Час навернутись до Господа
1 Ізраїль був пишною лозою з гарними рясними плодами. Але, чим більше було в нього плодів, тим більше він будував жертовників; чим урожайнішою була його земля, тим гарніше він прикрашав своїх бовванів.
2 Їхнє серце дволике, тому будуть покарані. Він (Бог ) зруйнує їхні жертовники, потрощить їхні статуї-боввани .
3 Можливо, тоді вони й скажуть: Немає в нас царя, бо ми не мали ГОСПОДНЬОГО страху; а якби і був цар, то що він зробить для нас?
4 Вони говорять порожні слова, оманливо присягаються, укладаючи Заповіти. Але настане час правосуддя над злочинами , які буяють, наче отруйний бур’ян на зораному полі.
5 Тому страх охопить мешканців Самарії, її народ плакатиме за тельцем Бет-Авена , відібраного від них, адже священики раділи і тішились його славою.
6 Саме його відвезуть в Ассирію, як подарунок цареві Яревові . Єфрем вкриється ганьбою, – Ізраїль буде засоромлений через свого ідола.
7 Самарія буде знищена, як і її цар, – стануть, як тріска, на поверхні води.
8 І зруйновані будуть узвишшя Авена, де грішив Ізраїль. Терен і бур’ян піднімуться на їхніх жертовниках. Тоді вони скажуть горам: Покрийте нас! – і горбам: Упадіть на нас!
9 Від днів Гіви грішив ти, Ізраїлю. Там вони стояли. Чи ж не захопить їх війна в Гіві через неправедних дітей?
10 Коли вважатиму за потрібне, Я покараю ворохобників . Проти них зберуться народи, щоб закувати в кайдани за подвійне злочинство.
11 Єфрем подібний до ялівки, навченої із задоволенням молотити пшеницю ; Я покладу на його випещену шию ярмо і запряжу Єфрема, щоб разом з Юдою орали, а Яків буде за ними тягнути борони й скородити .
12 Сійте ж собі задля праведності, пожинайте плоди доброти, розорюйте свою цілину, бо тепер час шукати ГОСПОДА. І Він прийде, щоб напоїти вас дощем праведності!
13 Досі ви орали задля нечестя й пожинали плоди омани. Адже у виборі дороги ви покладалися на самих себе та на своє численне військо.
14 Але підійметься у твоєму народі військова метушня, і всі твої твердині будуть знищені, як Шаламан спустошив під час битви Бет-Арбел, коли матерів вбивали разом з дітьми.
15 Так учинять з тобою Бетель через великі твої злочини. Як перед ранком сходить досвітня зоря, так неодмінно загине цар Ізраїлю.
1 Ізраїль — виноград з гарними галузками, він рясний плід. Через велику кількість його плодів він помножив жертовники, згідно з добром його землі вони збудували стовпи. 2 Він розділив їхні серця, тепер загинуть. Він розвалить їхні жертовники, у біді будуть їхні стовпи. 3 Тому що тепер скажуть: Немає в нас царя, бо ми не побоялися Господа, а цар, — що зробить для нас? 4 Говорячи слова, явно оманливо складає завіт. Зійде суд, наче бур’ян на землі поля. 5 Біля теляти дому Она поселяться ті, що живуть у Самарії, бо цей народ заплакав над ним. І так, як його засмутили, зрадіють над його славою, бо він був переселений від нього. 6 І його, зв’язавши, відвели до ассирійців у дар цареві Ярімові. У дар прийме Єфрем, і засоромиться Ізраїль на його раді. 7 Самарія відкинула свого царя, наче сухий хмиз на поверхні води. 8 І знищені будуть жертовники Она, гріхи Ізраїля. Терня і бур’ян піднімуться над їхніми жертовниками. І вони скажуть горам: Покрийте нас! — і горбам: Упадіть на нас!
9 Відколи горби, згрішив Ізраїль, там вони стали. Хіба не захопить їх війна на горбі над дітьми неправедності? 10 Я прийшов їх напоумити, і народи зберуться проти них, коли настановлятиму їх за дві їхні неправедності. 11 Єфрем — телиця, навчена любити перемогу, Я ж наступлю на красу її шиї. Вийду на Єфрема та промовчу Юді, скріпиться на нього Яків.
12 Сійте собі на праведність, зберіть на плід життя, засвітіть собі світло пізнання, шукайте Господа, аж доки вам не прийдуть плоди праведності! 13 Чому ви промовчали на безбожність і збирали його неправедності, ви їли плід омани? Бо ти поклав надію на твої колісниці, на безліч твоєї сили. 14 І постане знищення у твоєму народі, і всі твої міста , що огороджені мурами, будуть знищені. Як володар Саламан з дому Єроваала, у дні війни вони розбили об землю матір на дітях. 15 Так зроблю з вами, доме Ізраїля, від присутності вашого зла. Вранці вони були скинені, — скинуто царя Ізраїля.