Корінь Єссея стане прапором народам
1 Вийде Пагонець з Єссеєвого пня, і Паросток з його кореня видасть плід.
2 І спочине на Ньому ГОСПОДНІЙ Дух, – дух мудрості й розуму, дух поради і сили, дух знання і ГОСПОДНЬОГО страху.
3 Він сповниться ГОСПОДНІМ страхом. Не за поглядом Своїх очей судитиме, і не за слухом Своїх вух вирішуватиме справи,
4 але по справедливості звершуватиме судочинство над убогими і неупереджено виголошуватиме вироки покірним землі. Жезлом Свого слова вражатиме землю і подихом Своїх уст знищить нечестивого.
5 Справедливість буде поясом на Його крижах, – Він підпережеться правдою
6 Тоді вовк житиме з ягням, і леопард лежатиме з козеням; і телятко, і левеня, і віл будуть разом, а мала дитина їх водитиме.
7 Корова і ведмедиця будуть разом пастися, а їхні дитинчата лежатимуть поруч; навіть лев, як віл волом харчуватиметься соломою.
8 Немовля буде бавитись над норою гадюки, і дитина простягне свою руку в зміїне гніздо.
9 На всій Моїй святій горі ніхто не чинитиме іншому зла і не шкодитиме, адже земля буде сповнена пізнання ГОСПОДА так, як вода наповнює море.
10 У той час Корінь Єссея стане знаменом для народів; Його шукатимуть племена. Місце Його спочинку буде прославлене!
Господь позбирає врятованих
11 Того дня станеться таке, що мій Владика вдруге простягне Свою руку, щоб вернути залишок Свого народу, – тих, котрі залишилися в Ассирії, в Єгипті, в Патросі, в Ефіопії, в Еламі, в Шінеарі (Вавилоні ), в Хаматі та на морських островах.
12 Він підійме знамено для народів, і покличе вигнанців Ізраїлю; розпорошених юдеїв Він збере з усіх чотирьох сторін світу.
13 Тоді скінчиться заздрість Єфрема, а вороги Юди будуть знищені. Єфрем не буде заздрити Юді, а Юда не гнобитиме Єфрема.
14 І полетять вони на Захід – на плечах филистімців . Разом пограбують синів Сходу, простягнуть свою руку на Едом і Моав, а сини Аммона стануть їхніми підданими.
15 І висушить ГОСПОДЬ затоку Єгипетського моря, і простягне Свою руку на Ріку ; і Своїм потужним вітром розділить її на сім потоків так, щоб можна було перейти в сандалях.
16 Таким чином для залишку Його народу, який ще перебуває в Ассирії, відкриється широка дорога, яку мав Ізраїль, коли він вийшов з Єгипетського краю.
1 І вийде пагін з кореня Єссея, і паросток підійметься з кореня. 2 І на ньому спочине Божий Дух, дух мудрості та розуміння, дух поради і сили, дух знання і побожності. 3 Дух наповнить його Божим страхом. Не судитиме за славою і не звинуватить за мовою, 4 але здійснюватиме суд упокореному і звинуватить упокорених землі. І уразить землю словом Своїх уст і Духом через уста знищить безбожного. 5 І буде підперезаний по стегнах праведністю і стягнений по ребрах правдою.
6 І пастиметься вовк з ягням, і леопард відпочиватиме з козлом, теля, бик і лев разом пастимуться, і мала дитина їх поведе. 7 Бик і ведмідь разом пастимуться, і разом будуть їхні діти, віл і лев разом їстимуть солому. 8 Дитина-немовля кластиме руку на нору зміїв чи на кубло виводка зміїв. 9 І вони не спричинять зла, і не можуть нікого знищити на Моїй святій горі, бо все наповнилося пізнанням Господа, як велика вода, що покриває моря.
10 І в той день буде корінь Єссея, і той, хто стоїть спереду, щоб володіти народами, — на нього надіятимуться народи, і його спочинок буде шаною. 11 І буде в той день, що Господь продовжить показувати Свою руку, виявляючи ревність за останок, який залишився з народу, хто тільки залишиться з ассирійців, з Єгипту, Вавилону, Ефіопії, з еламітів, від сходу сонця і з Аравії.
12 І підніме знак над народами, і збере тих, які гинуть з Ізраїля, і розсіяних Юди Він збере із чотирьох кутів землі. 13 І забереться ревність Єфрема, і вороги Юди будуть знищені. Єфрем не ревнуватиме на Юду, а Юда не гнобитиме Єфрема. 14 І полинуть на кораблях филистимців. Разом пограбують море і тих, хто на сході сонця, й Ідумею. І спочатку накинуть руки на Моава, та сини Аммона першими підкоряться. 15 І Господь спустошить море Єгипту, і накине Свою руку на ріку сильним духом, і поб’є сім долин, щоб Йому ходити у взутті. 16 І буде прохід для Мого народу, який залишився в Єгипті, і буде для Ізраїля, як у день, коли він вийшов з Єгипетської землі.