Люди розмножились і зіпсулись
1 І сталося, що почала людина розмножуватися на поверхні землі, і в них народилися дочки. 2 А сини Божі побачили, що людські дочки вродливі, і брали їх собі за дружин з-поміж усіх, яких вподобали. 3 І промовив ГОСПОДЬ: Дух Мій не перебуватиме в людині повік, бо вона також тіло. Тож будуть дні її – сто двадцять років. 4 У ті дні на землі були велетні, а також після того, як входили Божі сини до людських дочок, які народжували їм. Це були силачі, що славні відвіку.
5 І побачив ГОСПОДЬ, що дуже велика розбещеність людей на землі, й усі бажання їх сердець повсякчасно спрямовані лише на зло. 6 І пошкодував ГОСПОДЬ, що вчинив людину на землі, і засмутився в серці Своїм.
Кара Божа. Ной
7 І сказав ГОСПОДЬ: Знищу людину, яку Я створив, з поверхні землі, – від людини аж до худоби, аж до плазунів і аж до небесних птахів. Бо жалкую, що їх Я вчинив. 8 А Ной знайшов милість у ГОСПОДНІХ очах.
9 Ось родовід Ноя: Ной був праведним чоловіком, бездоганним у своїх поколіннях. Ной ходив з Богом. 10 І породив Ной трьох синів: Сима, Хама та Яфета.
11 Земля ж зіпсувалась перед Богом, бо наповнилась земля насильством. 12 Бог поглянув на землю – і ось вона зіпсована, бо зіпсувало кожне тіло свою дорогу на землі.
Ноїв ковчег і врятування по парі всього живого
13 Тоді сказав Бог Ноєві: Прийшов кінець кожному тілу перед Моїм лицем, бо земля наповнилася насильством від них. І ось Я знищу їх із землі. 14 Зроби собі ковчег з дерева ґофер. У ковчезі зробиш перегородки, і посмолиш його зсередини та ззовні смолою. 15 І ось як його зробиш: довжина ковчега має бути триста ліктів, ширина його – п’ятдесят ліктів, а висота його – тридцять ліктів. 16 У ковчезі зробиш отвір, і звузиш його зверху до ліктя. А вхід влаштуєш у ковчезі збоку. Зробиш у ньому перший, другий і третій поверхи . 17 Бо ось Я насилаю на землю води потопу, щоби знищити під небом усяке тіло, в якому є дух життя. Усе, що на землі, помре. 18 Але з тобою Я укладу Мій заповіт, і ввійдеш у ковчег ти, твої сини, твоя дружина і дружини твоїх синів із тобою. 19 А з усього живого, з усякого тіла – по парі введеш до ковчега, щоби разом із тобою залишилися живими. Це будуть самець і самиця. 20 З птахів – за їхнім родом, з худоби – за їхнім родом, з усяких земних плазунів – за їхнім родом, по парі з усього ввійдуть до тебе, щоби залишитися живими. 21 Ти ж візьми собі різноманітної їжі для споживання, і заготов собі. І буде вона для тебе та для них на поживу. 22 І виконав Ной усе так, як заповів йому Бог – усе так виконав.
1 І сталося, коли стало багато людей на землі, у них народжувалися дочки. 2 А сини Божі побачили, що людські дочки вродливі, і брали їх собі за жінок, яких вибирали з-поміж усіх. 3 І промовив Господь Бог: Дух Мій не перебуватиме в цих людях повік, бо вони — тіло; тож буде їхніх днів — сто двадцять років. 4 А в ті дні на землі були велетні — після того, як входили Божі сини до людських дочок й народжували їм: це були велетні — люди, відомі од віку.
5 Побачив Господь Бог, що зло людей розмножилося на землі, що кожний у своєму серці весь час пильно роздумує про зло, 6 і стало тяжко Богові, Який створив людину на землі, і замислився Він. 7 І Бог промовив: Зітру людину, яку Я створив, з поверхні землі — від людини до худоби, від плазунів до небесних птахів, — бо розкаявся Я, що створив їх. 8 Та Ной знайшов благодать перед Господом Богом.
9 Ось родовід Ноя: Ной, праведний чоловік, який був досконалим серед свого роду, — Ной догодив Богові. 10 Ной породив трьох синів: Сима, Хама та Яфета. 11 А земля була зіпсута перед Богом, — наповнилася земля неправедністю. 12 Господь Бог оглянув землю: і була вона зіпсута, бо всяке тіло понищило свою дорогу на землі. 13 І сказав Бог Ноєві: Час кожної людини прийшов перед Мене, оскільки земля наповнилася неправедністю від них, тож ось Я знищу і їх, і землю. 14 Тому із чотирикутних дощок зроби собі ковчег. Зробиш ковчег з перегородками і посмолиш його зсередини та ззовні смолою. 15 Зробиш ковчег таким: у довжину ковчег — триста ліктів, у ширину — п’ятдесят ліктів, а у висоту — тридцять ліктів. 16 Зробиш ковчег, звужуючи його: на один лікоть закінчиш його вгорі. Двері зробиш збоку. Збудуєш у ньому двоповерхові й триповерхові приміщення.
17 Бо ось Я насилаю потоп — води на землю, щоби знищити під небом усяке тіло, в якому є дух життя. І все, що є на землі, загине. 18 Та з тобою Я укладу Мій завіт. Увійдеш у ковчег ти, твої сини, твоя дружина і дружини твоїх синів разом з тобою. 19 І з усієї худоби, з усіх плазунів, з усіх звірів, з усякого тіла — по парі з усіх введеш у ковчег, щоби прогодувати із собою. Хай будуть вони — самець і самиця. 20 З усіх крилатих птахів — за родом, і з усієї худоби — за родом, і з усіх плазунів, які повзають по землі, — за їхнім родом; по парі з усіх увійдуть до тебе, щоби прогодуватися з тобою, — самці та самиці. 21 Ти ж візьми собі різноманітної їжі, яку їстимете, — і заготовиш собі, тож буде тобі та для них на поживу. 22 І зробив Ной усе, що заповів йому Господь Бог, — саме так зробив.