Пригода з Авімелехом
1 І вирушив звідти Авраам до землі Неґев і оселився між Кадешем і Шуром, і замешкав у Герарі. 2 А про свою дружину Сарру Авраам сказав: Вона моя сестра. І послав Авімелех, цар Герара, і взяв Сарру. 3 Та вночі уві сні прийшов до Авімелеха Бог і сказав йому: Ось ти вмреш через жінку, яку взяв, бо вона має чоловіка. 4 Авімелех же не зближався з нею, тож сказав: Господи, чи також праведний народ Ти знищиш? 5 Хіба ж не він мені сказав: Вона – моя сестра? Та й вона сама сказала: Він – мій брат. З чистим серцем і невинними руками я це вчинив. 6 Тоді Бог сказав йому уві сні: Я знаю, що з чистим серцем вчинив ти це, Я також утримав тебе від гріха проти Мене. Тому й не допустив, щоб ти доторкався до неї. 7 Тепер же поверни жінку цього чоловіка, бо він пророк; він помолиться за тебе, і житимеш. Якщо ж не повернеш, то знай, що неодмінно помреш ти і всі твої.
8 Вставши рано-вранці, Авімелех закликав усіх своїх слуг і переказав їм усі ті слова. І люди дуже полякалися. 9 І покликав Авімелех Авраама, і сказав йому: Що ти з нами вчинив? І чим я провинився перед тобою, що навів ти на мене і на моє царство великий гріх? Ти повівся зі мною, як не годиться робити. 10 Тоді Авімелех запитав Авраама: Що ти мав на увазі, чинячи цю справу? 11 Авраам же відповів: Я лише подумав: Немає Божого страху на цьому місці і мене вб’ють через мою дружину. 12 Проте, вона й справді моя сестра, вона дочка мого батька, але не дочка моєї матері, і стала моєю дружиною. 13 І сталося, коли Бог вивів мене з мого батьківського дому, то я сказав їй: Оце буде твоя ласка, яку вчиниш мені: на кожному місці, куди прийдемо, кажи про мене: Він – мій брат. 14 Тоді взяв Авімелех дрібну та велику худобу, рабів та рабинь, та й дав Авраамові. І повернув йому Сарру, його дружину. 15 І сказав Авімелех: Ось перед тобою моя земля, осядь, де тобі до вподоби. 16 А Саррі сказав: Ось я дав тисячу срібняків твоєму братові. Ось тобі накриття на очі перед усіма, що з тобою. І перед усіма ти виправдана. 17 І помолився Авраам Богові, і зцілив Бог Авімелеха, його дружину та його рабинь, і вони знову могли народжувати, 18 бо ГОСПОДЬ дійсно замкнув був кожну утробу в Авімелеховому домі через Сарру, Авраамову дружину.
1 Авраам вирушив звідти в землю на південь і поселився між Кадисом і Суром, — він замешкав у Ґерарах. 2 І сказав Авраам про свою дружину Сарру: Вона моя сестра, оскільки побоявся сказати «вона моя дружина», щоби часом через неї його не вбили чоловіки міста. І послав Авімелех, цар Ґерар, і взяв Сарру.
3 І прийшов Бог до Авімелеха вночі уві сні, і сказав: Ось ти вмираєш через жінку, яку ти взяв, бо вона живе із чоловіком. 4 Авімелех не був із нею, тож він сказав: Господи, чи знищиш праведний народ, який через незнання грішить ? 5 Хіба ж не він мені сказав: Вона є моєю сестрою? І вона мені сказала: Він є моїм братом. Із чистим серцем і з праведністю рук я зробив це.
6 А Бог сказав йому уві сні: Тож Я, знаючи, що із чистим серцем зробив ти це, пощадив тебе, щоб не згрішив ти проти Мене. Тому й не допустив Я, щоб ти був з нею. 7 Тепер же поверни жінку чоловікові, бо він пророк; тож помолиться він за тебе, — і житимеш. Якщо ж не повернеш, — знай, що помреш ти і всі твої.
8 Авімелех устав вранці, закликав усіх своїх слуг і переказав усі ці слова в їхні вуха; тож усі люди дуже налякалися. 9 Тож Авімелех покликав Авраама і сказав йому: Навіщо це ти нам зробив? Хіба згрішили ми чимось перед тобою, що ти навів на мене і на моє царство тяжкий гріх? Те, чого ніхто не робить, — ти зробив мені. 10 Промовив Авімелех Авраамові: Що ти задумав, коли робив це? 11 Авраам же промовив: Бо сказав я: Ось, на цьому місці немає пошани до Бога, тож мене вб’ють через мою дружину. 12 Але вона й справді моя сестра — по батькові, але не по матері, і стала моєю дружиною. 13 І сталося, коли вивів мене Бог з дому мого батька, то я сказав їй: Скрізь, куди лише підемо, кажи про мене, що це твій брат, — зроби мені таку ласку.
14 Тож Авімелех узяв тисячу дідрахм, овець і телят, рабів і рабинь, і дав Авраамові, і повернув йому Сарру, його дружину. 15 І сказав Авімелех Авраамові: Ось, перед тобою моя земля; де лише буде тобі до вподоби, — там і перебувай. 16 А Саррі сказав: Ось, дав я тисячу дідрахм твоєму братові, — це буде тобі на вшанування твоєї особи і всім, які з тобою; і завжди говори правду. 17 Помолився Авраам до Бога, і зцілив Бог Авімелеха, його дружину та його рабинь — і вони почали народжувати. 18 Тому що Господь справді замкнув зовні кожну утробу в Авімелеховому домі через Сарру, Авраамову дружину.