із нащадків Нево – Єіїл, Маттітія, Завад, Зевіна, Яддай, Йоіл і Беная. 44 Всі вони взяли за дружин чужоземних жінок, і деякі з цих жінок вже народили дітей.
1 І коли Ездра помолився, і коли зробив визнання, плачучи і молячись перед домом Бога, то до нього зібрався дуже великий натовп з Ізраїля — чоловіки, жінки і діти, бо народ плакав і піднявся, плачучи. 2 У відповідь Сехенія, син Еіїла, із синів Ілама, сказав Ездрі: Ми вчинили переступ перед нашим Богом і взяли жінок-чужинок з народів землі. Тепер в цьому є терпеливість над Ізраїлем. 3 Тож зараз складемо завіт з нашим Богом, щоб відкинути всіх жінок і нащадків від них, як порадиш. Устань і вклади в них страх нашого Бога до законів, і нехай буде за законом! 4 Підіймися, за тобою слово, і ми з тобою! Кріпися і чини! 5 Ездра встав і взяв клятву з володарів, священиків, левітів, аби весь Ізраїль чинив за цим словом. І вони поклялися.
6 Ездра піднявся з-перед Божого дому і попрямував до скарбниці Йоанана, сина Елісува, і пішов туди. Він не їв хліба і не пив води, бо оплакував невірність переселених. 7 І пронесли розголос в Юді та в Єрусалимі всім синам переселення зібратися до Єрусалима. 8 А кожний, як хто не прийде до трьох днів за радою володарів і старійшин, проклятою буде вся його власність, і він буде відлучений від громади переселених.
9 І до трьох днів у Єрусалимі зібралися всі мужі Юди і Веніаміна (це дев’ятий місяць). У двадцятий день місяця весь народ розмістився на площі Божого дому у своєму збентеженні через справу і від холоду. 10 І встав священик Ездра, і сказав їм: Ви виявилися відступниками і взяли собі жінок-чужинок, щоби ще збільшити провину Ізраїля. 11 Тепер віддайте хвалу Господу, Богові ваших батьків, і вчиніть праведне перед Ним — відділіться від народів землі і від жінок-чужинок! 12 І весь натовп у відповідь гучним голосом сказав: Велике це твоє слово на нас, щоби зробити! 13 Але народ численний, і час зимовий, тож немає сили стояти назовні. І діло не на один день і не на два, бо ми в надмірі чинили беззаконня в цій справі. 14 Хай стануть наші володарі перед усім зібранням і всіма, хто в наших містах, хто взяв собі жінок-чужинок, і хай вони прибудуть у визначений час, а з ними — старійшини міста за містом і судді, щоб від нас відвернути гнів обурення нашого Бога за цю справу! 15 Лише Йонатан, син Азаїла, Язія, син Текуя, були зі мною в цьому, Месулам і левіт Савватай, що їм допомагав.
16 Тож сини переселення так і зробили. Священик Ездра і мужі — голови родин по батьківській лінії були визначені, — усі за іменами, бо першого дня десятого місяця повернулися дослідити справу. 17 І закінчили з усіма чоловіками, які взяли собі жінок-чужинок, аж першого дня першого місяця.
18 І знайдено декого із синів священиків, які взяли собі жінок-чужинок: із синів Ісуса, сина Йоседека, і його братів — Маасія, Елієзера, Яріва і Ґадалія. 19 І вони дали свою запоруку, що відішлють своїх жінок, а за свою провину з овець принесли барана за провину . 20 І з синів Еммира — Ананія і Завдія. 21 Із синів Ірама — Масая, Елія, Самая, Єіїл і Озія. 22 І з синів Фасура — Еліоїнай, Маасая, Ізмаїл, Натанаїл, Йозавад і Іласа.
23 А з левітів — Йозавад, Саму і Колія, цей Коліт, Фетея, Юда і Елієзер. 24 Зі співаків — Елісав. І з придверників — Солмин, Солмин і Одуя.
25 І з Ізраїля: із синів Фора — Рамія, Язія, Мелхія, Меамін, Елеазар, Асавія і Ваная. 26 І з синів Ілама — Маттанія, Захарія, Яїл, Авдія, Єрімот і Ілія. 27 Із синів Заттуя — Еліоинай, Елісув, Маттанай, Ярмот, Завад і Озіза. 28 Із синів Вавія — Йоанан, Ананія, Завуй, Оталій. 29 Із синів Ванія — Месулам, Малух, Адая, Ясув, Саал і Римот. 30 Із синів Фаатмоава — Едней, Халил, Ваная, Масия, Матанія, Веселил, Вануй і Манасія. 31 Із синів Ірама — Еліезер, Єсеія, Мелхія, Самая, Семеон, 32 Веніамін, Малух, Самарія. 33 Із синів Асима — Маттанай, Маттата, Завад, Еліфалет, Єремія, Манасія, Семей. 34 І з синів Ванія — Моодія, Амрам, Уїл, 35 Ваная, Вадая, Хелія, 36 Уванія, Марімот, Еліясів, Маттанія, Маттанай. 37 І так зробили сини Вануя 38 і сини Семея, Селемія, 39 Натана і Адая, 40 Махнадаава, Сесея, Аруя, 41 Єзраела, Селемія і Самарія, 42 Селлум, Амарія, Йосиф. 43 Із синів Навуя — Єїл, Маттатія, Забад, Зебінна, Ядай, Йоіл і Ваная. 44 Усі вони взяли жінок-чужинок і породили від них синів.