Забули про свого Творця
1 Піднеси до свого рота сурму, адже на ГОСПОДНІЙ Дім нагряне небезпека наче орел, тому що люди порушили Мій Заповіт; вони знехтували Моїм Законом.
2 Вони голосять до Мене: Боже наш, ми – Ізраїль, і знаємо Тебе!
3 Але Ізраїль відкинув те, що добре, тому переслідуватиме його ворог.
4 Вони ставлять царів, але не від Мене, призначають можновладців без Мого відома. Витрачають своє срібло і своє золото на виготовлення своїх ідолів, – собі ж на погибель.
5 Я відкинув твого тельця, Самаріє ! Мій гнів палає на них (її мешканців ). Коли вони нарешті очистяться?
6 Адже він (ідол ), Ізраїлю, зроблений ремісником, і він не є богом! Телець Самарії розсиплеться вщент.
7 Бо, посіявши вітер, вони пожнуть бурю. Якщо на стеблах пшениці немає колосків, то не буде й муки. А коли і вродить, то чужі проковтнуть його.
8 Проковтнули Ізраїль, і тепер він серед народів, як нікому не потрібний посуд.
9 Вони бредуть в Ассирію, наче самотній дикий осел; Єфрем за подарунки шукає визнання в Єгипті .
10 Але хоч і догоджають язичницьким народам, поки Я їх позбираю, вони певний час страждатимуть під тягарем царя і можновладців.
11 Адже Єфрем поставив багато жертовників задля очищення гріха, та жертовники стали йому приводом для гріха.
12 Хоча б Я написав йому безліч Моїх законів, він (Єфрем ) вважав би їх чужими.
13 Вони охоче приносять в жертву Мої дари, й від цих жертв споживають м’ясо, але вони ГОСПОДУ не до вподоби. Він запам’ятає їхнє нечестя і відплатить за їхні гріхи, – вони повернуться в Єгипет.
14 Ізраїль забув про Свого Творця й набудував собі палаців. Зараз Юда намножує укріплені міста. Але Я пошлю вогонь на ці міста, який пожере його твердині.
1 Я прийду до їхнього лона, як земля, як орел на Господній дім, тому що вони переступили Мій завіт і були безбожні проти Мого закону. 2 До Мене закличуть: Боже, ми Тебе пізнали! 3 Бо Ізраїль повернув добро, переслідували ворога. 4 Собі поставили царя, та не через Мене, заволоділи, та Мені не сповістили. Зі свого срібла і зі свого золота зробили собі ідолів, щоби бути винищеними. 5 Відкинь твоє теля, Самаріє! Запалав на них Мій гнів. Аж доки не можуть очиститися в Ізраїлі? 6 Та це ж зробив столяр, і воно не є богом! Чому вводило в оману твоє теля, Самаріє? 7 Бо посіяли знищене вітром, і їхнє знищення їх захопить. З пригорщі немає змоги зробити борошно. Якщо ж і зробить, то чужі його з’їдять.
8 Потонув Ізраїль, тепер став у народах, як непотрібний посуд. 9 Адже вони пішли до ассирійців. Розквітнув сам Єфрем, вони полюбили дари. 10 Через це будуть видані народам. Тепер Я їх прийму, і перестануть незабаром помазувати царя і володарів. 11 Адже Єфрем намножив жертовники, на гріхи стали йому улюблені жертовники. 12 Запишу йому безліч приписів і його закони, за чужі вважалися улюблені жертовники. 13 Тому що, коли принесуть у жертву і їстимуть м’ясо, Господь їх не прийме. Тепер Він згадає їхні неправедності та помститься за їхні гріхи. Вони повернулися в Єгипет і в ассирійців їстимуть нечисте. 14 І забув Ізраїль Того, Хто його створив, і збудували жертовники, і Юда помножив міста з мурами. І пошлю вогонь на його міста, і він пожере їхні основи.