Кара на Вавилон прийде в День Господній
1 Пророцтво про Вавилон, яке побачив Ісая, син Амоса.
2 На відкритій горі підніміть прапор, голосніше заволайте, дайте знак рукою, щоб вони входили в брами можновладців!
3 Я наказав Своїм посвяченим , Я покликав для звершення Мого гніву Своїх витязів котрі радіють Моїй величі.
4 Чути гомін на горах, немов численного натовпу людей; велике хвилювання охопило царства, збираються народи; ГОСПОДЬ Саваот здійснює перегляд готового до бою війська.
5 Вони йдуть з далеких країн, від краю небес. ГОСПОДЬ і знаряддя Його гніву прийдуть, щоб знищити всю землю!
6 Ридайте, бо близько ГОСПОДНІЙ день! Він прийде як спустошення від Всемогутнього.
7 Тому опустяться всі руки і здригнеться кожне людське серце.
8 Всі охоплені страхом, корчаться від болі й мук, як жінка, котра народжує. Зі жахом дивляться один на одного, їх обличчя полум’яніють.
9 Так невблаганно надходить ГОСПОДНІЙ день, палаючий обуренням і гнівом, аби обернути землю в пустелю і знищити на ній грішників.
10 Погаснуть на небі зірки і потьмяніють їхні сузір’я; щойно зійшовши, тьмянітиме сонце, і місяць не дасть свого світла.
11 Я покараю світ за зло, і нечестивих – за їхні злочини, покладу край зарозумілості, і впокорю самовпевненість гнобителів.
12 Я зроблю смертного ціннішим за золото, людину – значнішою за золото офірське.
13 Адже Я захитаю небом, здригнеться, зрушиться зі свого місця земля від обурення ГОСПОДА Саваота в день Його палкого гніву.
14 Тоді люди уподібняться до втікаючої сарни і до розпорошеної отари, якої нікому зібрати. Кожний поспішатиме до свого народу, – людина втікатиме до своєї країни.
15 Але той, кого знайдуть, буде заколеним, і кожний, кого впіймають, загине від меча.
16 На їхніх очах вбиватимуть власних дітей, грабуватимуть їхні житла і ґвалтуватимуть їхніх жінок.
17 Оце Я підніму проти них мідян, які не зважають на срібло і байдужі до золота.
18 Їхні луки вбиватимуть юнаків, не пощадять материнського плоду в утробі, їхні очі не змилосердяться над дітьми.
19 Вавилон, окраса царств, оздоба гордості халдеїв, стане, як Содом і Гоморра, яких Бог знищив.
20 Не буде заселеним повіки, і залишиться безлюдним протягом усіх поколінь. Не поставлять там намету аравійці, й пастухи не затримаються в ньому з отарами .
21 Там мешкатимуть звірі пустелі, а в їхніх будинках буде повно сов. Там житимуть страуси, і скакатимуть волохачі .
22 У зруйнованих баштах витимуть шакали, а гієни – в палацах насолоди. Наближається його (Вавилона ) час, і його дні не забаряться.
1 Видіння проти Вавилону, яке побачив Ісая, син Амоса. 2 На горі рівнини підніміть прапор, підніміть до них вгору голос, не бійтеся, покличте рукою! Відкрийте, володарі! 3 Я наказую і їх освячую. Вони освячені, і Я їх кличу. Велетні приходять, щоб наповнити Мій гнів, разом радіючи і гордячись. 4 Голос численних народів на горах, наче численних народів, голос царів і зібраних народів. Господь Саваот наказав народові, який озброєний до бою, 5 щоби прийти із землі здалека, від кінця основи небес, Господь і озброєні до Його бою, щоб знищити світ.
6 Закричіть, бо близько Господній день, і знищення прийде від Бога. 7 Через це кожна рука ослабла, і жахнеться всяка душа людини. 8 І жахнуться старці, і охопить їх біль, як у жінки, котра народжує. І заплачуть один перед одним, жахнуться і змінять свої обличчя, — як полум’я. 9 Бо ось приходить невиліковний Господній день гніву і люті, щоб перетворити цілий світ у пустелю і знищити з нього грішних. 10 Адже небесні зірки, Оріон і вся прикраса неба не дадуть світла, і потемніє, коли сходитиме сонце, і місяць не дасть свого світла. 11 І викажу цілому всесвіту зло, а безбожним — їхні гріхи. І знищу гордість беззаконних, і впокорю гордість пихатих. 12 А ті, які залишилися, будуть ціннішими за золото, не знищене вогнем, і людина буде ціннішою від каменя, що із Суфіра.
13 Адже небо розгнівається, і земля затрясеться від своїх основ через лють гніву Господа Саваота в день, в який прийде Його гнів. 14 І ті, хто залишився, будуть, як сарна, яка втікає, і як заблудла вівця, і не буде нікого, хто збирає, щоб людину повернути до свого народу і людину нагнати до своєї країни. 15 Бо хто тільки буде схоплений, стане підданим, і ті, які зібрані, поляжуть від меча. 16 І перед ними розіб’ють їхніх дітей, пограбують їхні доми і заберуть їхніх жінок.
17 Ось піднімаю на вас мідян, які не зважають на срібло і не потребують золота. 18 Поламають луки молодих і не помилують ваших дітей, і їхні очі не пощадять дітей. 19 А Вавилон, який царі халдеїв називають славним, стане таким, як Бог знищив Содом і Гоморру. 20 Не буде заселеним до вічного часу, і не ввійдуть до нього через численні покоління, і крізь нього не пройдуть аравійці, і пастухи не зупинятимуться в ньому. 21 А там відпочиватимуть звірі, і доми наповняться звуком, і відпочиватимуть там сирени, і демони там затанцюють, 22 і онокентаври там проживатимуть, і гніздитимуться їжаки в їхніх домах. Він скоро надходить і не бариться.