Останні дні прийдуть, і прийде кара
1 Слово, що прийшло у видінні Ісаї, синові Амоса, про Юдею та Єрусалим.
2 В останні дні станеться так, що гора ГОСПОДНЬОГО дому стоятиме твердо на чолі інших гір і підніметься над пагорбами, – потягнуться до неї всі народи.
3 Прийдуть численні народи і скажуть: Ходіть, зійдемо на ГОСПОДНЮ гору, до Дому Бога Якова, а Він покаже нам Свої дороги, і ми ходитимемо Його стежками! Адже зі Сіону вийде Закон, і слово ГОСПОДНЄ – з Єрусалима.
4 Він судитиме народи і буде розсуджувати численні племена. Вони перекують свої мечі на плуги, а списи свої – на серпи; більше не підніматиме народ проти народу меча, і не вчитимуться більше воювати.
5 Доме Якова, ходіть, і будемо жити в ГОСПОДНЬОМУ світлі!
6 Адже нині Ти відкинув Свій народ, дім Якова, через те що вони багато чого перейняли зі Сходу, займаються чаклунством, як филистимці, і братаються з чужими дітьми.
7 Бо його (дому Якова ) країна наповнилася сріблом і золотом, і немає міри його скарбам. Його земля також наповнилася кіньми, і немає лічби його колісницям.
8 Разом з тим його земля сповнилася гидотами. Вони поклоняються ділу своїх рук, – тому , що зробили власні пальці.
9 І так схилилася людина, впав низько чоловік. Ти їм цього не простиш!
10 Тому ввійди у скелю й сховайся в землю зі страху перед ГОСПОДОМ і від слави Його могутності.
11 Поникнуть горді погляди людини, й буде принижена людська зарозумілість, і лише один ГОСПОДЬ у той день буде піднесений.
12 Бо день ГОСПОДА Саваота торкнеться усього гордого та зарозумілого, кожного самозвеличуваного, і того, хто високо підноситься, аби їх упокорити;
13 всіх високих й тих, що виділяються, кедрів Лівану, та всіх дубів башанських;
14 всіх високих гір, і всіх піднесених (шпилястих ) пагорбів;
15 кожної високої вежі, й кожного високого муру;
16 всіх кораблів Таршішу, і всіх принадних прикрас кораблів .
17 І впокорена буде гординя людини, принизиться велич людей. Один лише ГОСПОДЬ буде найвищим у той день,
18 а ідоли взагалі щезнуть.
19 Ховатимуться вони (люди ) в скелястих печерах та криївках землі від страху перед ГОСПОДОМ і від слави Його величності, коли Він підійметься, щоб потрясти землю.
20 Того дня люди повикидають кротам і кажанам своїх срібних гидких ідолів та своїх ідолів золотих, яких собі зробили, щоб їм поклонятися, –
21 аби сховатися в скельних печерах та в гірських ущелинах від страху перед ГОСПОДОМ і від слави Його величності, коли Він встане, щоб покарати землю.
22 Перестаньте надіятись на людину, дихання якої в її ніздрях, бо що вона значить?
1 Слово, що було від Господа до Ісаї, сина Амоса, про Юдею і про Єрусалим. 2 Адже в останні дні явною буде Господня гора і Божий дім на верхів’ї гір, — він підніметься понад пагорби. І прийдуть до нього всі народи, 3 прийдуть численні народи і скажуть: Давайте підемо до Господньої гори і до дому Бога Якова, і Він сповістить нам Свою дорогу, і підемо по ній! Адже із Сіону вийде закон, і Господнє слово — з Єрусалима. 4 Він учинить суд між народами і звинуватить численний народ, і перекують їхні мечі на плуги, а їхні списи — на серпи, і більше не візьме народ проти народу меча, і більше не вчитимуться воювати.
5 Тепер же, доме Якова, давайте підемо в Господньому світлі! 6 Адже Він вивів Свій народ, дім Ізраїля, бо їхня країна, як на початку, наповнилася чаклунством, як та країна чужинців, і в них народилися численні чужі діти. 7 Бо їхня країна наповнилася сріблом і золотом, і не було міри їхнім скарбам. І земля наповнилася кіньми, і не було рахунку їхнім колісницям. 8 І земля сповнилася гидотами діл їхніх рук, і вони поклонялися тим, яких зробили їхні пальці. 9 І схилилася додолу людина, і впокорений був чоловік, тож не прощу їм!
10 Тепер же зійдіть у скелі й сховайтеся в землю з-перед Господнього страху і від слави Його могутності, коли Він підійметься, щоб уразити землю. 11 Адже Господні очі високі, а чоловік упокорений. Тож принижена буде піднесеність людей, а сам Господь звеличиться в той день. 12 Бо прийде день Господа Саваота на кожного зарозумілого, гордого і на кожного високого, на того, хто високо здіймається, — вони будуть упокорені; 13 і буде над усяким високим деревом Лівану — над тими, хто підноситься, і над кожним дубом Васану, 14 і над усякою горою, і над усяким високим пагорбом, 15 і над усяким високим стовпом, і над усяким високим муром, 16 і над усім, що пливе по морі, і над усяким гарним виглядом кораблів.
17 І кожна людина буде впокорена, і впаде велич людини, а один Господь буде звеличений у той день. 18 І сховають усіх рукотворних ідолів , 19 вносячи в печери, кам’яні ущелини і ями землі з-перед Господнього страху і від слави Його могутності, коли Він підійметься, щоб уразити землю. 20 У той день людина викине свої срібні й золоті гидоти, які зробила, щоб поклонятися марнотам і кажанам, 21 аби ввійти в ущелини твердої скелі та розколини в камінні з-перед Господнього страху і від слави Його могутності, коли Він підійметься, щоб уразити землю.