Вступ
1 Другого року царя Дарія, шостого місяця, в перший день місяця , було ГОСПОДНЄ слово через пророка Аггея до Зоровавеля, сина Шеалтіїла, намісника Юдеї, та до первосвященика Ісуса, сина Єгосадака, такого змісту:
2 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот, промовляючи: Ці люди кажуть: Ще не прийшов час відбудови ГОСПОДНЬОГО Дому.
Будова Господнього дому запущена
3 Тому було ГОСПОДНЄ слово через пророка Аггея такого змісту:
4 А для вас самих надійшов час жити в оздоблених домах, тоді як цей Дім залишається в руїнах?
5 Тому так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Зверніть вашу увагу на те, як вам ведеться !
6 Ви сієте багато, але мало збираєте; ви їсте, але не насичуєтесь; п’єте, але не втамовуєте спраги; ви одягаєтесь, але не відчуваєте тепла, а хто заробляє, кладе в дірявий гаманець.
7 Тому й каже ГОСПОДЬ Саваот: Зверніть вашу увагу на те, як вам ведеться!
8 Підіймайтесь у гору, й доставляйте звідти дерево, і відбудовуйте Дім, щоб він був Мені до вподоби, і Я був у ньому прославлений, – говорить ГОСПОДЬ.
9 Ви сподівалися на багато, а виходило мало, а коли приносили те до дому, то Я його розвіював. У чім причина? – питає ГОСПОДЬ Саваот. – А в тому, що Мій Дім лежить у руїнах, а кожен з вас поспішає працювати біля власного дому.
10 Тому-то небо над вами не дає належної роси для вашої землі , а земля затримує свій врожай.
11 Я спровадив посуху на ваш край, – на її пагорби, на пшеничні поля, на вино, на олію і на все те, що зрощує земля, а також на людей, та на худобу й на всі труди людських рук.
Роботи відновлені
12 Після цього Зоровавель, син Шеалтіїла, та первосвященик Ісус, син Єгосадака, і всі інші люди взяли до уваги слова ГОСПОДА, свого Бога, а також слова пророка Аггея, оскільки усвідомлювали, що його послав ГОСПОДЬ, їхній Бог. Народ пройнявся страхом від ГОСПОДНЬОЇ присутності.
13 Тоді Аггей, Господній вісник, передавши послання ГОСПОДА до народу, додав: Я є з вами, – говорить ГОСПОДЬ !
14 І ГОСПОДЬ запалив дух Зоровавеля, сина Шеалтіїла намісника Юдеї, і дух первосвященика Ісуса, сина Єгосадака, а також дух усього залишку народу, – тож вони пішли й взялись за працю відбудови Дому ГОСПОДА Саваота, свого Бога,
15 у двадцять четвертий день шостого місяця другого року царя Дарія .
1 У другому році за царя Дарія, у шостому місяці, у перший день місяця, було Господнє слово рукою пророка Ангея, яке говорило: Промов до Зоровавеля, сина Салатіїла з племені Юди, і до Ісуса, сина Йоседека, великого священика, говорячи: 2 Так говорить Господь Вседержитель, кажучи: Цей народ каже: Не прийшов час збудувати Господній дім.
3 І було Господнє слово рукою пророка Ангея, що промовляло: 4 Чи час вам будувати оздоблені стелі у ваших домах, а цей дім є спустошений? 5 І тепер так говорить Господь Вседержитель: Налаштуйте ж ваші серця на ваші дороги! 6 Ви посіяли багато, та принесли мало, ви їли, але не досита, ви пили, та не до оп’яніння, ви одяглися, та не зігрілися ними, і хто збирає винагороду, зібрав до дірявого мішка. 7 Так говорить Господь Вседержитель: Налаштуйте ваші серця на ваші дороги! 8 Вийдіть на гору, зрубайте дерева і збудуйте дім, і він буде до вподоби, і Я прославлюся, — сказав Господь. 9 Ви поглянули на багато, і стало мало. І воно було внесене в дім, і Я його розвіяв.
Через це так говорить Господь Вседержитель: Тому що Мій дім є спустошений, а ви біжите кожний до свого дому, 10 через це утримається небо від роси, і земля затримає свій плід. 11 Я ж наведу меча на землю, на гори, на пшеницю, на вино, на олію і на те, що земля видає, і на людей, на худобу і на всі труди їхніх рук.
12 І почув Зоровавель, син Салатіїла з племені Юди, й Ісус, син Йоседека, великий священик, і всі інші з народу голос їхнього Господа Бога і слова пророка Ангея, оскільки його послав до них Господь, і на народ напав страх від Господньої присутності. 13 І сказав Ангей, Господній вісник, до народу: Я є з вами, — говорить Господь! 14 І Господь підняв дух Зоровавеля, сина Салатіїла з племені Юди, і дух Ісуса, сина Йоседека, великого священика, і дух решти з усього народу, тож вони ввійшли і робили діла в домі їхнього Господа, Бога Вседержителя, 15 у двадцять четвертий день шостого місяця, у другому році царя Дарія.