Переселення Якова до Єгипту
1 І вирушив Ізраїль з усім, що належало йому, і прибув до Беер-Шеви, і приніс жертви Богові свого батька Ісаака. 2 А в нічному видінні Бог сказав Ізраїлеві: Якове, Якове! А той відізвався: Ось я! 3 І сказав Він: Я – Бог, Бог твого батька. Не бійся йти до Єгипту, бо там від тебе Я виведу великий народ. 4 Я піду з тобою до Єгипту, і Я також неодмінно виведу тебе, і Йосиф своєю рукою закриє твої очі.
5 Тож Яків вирушив з Беер-Шеви. І повезли сини Ізраїля свого батька Якова, своїх дітей та своїх дружин на возах, які послав фараон, щоб його привезти. 6 І взяли вони свою худобу, і своє майно, яке надбали в Ханаанській землі, і прибули до Єгипту Яків і всі нащадки його з ним. 7 Своїх синів і синів своїх синів із собою, своїх дочок і дочок своїх синів, і всіх своїх нащадків він узяв із собою до Єгипту.
8 Ось імена нащадків Ізраїля, котрі прибули до Єгипту: Яків і його сини. Первісток Якова, Рувим. 9 Сини Рувима: Ханох, і Паллу, і Хецрон, і Кармі. 10 Сини Симеона: Ємуїл, і Ямін, і Огад, і Яхін, і Цохар, і Саул, син ханаанки. 11 Сини Левія: Гершон, Кегат і Мерарі. 12 Сини Юди: Ер, і Онан, і Шела, і Перец, і Зерах. І помер Ер, а також Онан, в Ханаанській землі. У Переца були сини: Хецрон і Хамул. 13 Сини Іссахара: Тола, і Пувва, і Йов, і Шимрон. 14 Сини Завулона: Серед, і Елон, і Яхлеїл. 15 Це сини Лії, яких вона народила Якову в Падан-Арамі, а також його дочку Діну. Усіх душ його синів та його дочок було тридцять три. 16 Сини Ґада: Ціфйон і Хаґґі, Шуні і Ецбон, Ері і Ароді, і Арелі. 17 Сини Асира: Їмна, і Їшва, і Їшві, і Верія, і їхня сестра Серах. Сини ж Верії: Хевер і Малкіїл. 18 Це сини Зілпи, яку Лаван дав своїй дочці Лії, і вона народила їх Якову, шістнадцять душ. 19 Сини Рахилі, дружини Якова: Йосиф і Веніямін. 20 У Йосифа в Єгипетському краю народилися Манассія та Єфрем, що їх народила йому Асената, дочка Поті-Фера, жерця Она. 21 Сини Веніяміна: Бела, і Бехер, і Ашбел, Гера і Нааман, Ехі і Рош, Муппім і Хуппім, і Ард. 22 Це сини Рахилі, які народилися Якову, усіх душ – чотирнадцять. 23 Син Дана: Хушім. 24 Сини Нефталима: Яхцеїл, і Ґуні, і Єцер, і Шіллем. 25 Це сини Білги, яку Лаван дав своїй дочці Рахилі, і вона народила їх Якову, усіх душ – сім. 26 Усіх душ, що прибули з Яковом до Єгипту, що вийшли з його стегна, окрім дружин синів Якова, разом було шістдесят шість душ. 27 Сини Йосифа, які народилися йому в Єгипті, дві душі. Усіх душ дому Якова, які прийшли до Єгипту, сімдесят.
28 І послав він Юду поперед себе до Йосифа, щоб той показав йому шлях до Ґошену. І прибули вони до землі Ґошен. 29 І запріг Йосиф свою колісницю, і вирушив назустріч своєму батькові Ізраїлеві до Ґошену. І з’явився перед ним, і впав йому на шию, і довго плакав на його шиї. 30 І сказав Ізраїль Йосифові: Тепер можна померти, коли я побачив твоє лице, бо ти ще живий. 31 А Йосиф промовив до своїх братів і до дому свого батька: Піду й сповіщу фараонові, і скажу йому: Мої брати і дім мого батька, що були в Ханаанській землі, прибули до мене. 32 А ці люди – пастухи отари, бо завжди були скотарями, тож вони пригнали свою дрібну й велику худобу, узявши також усе, що у них було . 33 І станеться, що закличе вас фараон і запитає: Яке ваше заняття? 34 А ви скажете: Твої раби були скотарями від дитинства аж дотепер, як ми, так і наші батьки. Щоб ви могли поселитися в землі Ґошен, бо для єгиптян кожен пастух отари – гидота.
1 І піднявся Ізраїль, він і все, що належало йому, і пішов до Криниці клятви, і приніс жертву Богові свого батька Ісаака. 2 А в нічному видінні Бог сказав Ізраїлеві, промовивши: Якове, Якове! Той же відізвався: Що таке? 3 Він сказав: Я — Бог твоїх батьків; не бійся іти до Єгипту, бо великим народом зроблю тебе там; 4 і Я піду з тобою до Єгипту, і Я доведу тебе до кінця, і Йосиф покладе руки свої на твої очі. 5 Устав же Яків від Криниці клятви, і сини Якова взяли Ізраїля, свого батька, особисті речі та своїх дружин на вози, котрі послав Йосиф, щоби його забрати, 6 і взяли свою власність, і все майно, яке набули в Ханаанській землі; тож Яків, а з ним усі його нащадки, прибули до Єгипту: 7 сини і сини його синів з ним, дочки і дочки його синів, — увесь свій рід він привів до Єгипту.
8 А ось імена синів Ізраїля, які прибули до Єгипту — Яків і його сини: первенець Якова — Рувим. 9 Сини Рувима: Енох і Фаллу, Асрон і Хармі. 10 Сини Симеона: Ємуїл, Ямін, Аод, Яхін, Саар і Саул, син ханаанки. 11 Сини Левія: Ґірсон, Каат і Мерарі. 12 Сини Юди: Ір, Авнан, Силом, Фарес і Зара; Ір і Авнан померли в Ханаанській землі. А в Фареса були сини — Асрон і Ємуїл. 13 Сини Іссахара: Тола, Фуа, Ясув і Замврам. 14 Сини Завулона: Серед, Аллон і Алоїл. 15 Оце — сини Лії, яких народила вона Якову в сирійській Месопотамії, — їх та його дочку Діну. Усіх душ — синів та дочок — тридцять три. 16 Сини Ґада: Сафон, Анґіс, Савніс, Тасован, Айдіс, Ароідіс і Аріїліс. 17 Сини Асира: Ємна, Єсуа, Єул, Варія і їхня сестра Сара. Сини ж Варії: Ховор і Мелхіїл. 18 Оце — сини Зелфи, яку дав Лаван своїй дочці Лії і яка народила їх Якову, — шістнадцять душ. 19 Сини Рахилі, дружини Якова: Йосиф і Веніамин. 20 Сини Йосифа, яких народила йому в Єгипетській землі Асенет, дочка Петефрія, жерця міста Сонця: Манасія та Єфрем. Сини Манасії, яких народила йому наложниця Сур: Махір. Махір же породив Ґалаада. Сини Єфрема, брата Манасії: Суталаам і Таам, а син Суталаама — Едем. 21 Сини Веніамина: Вала, Ховор і Асвил. Сини Вали: Гира, Ноеман, Анхіс, Рос, Мамфін і Офім. Гира ж породив Арада. 22 Це — сини Рахилі, яких вона народила Якову. Усіх — вісімнадцять душ. 23 Син Дана: Асом. 24 Сини Нефталима: Ясіїл, Ґоуні, Ісаар і Сулим. 25 Це — сини Вали, яку дав Лаван своїй дочці Рахилі, і вона народила їх Якову; усіх — семеро душ. 26 Усіх же душ, які прибули з Яковом до Єгипту, котрі вийшли з його лона, не враховуючи жінок синів Якова, — було їх усіх шістдесят шість душ. 27 А синів Йосифа, які народилися йому в Єгипетській землі, було дев’ять душ. Усіх душ родини Якова, які прибули до Єгипту, — сімдесят п’ять.
28 Перед собою він послав до Йосифа Юду — назустріч йому, до міста Іроона, до землі Рамесси. 29 А Йосиф запряг свої колісниці й виїхав назустріч своєму батькові Ізраїлеві до міста Іроона. І коли побачив його, упав йому на шию і заридав нестримним плачем. 30 І сказав Ізраїль Йосифові: Тепер можна мені помирати, адже я побачив твоє обличчя, оскільки ти ще живий! 31 А своїм братам Йосиф сказав: Піду сповістити фараонові й скажу йому: Мої брати і дім мого батька, які були в Ханаанській землі, прибули до мене; 32 ці чоловіки — пастухи, бо розводять худобу; вони пригнали худобу та волів і прибули з усіма своїми речами. 33 Якщо ж закличе вас фараон і запитає вас: Яке ваше заняття? 34 То скажете: Твої раби — чоловіки-скотарі від дитинства й аж до сьогодні, — і ми, і наші батьки. Це щоб ви поселилися в землі Ґесем в Аравії, бо для єгиптян огидним є кожний пастух овець.