Господній гнів на Ізраїль
1 Слухайте це, священики! Зверни увагу, весь Ізраїль! Напружте свій слух, царева родино! Адже вас очікує судовий процес, оскільки ви стали пасткою для Міцпи, сіткою, натягненою над Тавором .
2 Відступники глибоко погрузли в розпусті, і Я покараю їх усіх.
3 Я знаю Єфрема, та й Ізраїль від Мене не схований. Зараз ти, Єфреме, пустився в розпусту, Ізраїль опоганив себе беззаконням .
4 Їхні вчинки не дають їм навернутися до свого Бога, оскільки ними керує дух блудства, і вони не в змозі пізнавати ГОСПОДА.
5 Гординя Ізраїлю свідчить проти нього самого, тому Ізраїль та Єфрем упадуть через власне беззаконня; спотикнеться з ними і Юда.
6 Вони підуть шукати ГОСПОДА зі своїми отарами і своєю скотиною, але не знайдуть Його, тому що Він відвернеться від них.
7 Вони вчинили супроти ГОСПОДА зраду, оскільки наплодили позашлюбних дітей. Тепер їх пожиратиме кожен новий місяць разом з їхніми наділами.
8 Затрубіть трубою в Гіві, засурміть у Рамі, оголосіть тривогу в Бет-Авені, – бережися, Веніяміне.
9 В день покарання Єфрем буде спустошений! З племенами Ізраїлю відбудеться все, провіщене Мною!
10 Можновладці Юдеї не кращі за тих, що пересувають межі, тому Я виллю на них Мій гнів, як водоспад.
11 Єфрем опинився під гнітом за Божим присудом, оскільки вирішив слідувати за марнотою ідолопоклонства .
12 Тому Я стану для Єфрема міллю, як і гнилизною для дому Юди.
13 Коли Єфрем зрозумів, що хворий, а Юда відчув свої рани, то Єфрем подався в Ассирію, – покладаючись на царя Ярева. Проте він не спроможний вилікувати, й зцілити ваші болячки.
14 Адже Я стану для Єфрема, як лев, і як левчук – для дому Юди. Я розірву і відійду, вхоплю здобич, і не буде кому рятувати.
15 Я знову повернуся на Своє місце, аж поки не визнають своєї провини, і не почнуть шукати Мене. Вони шукатимуть Мене в своїй скруті.
1 Послухайте це, священики, і сприйміть, доме Ізраїля, і дім царя, слухайте, тому що на вас є суд, бо ви стали пасткою для сторожі, як сіть, натягнена над Ітавуріоном, 2 яку поставили ті, що полюють за дичиною. Я ж ваш наставник. 3 Я пізнав Єфрема, й Ізраїль від Мене не віддалений, бо Єфрем тепер чинив розпусту, — Ізраїль опоганився. 4 Не дозволили їхні задуми повернутися до їхнього Бога, бо в них перебуває дух розпусти, а Господа вони не пізнали. 5 І впокореною буде гордість Ізраїля в його обличчя, й Ізраїль та Єфрем будуть знеможені в їхніх неправедностях, і з ними ослабне і Юда. 6 З вівцями і телятами підуть шукати Господа, і Його не знайдуть, бо Він від них відвернувся, 7 тому що вони залишили Господа, оскільки чужі діти народилися в них. Тепер їх та їхні частини пожере іржа.
8 Затрубіть трубою на горбах, подайте голос на високих місцях , сповістіть у домі Она! Жахнувся Веніамін, 9 Єфрем був на знищення у дні картання! У племенах Ізраїля Я показав вірне. 10 Володарі Юди були як ті, що переставляли границі, на них Я проллю, як воду, Мій напад. 11 Єфрем переміг свого противника, потоптав суд, бо почав іти за марними. 12 І Я — як замішання для Єфрема і як колючка для дому Юди. 13 Єфрем побачив свою хворобу і Юда — свій біль, і Єфрем пішов до ассирійців і послав старійшин до царя Яріма. І він не зміг вас вилікувати, і не спинив у вас біль. 14 Тому що Я є як пантера для Єфрема і як лев для дому Юди. Я схоплю, піду і візьму, і не буде того, хто визволяє. 15 Я піду і повернуся до Мого місця, аж доки не пропаде. І шукатимуть Моє обличчя. В їхній скорботі рано встануть, до Мене кажучи: