Гірко Бога розгнівав Єфрем
1 Єфрем оточив Мене неправдою, дім Ізраїлів – лукавством, хоча Юда ще перебуває з Богом, та й щодо святих речей він вірний.
2 Єфрем пасе вітер , особливо гониться за вітром східним. Щоденно намножуючи неправду і підступ, укладає договори з Ассирією, постачає олію в Єгипет.
3 У ГОСПОДА спірна справа і з Юдою. Він покарає Якова, відповідно до того як той себе поводить, тобто за його вчинками.
4 Ще в утробі матері він схопив свого брата за п’яту, а з віком, зміцнившись у силі, боровся з Богом.
5 Він боровся з Ангелом і переміг; з плачем благав Його милості у Бетелі, знайшов Його, і там з Ним розмовляв , –
6 розмовляв з ГОСПОДОМ, Богом Саваотом, ім’я Якого ГОСПОДЬ.
7 Тож тепер повернися до твого Бога, дотримуйся милосердя і справедливості в суді, та постійно покладайся на твого Бога.
8 Мов у ханаанця, в його руках фальшива вага, йому подобається займатись ошуканством!
9 Єфрем постійно вихваляється: Я розбагатів, володію маєтками! Усе це моє, і ніхто не дорікне мені у незаконності придбаного й що можна було б вважати гріхом.
10 Але Я – ГОСПОДЬ, твій Бог з часу твого виходу з Єгипетського краю, знову заставлю тебе мешкати в наметах, як у святкові дні.
11 Я говорив це пророкам, намножуючи видіння й попереджаючи тебе через них за допомогою приповістей.
12 І що ж? В Ґалааді твориться беззаконня, – вони гоняться за марнотою, тому даремно в Ґілґалі приносять у жертву бичків, адже їхні жертовники перетворяться на грудки каміння на зораному полі.
13 Було ж так, що Яків утік в арамійську землю, – Ізраїль служив за дружину; за жінку стеріг отару .
14 Та через пророка вивів ГОСПОДЬ Ізраїль з Єгипту, і через пророка турбувався про них.
15 Але Єфрем тяжко засмучував Його (Бога ), стягнувши на себе пролиту ним невинну кров, і тому ГОСПОДЬ йому відплатить за його зневагу до Закону .
1 Єфрем оточив Мене брехнею і дім Ізраїля та Юди безбожностями. Тепер Бог їх пізнав, і прозваний буде Божим святим народом. 2 А Єфрем — поганий дух, гнався за спекою цілий день, він помножив порожнє і марне, і склав завіт з ассирійцями, і олія прийшла до Єгипту. 3 І в Господа суд з Юдою, щоб помститися на Якові, Він йому віддасть за його дорогами і за його задумами. 4 У лоні він схопив свого брата за п’яту і у своїх трудах скріпився до Бога, 5 боровся з ангелом і переміг. Вони заплакали і благали Мене, у домі Она Мене знайшли, і там говорилося до нього. 6 Тож Господь, Бог Вседержитель, буде Його пам’яттю. 7 І ти до твого Бога повернешся. Бережи милосердя і суд, і постійно надійся на твого Бога.
8 Ханаане, у твоїй руці ярмо неправедності, ти полюбив насильно володіти! 9 А Єфрем сказав: Тільки я збагатів, я знайшов собі спочинок! Усі його труди не знайдуться в ньому через неправедності, якими він згрішив. 10 Я — Господь, Бог твій, вивів тебе із землі Єгипту, ще поселю тебе в шатрах, як у день свята. 11 І заговорю до пророків, і Я помножив видіння й був представлений руками пророків. 12 Якщо немає Ґалаада, тоді брехливі були в Ґалґалі володарі, які приносили жертви, а їхні жертовники — як черепахи на голій ріллі. 13 І відійшов Яків до рівнини Сирії, й Ізраїль служив за жінку і на жінку чекав. 14 І через пророка вивів Господь Ізраїля з Єгипту, і пророком він був збережений. 15 Єфрем розгнівався і розлютився, і його кров на нього виллється, і Господь йому віддасть за його погорду.