Хто вернувся з вигнання
1 Ось глави батьківських родин та родоводи тих, котрі вийшли зі мною з Вавилону за владарювання вавилонського царя Артаксеркса. 2 З нащадків Пінхаса – Гершом; з нащадків Ітамара – Даниїл; з нащадків Давида – Хаттуш, 3 син Шеханії; з нащадків Пароша – Захарія і з ним, записаних у родовідні списки, сто п’ятдесят чоловіків. 4 З нащадків Пахат-Моава – Елєгоенай, син Зерахії, і з ним двісті чоловіків. 5 З нащадків Шеханії, син Яхазіела, і з ним триста чоловіків. 6 З нащадків Адіна – Евед, син Йонатана, і з ним п’ятдесят чоловіків. 7 З нащадків Елама – Єшая, син Аталії, і з ним сімдесят чоловіків. 8 З нащадків Шефатії – Зевадія, син Міхаїла, і з ним вісімдесят чоловіків. 9 З нащадків Йоава – Овадія, син Єхіїла, і з ним двісті вісімнадцять чоловіків. 10 З нащадків Банії – Шеломіт, син Йосіфії, і з ним сто шістдесят чоловіків. 11 З нащадків Бевая – Захарія, син Беваї, і з ним двадцять вісім чоловіків. 12 З нащадків Азґада – Йоханан, син Гаккатани, і з ним сто десять чоловіків. 13 З нащадків Адонікама, що прийшли останніми поіменно: Еліфелет, Єіїл і Шемая, і з ними шістдесят чоловіків. 14 З нащадків Біґвая – Утай та Завуд, і з ними сімдесят чоловіків.
Над річкою Агавою
15 Я їх зібрав біля ріки, що впадає в Агаву, де ми таборували три дні. Я переглянув народ і священиків, але не знайшов нікого з нащадків Левія. 16 Тоді я покликав Еліезера, Аріїла, Шемаю, Елнатана, Яріва, Елнатана, Натана, Захарію й Мешуллама, а також учителів Йояріва та Елнатана. 17 Я послав їх до Іддо, начальника околиці Касіфії, і навчив їх, з якими словами вони мають звернутись до Іддо та його братів, храмових слуг, що мешкали в околиці Касіфії, аби вони прислали нам служителів для Храму нашого Бога. 18 А, оскільки благословенна рука нашого Бога була над нами, вони привели до нас розумного мужа з нащадків Махлі, з племені Левія, Ізраїлевого сина, Шеревію разом з його синами та його братами в кількості вісімнадцять осіб. 19 Крім того, прийшли Хашавія та Єшая з нащадків Мерарі, разом зі своїми братами та їхніми синами – двадцять осіб, 20 А з нащадків храмових слуг, яких Давид зі своїми можновладцями призначили для допомоги левітам, було двісті двадцять осіб, названих поіменно.
21 Там, біля ріки Агави, я оголосив піст, аби, упокорившись перед нашим Богом, просити в Нього щасливої подорожі для нас і наших дітей з усім нашим майном. 22 Адже я посоромився просити в царя супровід військових і кіннотників, щоб захищали нас від ворогів у дорозі, адже ми в розмові з царем запевняли: Рука нашого Бога на добро для всіх, хто на Нього покладається, але Його потуга та Його палкий гнів спіткає всіх, хто від Нього відступає! 23 Отже, ми постили, просили нашого Бога про це, й Він учинив за нашим благанням.
24 З тих, котрі очолювали священиків, я відібрав дванадцятьох, зокрема, Шеревію, Хашавію і з ними десять їхніх співбратів, 25 і, зваживши, я вручив їм срібло, золото й посуд, – добровільні дари для Храму нашого Бога, які пожертвували цар, його радники, його сановники, як і всі ізраїльтяни, які там жили. 26 Отже, я відважив їм у руки: шістсот п’ятдесят талантів срібла, срібного посуду вагою у сто талантів, сто талантів золота; 27 вручив і двадцять золотих чаш вартістю в тисячу драхм , та дві посудини з найкращої, коштовної сяючої, мов золото, міді. 28 Після того я сказав їм: Ви посвячені ГОСПОДУ, і посуд також святий, як і срібло та золото, – добровільний дар ГОСПОДУ, Богові наших батьків. 29 Пильно все це зберігайте, аж поки не передасте його за вагою главам священиків і левітів та главам батьківських родин Ізраїлю в Єрусалимі, у приміщення скарбниці ГОСПОДНЬОГО Храму. 30 Таким чином священики та левіти прийняли за вагою срібло, золото й начиння, щоб доставити все в Єрусалим, – у Храм нашого Бога.
В Єрусалимі
31 Нарешті, дванадцятого дня першого місяця ми вирушили від ріки Агави, щоб іти в Єрусалим. І, справді, рука нашого Бога була над нами. Він охороняв нас у дорозі від ворогів і засідок нападників. 32 Прибувши в Єрусалим, ми три дні відпочивали, 33 а на четвертий день передали за вагою срібло, золото та все начиння в Храм нашого Бога священику Меремоту, синові священика Урії, в присутності Елеазара, сина Пінхаса, та левітів: Йозавада, сина Єшуї, і Ноадії, сина Біннуї. 34 Все було ретельно перераховане та зважене, а кількість і вагу зразу записано.
35 Після того колишні бранці, котрі повернулись з полону, принесли в жертву всепалення Богові Ізраїлю дванадцять тельців за весь Ізраїль, дев’яносто шість баранів, сімдесят сім ягнят і дванадцять козлів, як жертву за гріхи, – все це у всепалення для ГОСПОДА. 36 Вони передали царський наказ сатрапам царя і намісникам Заріччя, котрі висловили повну підтримку як людям, так і Божому Храму.
1 Ось це голови їхніх родинних ліній, проводирі, які йшли зі мною за царювання Артасаста, царя Вавилону. 2 Із синів Фінееса — Ґирсом. Із синів Ітамара — Даниїл. Із синів Даниїла — Аттус. 3 Із синів Саханія, із синів Фороса — Захарія і з ним група зі ста п’ятдесяти чоловік . 4 Із синів Фаатмоава — Еліяна, син Зарая, і з ним — двісті чоловік. 5 Із синів Затоя — Сехенія, син Азіїла, і з ним — триста чоловік. 6 Із синів Адіна — Овит, син Йонатана, і з ним — п’ятдесят чоловік. 7 Із синів Ілама — Ісая, син Ателія, і з ним — сімдесят чоловік. 8 Із синів Сафатія — Завдія, син Михаїла, і з ним — вісімдесят чоловік. 9 Із синів Йоава — Аварія, син Єіїла, і з ним — двісті вісімнадцять чоловік. 10 Із синів Ваанія — Салімут, син Йосефія, і з ним — сто шістдесят чоловік. 11 Із синів Вавія — Захарія, син Вавія, і з ним — сімдесят вісім чоловік. 12 Із синів Асґада — Йоанан, син Аккатана, і з ним — сто десять чоловік. 13 Із синів Адоніккама — останні, ось це їхні імена: Еліфалат, Єіїл і Самая, і з ними — шістдесят чоловік. 14 Із синів Ваґуай — Утай, Завуд і з ним — сімдесят чоловік.
15 Я їх зібрав до ріки, що протікає біля Евія, і ми там стояли табором три дні. Я переглянув народ і священиків, і не знайшов там тих, хто із синів Левія. 16 Тож я відіслав мудрих мужів до Елеазара, Аріїла, Самая, Маонама, Яріва, Елнатана, Натана, Захарії, Месулама, до Йоаріва і Елнатана. 17 Я відіслав їх до володаря в Срібній місцевості, і поклав у їхні уста слова, щоб звернутися до їхніх братів, служителів храму, у Срібній місцевості, аби привести для нас співаків у дім нашого Бога. 18 І вони прийшли до нас, оскільки на нас була добра рука нашого Бога, чоловік розумний із синів Моолія, сина Левія, сина Ізраїля. На початок прийшли його сини та його брати — вісімнадцятеро. 19 Асевія й Ісая із синів Мерарія, його брати та їхні сини — двадцять. 20 А зі служителів храму, яких Давид і володарі дали в розпорядження левітів, то служителів храму було двісті двадцять. Усі зібралися за іменами.
21 І там біля ріки Ауї я закликав до посту, щоб упокоритися перед нашим Богом, просити в Нього щасливої дороги для нас, наших дітей і всієї нашої худоби. 22 Адже я посоромився просити в царя війська і кіннотників, щоб спасли нас від ворога в дорозі, бо ми промовили до царя, запевняючи: Рука нашого Бога на добро на всіх, хто Його шукає, а Його сила і Його гнів на всіх, хто Його залишає! 23 І ми постили і попросили в нашого Бога про це, і Він нас вислухав.
24 Я відділив з володарів дванадцять священиків — Сарая, Асавія і з ними десять їхніх братів, 25 дав їм срібло, золото і посуд первоплодів дому нашого Бога, які дали цар, його радники, його володарі і весь Ізраїль, який знайшовся. 26 І дав я в їхні руки шістсот п’ятдесят талантів срібла, сто одиниць срібного посуду, сто талантів золота 27 і двадцять золотих посудин вартістю в тисячу драхм, і добрий мідний блискучий посуд, що вилискує шляхетно, наче золото. 28 І я сказав їм: Ви святі Господу Богові, і посуд святий, і срібло, і золото, добровільно дане Господу, Богові наших батьків. 29 Чувайте і сторожіть, аж доки не станете перед володарями священиків, левітів і головами родинних ліній у Єрусалимі, у приміщеннях Господнього дому. 30 І священики та левіти прийняли вантаж срібла, золота і посуду, щоб доставити в Єрусалим, у дім нашого Бога.
31 І ми піднялися від ріки Ауї у дванадцятий день першого місяця, щоб іти в Єрусалим. І рука нашого Бога була на нас, і Він визволив нас з руки ворога і воюючого в дорозі. 32 Ми прийшли в Єрусалим і перебували там три дні. 33 І сталося, що на четвертий день, ми поставили на вагу срібло, золото і посуд в домі нашого Бога і передали в руки Мерімота, сина священика Урії, а з ним Елеазар, син Фінееса, і з ними Йозавад, син Ісуса, і Ноадія, син Ваная, левіти, — 34 усе за кількістю і за вагою, і записали всю міру. У той час 35 ті сини переселення, які прийшли з полону, принесли всепалення Богові Ізраїля: дванадцять телят за весь Ізраїль, дев’яносто шість баранів, сімдесят сім ягнят, дванадцять козлів за гріхи — усі всепалення для Господа. 36 І ми передали наказ царя представникам царя і князям, які за рікою, і вони прославили народ і Божий дім.