Потоп на землі
1 І сказав ГОСПОДЬ Ноєві: Увійди ти і вся твоя родина в ковчег, бо тебе Я побачив праведним перед лицем Моїм у цьому поколінні. 2 З усякої чистої худоби візьмеш собі по сім самців та їхніх самиць, а з худоби нечистої – двоє: самця та його самицю. 3 Також із птахів небесних – по сім самців і самиць, щоби зберегти при житті їхнє потомство на поверхні всієї землі. 4 Бо ще сім днів – і Я посилатиму дощ на землю сорок днів та сорок ночей, і зітру з поверхні землі всяку істоту, яку Я вчинив! 5 І зробив Ной усе так, як заповів йому ГОСПОДЬ.
6 А Ной мав шістсот років, і стався потоп – вода на землі. 7 Тож увійшов Ной, а з ним його сини, його дружина та дружини його синів до ковчега перед водою потопу. 8 Від чистої худоби та нечистої худоби, з птахів і з усіх земних плазунів, 9 по двоє ввійшли у ковчег до Ноя, самець і самиця, як наказав був Бог Ноєві. 10 І сталося, по семи днях води потопу ринули на землю.
11 На шестисотому році життя Ноя, другого місяця, сімнадцятого дня місяця, – цього дня відкрилися всі джерела великої безодні, і повідчинялися отвори небесні. 12 І був дощ на землі сорок днів та сорок ночей. 13 Саме того дня ввійшов у ковчег Ной, Сим, Хам та Яфет, Ноєві сини, дружина Ноя, і з ними три дружини його синів, – 14 вони і всякий звір за його родом, і всяка худоба за її родом, і всякий плазун, що плазує по землі, за його родом, і всяке літаюче за його родом – усяка пташка, усяке крилате. 15 І ввійшли у ковчег до Ноя по двоє з кожного тіла, що в ньому є дух життя. 16 Ті, що ввійшли, – самець і самиця від кожного тіла, як заповів йому Бог. І закрив ГОСПОДЬ за ним двері ковчега .
17 І був потоп на землі сорок днів, і прибула вода, і підхопила ковчег, і він піднявся над землею. 18 Вода ж піднімалась і дуже прибувала на землі, а ковчег плавав на поверхні води. 19 І дуже-дуже піднялася вода на землі, і покрила всі високі гори, що під небом усім. 20 На п’ятнадцять ліктів вище гір піднялася вода, і були покриті гори. 21 І померло всяке тіло, що рухалося по землі: птахи, худоба, звірі та всі плазуни, що плазують по землі, і кожна людина. 22 Усі, у кого в ніздрях дихання духу життя, з усього, що на суходолі, померли. 23 І Бог стер всяку істоту, що на поверхні землі, – від людини до худоби, до плазунів і до небесних птахів, – вони були стерті із землі. Залишився лише Ной і ті, хто був із ним у ковчезі. 24 І піднімалась вода на землі сто п’ятдесят днів.
1 І сказав Господь Бог Ноєві: Увійди ти і вся твоя родина в ковчег, оскільки Я побачив, що ти праведний переді Мною в цьому роді. 2 Із чистої худоби введи до себе по сім: самців і самиць; а з худоби нечистої — по парі: самців і самиць. 3 І з птахів небесних чистих — по сім, самців і самиць; а з птахів нечистих — по парі, самців і самиць, щоби прогодувати потомство для всієї землі. 4 Бо ще сім днів — і Я пошлю дощ на землю на сорок днів і сорок ночей, і знищу з поверхні землі кожну істоту, яку Я створив. 5 І зробив Ной усе, що заповів йому Господь Бог.
6 Ной же мав шістсот років, — і настав водний потоп на землі. 7 Тож з огляду на води потопу Ной ввійшов у ковчег, а з ним його сини, його дружина і дружини його синів. 8 І з птахів, і з чистої худоби, і з нечистої худоби, і з усіх плазунів, які на землі, 9 по двоє ввійшли в ковчег до Ноя, — самець і самиця, — як і звелів йому Бог.
10 І сталося, що через сім днів води потопу ринули на землю. 11 На шестисотому році життя Ноя, другого місяця, двадцять сьомого дня місяця, — цього дня відкрилися всі джерела безодні, і повідчинялися загати небесні. 12 І сорок днів та сорок ночей ішов дощ на землю. 13 У той день Ной, сини Ноя — Сим, Хам і Яфет, і дружина Ноя, а з ним — три дружини його синів увійшли в ковчег. 14 І всі звірі за родом, уся худоба за родом, усякий плазун, який повзає по землі, за родом, і всякий птах за родом 15 увійшли в ковчег до Ноя по парах з кожної істоти, в якій є дух життя. 16 І ті, які входили, з кожної істоти ввійшли самець і самиця, — так, як заповів Ноєві Бог. І закрив Господь Бог знадвору ковчег. 17 І був потоп на землі сорок днів і сорок ночей; і прибула вода, і підхопила ковчег, і піднявся він із землі. 18 Вода набирала сили, її надзвичайно побільшало на землі, а ковчег носило по поверхні води. 19 Усе більше і більше прибувала вода на землі й покрила всі високі гори, що були під небом; 20 вода піднялася і покрила всі найвищі гори товщею води в п’ятнадцять ліктів. 21 І вимерло всяке створіння, яке рухається по землі: з птахів, худоби, звірів, і всякий плазун, який повзає по землі, і кожна людина. 22 Тож усе, що має дух життя, — усе, що було на суші, — вимерло. 23 І знищена була всяка істота, яка на поверхні всієї землі, — від людини до худоби, плазунів і небесних птахів, — були вигублені вони із землі. Залишився тільки Ной і ті, хто був з ним у ковчезі. 24 І здіймалася вода над землею сто п’ятдесят днів.