Заповіт Господа з Аврамом
1 Після цих подій було до Аврама у видінні таке ГОСПОДНЄ слово: Не бійся, Авраме, Я – твій щит. Твоя винагорода буде дуже велика. 2 Аврам відповів: Владико ГОСПОДИ, що мені даси, коли я ходжу бездітним, а розпорядник мого маєтку – Елієзер із Дамаска? 3 І сказав Аврам: Ось, Ти не дав мені нащадків, і ось, мій домоправитель буде моїм спадкоємцем. 4 І ось було до нього таке слово ГОСПОДА: Він не буде спадкоємцем твоїм, але той, що вийде з лона твого, буде твоїм спадкоємцем. 5 Вивівши його надвір, ГОСПОДЬ сказав: Глянь на небо й полічи зірки, якщо лише зможеш їх порахувати. І сказав йому: Таким буде твоє потомство! 6 І повірив Аврам ГОСПОДЕВІ, і Він зарахував йому це в праведність.
7 І сказав йому: Я – ГОСПОДЬ, Який вивів тебе з Ура Халдейського, щоби дати тобі цю землю у спадщину. 8 Аврам відповів: Владико ГОСПОДИ, з чого мені дізнатись, що успадкую її? 9 І ГОСПОДЬ сказав йому: Візьми для Мене трилітню телицю, трилітню козу, трилітнього барана, горлицю й голубине пташеня. 10 Взяв він усе це для Нього, розсік його навпіл і поклав кожну половину напроти іншої, а птахів не розсікав. 11 На ті трупи позліталися хижі птахи, тож Аврам відганяв їх.
12 Під час заходу сонця Аврама огорнув глибокий сон. І ось страшна і велика темрява спала на нього. 13 Тоді ГОСПОДЬ сказав Аврамові: Неодмінно знай, що твої нащадки будуть приходцями в землі не своїй. Вони будуть рабами, і їх гнобитимуть чотириста років. 14 Але над народом, у якого вони будуть рабами, Я здійсню суд, після того вони вийдуть з великим майном. 15 Ти ж відійдеш до своїх батьків з миром, тебе поховають у глибокій старості. 16 А четверте покоління повернеться сюди, бо нині ще не наповнилася міра беззаконня аморейців.
17 І сталося, як зайшло сонце і була темрява, то ось, з’явилася димуюча піч і вогняні спалахи пройшли поміж тими частинами. 18 Того дня ГОСПОДЬ уклав з Аврамом заповіт, промовляючи: Твоїм нащадкам Я дав цю землю – від ріки Єгипту, аж до великої ріки, ріки Євфрат: 19 кенейців, кенезейців, кадмонейців, 20 хеттейців, періззейців, рефаїмців, 21 аморейців, ханаанців, гіргашейців і євусейців.
1 А після того, про що йшла мова, було до Аврама у видінні Господнє слово, що промовляло: Не бійся, Авраме, Я обороняю тебе. Твоя винагорода буде дуже велика. 2 Відказує Аврам: Владико, що мені даси? Адже я відходжу бездітним. А син Масека, який народився в моєму домі, він — із Дамаска, Елієзер. 3 Оскільки Ти не дав мені нащадків, — сказав Аврам, — то той, хто народився в моєму домі, — після мене стане спадкоємцем. 4 І тут же був до нього Божий голос, що промовляв: Не цей успадкує по тобі, а той, хто вийде з твого лона , — він стане твоїм спадкоємцем. 5 І вивів його надвір, і сказав йому: Поглянь на небо й порахуй зірки, — якщо зможеш їх порахувати. І продовжив: Таким буде твоє потомство.
6 І повірив Аврам Богові — і це зараховано йому за праведність. 7 Господь сказав йому: Я — Бог, Який вивів тебе з країни халдейців, щоб дати тобі цю землю в спадщину. 8 Той же сказав: Владико Господи, як довідаюся, що успадкую її? 9 А Господь сказав йому: Візьми Мені трилітню ялівку, трилітню козу, трилітнього барана, горлицю і голуба. 10 Узяв він усе це для Нього, розсік навпіл і поклав кожну частину напроти іншої її половини , а птахів не порозсікав. 11 На ті розсічені частини позліталися птахи, тож Аврам сів біля них.
12 При заході сонця на Аврама напав глибокий сон; і ось, на нього находить темний великий страх. 13 І було сказано Аврамові: Тож неодмінно знай , що твої нащадки будуть чужинцями — житимуть не на власній землі; їх зроблять рабами, заподіють їм зло і гнобитимуть їх чотириста років. 14 Та над народом, якому будуть рабами, Я здійсню суд. І після того вони прийдуть сюди з великим майном. 15 Ти ж відійдеш до своїх предків з миром, — будеш похований у глибокій старості. 16 А четверте покоління повернеться сюди, бо сьогодні ще не наповнилася міра беззаконня аморейців. 17 Коли заходило сонце, з’явилося полум’я; і ось: піч, що диміла, і вогненні спалахи пройшли між тими розсіченими частинами .
18 У той день Господь уклав з Аврамом завіт, промовляючи: Твоїм нащадкам дам оцю землю: від Єгипетської ріки — до великої ріки, ріки Євфрат; — 19 кенейців, кенезейців, кедмонейців, 20 хетів, ферезейців, рафаїнців, 21 аморейців, ханаанців, евейців, ґерґесейців і євусейців.