Прийшли дні заплати
1 Не радій, Ізраїлю, не веселися так, як інші народи. Тому що ти зрадив свого Бога. Ти, наче повія , полюбляєш подарунки на всіх пшеничних токах.
2 Тік і чавило тебе не нагодують; вино тобі зрадить.
3 Вони (ізраїльтяни ) не житимуть в ГОСПОДНЬОМУ краю; Єфрем повернеться до Єгипту, і в Ассирії споживатиме нечисту їжу.
4 Там не чинитимуть возливання вина для ГОСПОДА, і їхні жертви не будуть приємні Йому. Адже вони будуть для них, немов хліб смутку . Ті, котрі будуть його споживати, стануть нечистими, бо їхній хліб лише для насичення, а не для ГОСПОДНЬОГО Дому.
5 Що ви будете робити у дні визначених урочистостей та в день ГОСПОДНЬОГО свята?
6 Якщо вони уникнуть знищення, то їх позбирає Єгипет, – Мемфіс їх поховає. Їхні срібні коштовності заростуть кропивою, а в їхніх наметах виросте тернина.
7 Надійшли дні помсти, настали дні відплати! Ізраїль має пізнати, чи дійсно пророк нерозумний, чи натхненний муж шалений з приводу великої кількості твоїх провин, і великої ненависті?
8 Божий пророк – наче вартовий Єфрема, хоч на всіх його дорогах багато капканів і ворожнеча навіть у Домі його Бога.
9 Вони (єфремляни ) до краю зіпсувалися, як за часів Гіви . Він (ГОСПОДЬ) пам’ятатиме їхнє нечестя й покарає за їхні гріхи.
10 Як виноград у пустелі, знайшов Я Ізраїль, як ранні плоди на смоківниці на початку її плодоношення , побачив Я ваших батьків. Та вони пішли до Ваал-Пеора і відступили від Мене на сором, і стали огидними, як ідоли , яких вони полюбили.
11 Слава Єфрема відлетить, немов птах; тому не буде більше ні зачаття, ні вагітності, ні народження.
12 А якщо і викохають своїх дітей, то Я всіх їх заберу, залишивши бездітними, адже горе їм, коли Я відвернуся від них.
13 Єфрем, – як Я його бачу, – можна порівняти з Тиром, який посаджений на гарному місці. Але Єфрем буде змушений вивести своїх дітей на вбивство.
14 Дай їм, ГОСПОДИ, те, що маєш дати. Дай їм безплідну утробу та висохлі груди.
15 Увесь їхній злочин у Ґілґалі, оскільки там вони викликали Мою ненависть. Через їхні злі вчинки Я їх вижену з Мого Дому, і перестану їх любити, бо всі їхні можновладці – бунтівники.
16 Наче дерево , Єфрем повалений, його коріння засохло й не принесе плоду. А якщо й народять, то Я віддам улюблене їхнього лона на смерть.
17 Мій Бог їх відкине; оскільки вони не послухалися Його; тому й будуть поневірятись поміж народами.
1 Не радій, Ізраїлю, і не веселися так, як народи. Тому що ти вчинив розпусту проти твого Бога, ти полюбив дари на всіх токах пшениці. 2 Тік і чавило їх не пізнали, і вино їм збрехало. 3 Вони не поселилися в Господній землі: Єфрем поселився в Єгипті, і в Ассирії їдять нечисте. 4 Не лили вино Господеві, і не були приємні Йому жертви їхні, — наче хліб смутку для них. Усі, що їдять їх, нечисті будуть, бо їхні хліби для їхніх душ не ввійдуть до Господнього дому. 5 Що зробите в день зібрання і в день Господнього свята?
6 Через це ось підуть з єгипетських турбот, і їх прийме Мемфіс, і їх поховає Махмас. Їхнє срібло успадкує знищення, в їхніх поселеннях — терня. 7 Прийшли дні помсти, прийшли дні твоєї відплати, і буде зло для Ізраїля так, як для безумного пророка, чоловіка, несеного вітром. Від великої кількості твоєї неправди помножилася твоя безумність. 8 Сторож Єфрема з Богом. Пророк, покручена пастка на всіх його дорогах, вони поставили безумність у Господньому домі. 9 Вони зіпсувалися за днями горба. Він згадає їхні неправедності, помститься за їхні гріхи.
10 Я знайшов Ізраїль, як виноград у пустелі, та як вартового на ранній фізі я побачив їхніх батьків. Вони ввійшли до Веелфеґора і відчужилися на сором, і улюблені стали, наче огидні. 11 Єфрем полетів, немов птах, їхня слава в народженні, болях та в зачатті. 12 Тому що, коли й вигодують їхніх дітей, будуть бездітними людьми, тому що і горе їм є! Моє тіло з них. 13 Єфрем, як Я побачив, — вони поставили своїх дітей за дичину, і Єфрем готовий , щоб вивести своїх дітей на прошивання мечем . 14 Дай їм, Господи! Що їм даси? Дай їм бездітне лоно і сухі груди.
15 Усе їхнє зло в Ґалґалі, бо там Я їх зненавидів. Через зло їхніх задумів Я їх викину з Мого дому, не продовжуватиму їх любити. Усі їхні володарі неслухняні. 16 Захворів Єфрем, засушив своє коріння, більше не приніс плоду. Тому-то якщо і породять, то вб’ю миле їхнього лона. 17 Бог їх відкине, адже вони Його не послухалися, тож будуть мандрівниками в народах.