Єгипет буде опустошений
1 Пророцтво про Єгипет. Ось ГОСПОДЬ несеться на легкій хмарині, прямуючи в Єгипет. І затремтять перед Ним рукотворні ідоли Єгипту й здригнеться в грудях у єгиптян їхнє серце.
2 Підніму єгиптян проти єгиптян, так що воюватиме брат зі своїм братом, – кожен виступить проти свого ближнього, місто – проти міста й царство – проти царства.
3 І підупаде дух Єгипту в ньому. Я розладнаю його задуми, і вони кинуться за порадами до ідолів, до духів померлих, ворожбитів і чарівників.
4 Я видам Єгипет у руку жорстокого володаря, і лютий цар пануватиме над ними! – це Слово Владики, ГОСПОДА Саваота.
5 І зникне вода моря , ріка пересохне, – вся висохне.
6 Ріка засмердиться, обміліють і висохнуть притоки та канали Єгипту, очерет і папірус зігниють.
7 Рослинність, що при гирлі ріки, і все посіяне біля ріки, посохне, буде розвіяне і загине.
8 Засмутяться рибалки, і плакатимуть усі, хто ловить рибу вудкою; а ті, котрі закидають у воду невід, ридатимуть.
9 Впадуть у відчай ті, котрі вирощують добірний льон, як і ті, котрі виготовляють полотно.
10 Його (ткацтва ) основи будуть зруйновані, а всі найняті робітники втратять заробітки.
11 Тож немудрими виявляться правителі Цоану, і наймудріші радники фараона даватимуть безглузді поради. Як же вони скажуть фараонові: Я з покоління мудреців, – потомок давнього царського роду?!
12 Та де ж оті твої мудреці? Нехай вони скажуть, – повідомлять тобі і всім, що ГОСПОДЬ Саваот задумав відносно Єгипту!
13 Безглуздими стали князі Цоану, обманулись правителі Нофа, на манівці спровадили Єгипет начальники їхніх племен.
14 ГОСПОДЬ затьмарив їхній розум оманою, і, що б не робив Єгипет, у всьому йому не щаститиме; хитається він, як п’яний, сковзаючи на своєму блювотинні.
15 І не зможуть у Єгипті нічого зробити, – ні голова, ні хвіст, ні пальмова галузка, ні очерет .
16 Того дня єгиптяни будуть уподібнюватися до жінок, у страсі тремтітимуть від піднятої руки ГОСПОДА Саваота, яку Він на них підійме.
17 Страшною для єгиптян стане і юдейська земля. Кожен, кому лише згадають про неї, тремтітиме з приводу задуму ГОСПОДА Саваота, який Він має стосовно них (єгиптян).
18 У той день п’ять міст у Єгипетському краю почнуть говорити ханаанською мовою і присягатись на вірність ГОСПОДУ Саваоту. Ім’я одного з них ­– Місто Руїн .
19 У той день буде посеред Єгипетського краю жертовник ГОСПОДУ і пам’ятний стовп ГОСПОДУ на його кордоні.
20 Він буде знаком і свідченням ГОСПОДА Саваота в країні Єгипту: коли заволають вони (юдеї) до ГОСПОДА через пригнічення їх гнобителями. Він пошле їм того, хто прийде на допомогу – Спасителя, Який їх врятує.
21 ГОСПОДЬ явить Себе єгиптянам, і Єгипет пізнає того дня ГОСПОДА. Вони вшанують ГОСПОДА жертвами і приношеннями, складуть обітниці, і виконають їх.
22 ГОСПОДЬ уразить єгиптян; уразить – і вилікує. Вони обернуться до ГОСПОДА, Він їх вислухає і дасть їм зцілення.
23 Того дня відкриється дорога з Єгипту в Ассирію, і будуть ассирійці приходити в Єгипет, а єгиптяни ходитимуть у Ассирію; єгиптяни разом з ассирійцями служитимуть Господу .
24 Тоді Ізраїль стане благословенням посеред землі – третім нарівні з Єгиптом і Ассирією.
25 ГОСПОДЬ Саваот поблагословить землю, проголосивши: Благословенний Мій народ: Єгипет, та діло моїх рук – Ассирія, і Мій спадок – Ізраїль.
1 Видіння про Єгипет. Ось Господь сидить на легкій хмарі й прибуде в Єгипет, і затремтять рукотворні божки Єгипту від Його присутності, і їхнє серце в них ослабне. 2 І повстануть єгиптяни на єгиптян, і кожен воюватиме проти свого брата, — кожен проти свого ближнього, місто — на місто і закон — на закон. 3 І жахнеться дух єгиптян у них, і Я розладнаю їхню раду, і запитають своїх богів, своїх божків і тих, які голосять із землі, і чародіїв. 4 І Я видам Єгипет у руки людей, жорстоких володарів, і жорстокі царі пануватимуть над ними! — так говорить Господь Саваот.
5 І питимуть єгиптяни воду, що поблизу моря, а ріки забракне, і вона висохне. 6 І не стане рік та каналів від ріки, і висохне весь збір води також у всякому мочарі тростини і папірусу. 7 І всяка зелена трава, що довкола ріки, і все, що посіяне біля ріки, посохне, бувши спалене вітром. 8 І застогнуть рибалки, і застогнуть усі, хто закидає гачок у ріку, і ті, хто закидають сіті, а ті, хто закидає неводи, заплачуть. 9 І сором охопить тих, які виробляють добірний льон, і тих, які виробляють вісон, 10 і ті, котрі живуть з них, будуть у болі, і всі ті, хто виготовляє пиво, будуть засмучені, і болітиме в них душа.
11 І безумними будуть володарі Танеоса. Мудрі радники царя, — їхня рада безумною стане. Як ви скажете цареві: Ми — сини розумних, сини царів, які від початку? 12 Де тепер є твої мудрі? Тож хай тобі сповістять, хай скажуть, що Господь Саваот учинив проти Єгипту! 13 Не стало володарів Танеоса, і піднялися вгору володарі Мемфіса, і зведуть Єгипет за племенами. 14 Адже Господь зачерпнув їм духа омани, і вони одурманили Єгипет у всіх їхніх ділах, як зводиться п’яний, який одночасно блює. 15 І не буде в єгиптян діла, що зробить голову і хвіст, початок і кінець.
16 А в той день єгиптяни будуть, як жінки в страху і в тремтінні від присутності руки Господа Саваота, яку Він на них покладе. 17 І країна юдеїв буде на страх єгиптянам. Коли хто-небудь її назве їм, злякаються через раду, яку Господь дав стосовно них.
18 У той день буде п’ять міст у Єгипті, що говорять ханаанською мовою, які клянуться Іменем Господа. Одне місто назветься Місто справедливості.
19 У той день буде жертовник Господу в країні єгиптян і стовп Господу на її границі, 20 і буде за знак навіки Господу в країні Єгипту, бо заволають до Господа через тих, хто їх гнобить, і Господь пошле їм чоловіка, який їх врятує, коли судитиме, — врятує їх. 21 І Господь буде знаний єгиптянам, і єгиптяни пізнають Господа в той день, принесуть жертви і складуть Господу обітниці, і віддадуть обіцяне . 22 І Господь уразить єгиптян великою раною, і вилікує їх оздоровленням, і вони повернуться до Господа, і Він їх вислухає та їх оздоровить.
23 У той день буде дорога Єгипту до ассирійців, і прийдуть ассирійці в Єгипет, а єгиптяни підуть до ассирійців, і єгиптяни служитимуть ассирійцям.
24 У той день Ізраїль буде третій в ассирійців і в єгиптян, благословенний на землі, 25 яку поблагословив Господь Саваот, кажучи: Благословенний Мій народ, який в Єгипті, і який в Ассирії, і Мій спадок Ізраїль.