Зустріч Якова з Ісавом
1 Підвівши свої очі, Яків побачив: ось наближається Ісав, а з ним чотириста чоловік. Тож він поділив дітей між Лією, Рахиллю та між обома невільницями. 2 І поставив невільниць і їхніх дітей попереду, а за ними Лію з її дітьми, а далі Рахиль із Йосифом. 3 Сам же виступив перед ними і сім разів вклонився до землі, перш ніж підійшов до свого брата.
4 Ісав же побіг йому назустріч, обняв його, впав йому на шию і поцілував його. І вони заплакали. 5 Підвівши свої очі і побачивши жінок і дітей, Ісав запитав: Хто вони тобі? А той відповів: Діти, якими Бог обдарував твого раба. 6 Тож підійшли невільниці зі своїми дітьми і вклонилися. 7 Підійшла також Лія зі своїми дітьми, і вклонилися, а потім підійшов Йосиф з Рахиллю, і вклонилися. 8 А що це за цілий табір, – запитав Ісав , – який я зустрів? Той же відповів: Це , щоб знайти милість в очах мого володаря. 9 Ісав же відказав: Я маю багато, мій брате; нехай твоє залишається з тобою. 10 Але Яків наполягав: Ні, благаю! Якщо я знайшов милість у твоїх очах, то прийми мій подарунок з моєї руки. Адже я побачив твоє обличчя, наче побачив Боже обличчя, і ти ласкаво прийняв мене. 11 Прийми, благаю, моє благословення, послане тобі, тому що Бог виявив до мене милосердя, тож у мене все є. І вмовляв його, і той прийняв.
12 І сказав Ісав : Вирушаймо й ходімо! Я ж піду попереду. 13 Але Яків відповів йому: Володар мій знає, що діти малі, а дрібна та велика худоба в мене дійні. Якщо їх підганяти один день, то загине вся отара. 14 Тож нехай мій володар виступить попереду свого раба, а я піду поволі, за ходою худоби, що переді мною, та за ходою дітей, доки не прийду до мого володаря в Сеір.
15 Ісав же сказав: Я залишу з тобою декого з людей, що зі мною. А той відповів: Навіщо це? Якби мені знайти милість в очах мого володаря. 16 І повернувся Ісав того ж дня своїм шляхом до Сеіру.
Пригода в Сихемі
17 Яків же подався до Суккота. Він побудував собі дім, а для своєї худоби зробив курені: Тому й назвав те місце Суккот.
18 Ідучи з Падан-Араму, Яків щасливо прибув до міста Сихема, що в Ханаанській землі, і отаборився перед містом. 19 Він купив частину поля, де поставив свій намет, у синів Гамора, батька Сихема, за сто кесіт. 20 Він спорудив там жертовник і назвав його: Ел-Елогей-Ізраїль.
1 Поглянувши, Яків побачив: ось надходить його брат Ісав, а з ним чотириста чоловіків. Тож Яків поділив дітей між Лією, Рахилею та обома невільницями; 2 і поставив двох невільниць і їхніх синів спереду, далі — Лію та її дітей, а Рахиль і Йосифа — останніми. 3 Сам же пройшов і став перед ними. Перш ніж наблизився до свого брата, він сім разів вклонився до землі.
4 А Ісав вибіг йому назустріч, обняв, поцілував його і впав йому на шию. Обидва вони заплакали. 5 Поглянувши, Ісав побачив жінок і дітей, та й сказав: Хто вони тобі? Той же відповів: Діти, якими Бог виявив милість твоєму рабові. 6 І підійшли невільниці та їхні діти, і вклонилися. 7 Наблизилася Лія та її діти — також вклонилися, а після цього підійшла Рахиль з Йосифом, і вклонилися. 8 А що означають усі ці табори, які я зустрів? — запитав Ісав . Він же відповів: Щоб раб твій знайшов у тебе ласку, пане. 9 Та Ісав сказав: Брате, я маю багато; нехай твоє залишається твоїм! 10 А Яків промовив: Якщо я знайшов у тебе ласку, то прийми дарунки з моїх рук. Бо ж я побачив твоє обличчя, наче хтось бачить Боже обличчя, — і ти ласкаво прийняв мене. 11 Прийми моє благословення, яке я тобі приніс, бо мені Бог виявив милосердя, і в мене є все. Він змушував його, — і той взяв, 12 і сказав: Рушаймо, підемо навпростець. 13 Та Яків йому сказав: Пан мій знає, що діти малі, а вівці й корови в мене теляться. Тому, якщо гнатиму їх і один день, то загине вся худоба. 14 Тож нехай мій пан іде попереду слуги, а я буду підкріплятися в дорозі, залежно від складності подорожі, яка переді мною, відповідно до ходи дітей, доки не дійду до мого пана в Сиїр. 15 Ісав же сказав: Залишу з тобою декого з тих людей, які зі мною. Навіщо це? — відповів той. Досить того, що я знайшов у тебе ласку, пане. 16 І повернувся Ісав того дня своєю дорогою до Сиїра.
17 А Яків подався до Наметів. Він поставив собі там житло і зробив загони для своєї худоби: Тому й назвав те місце — Намети. 18 І коли прийшов Яків до Салима, міста в Сікімах, що в Ханаанській землі, — а прийшов він із сирійської Месопотамії, — то отаборився перед містом. 19 За сто овечок в Емора, Сихемового батька, він купив частину поля і поставив там свій намет. 20 Він встановив там жертовник і волав до Бога Ізраїля.