Упав Вавилон! Недоля Едому й Арабії
1 Пророцтво щодо приморської пустелі. Як налітає південний буревій, так насувається з пустелі ворог , рухаючись зі страшної землі.
2 Мені показано грізне видіння: Зрадник чинить віроломно, руйнівник руйнує! Вирушай Еламе, бери в облогу, Мідіє! Я покладу кінець усякому їхньому (пригноблених) зітханню.
3 Тому мої крижі сповнені болісним тремтінням, мене охопили нестерпні страждання, як муки породіллі. Я приголомшений від того, що почув, мені страшно від того, що побачив.
4 Моє серце переживає стрес: зі страху тремчу! Такі бажані мені сутінки наганяють на мене жах.
5 Ось розставляють столи, накривають їх килимами – їдять і п’ють… І тут клич : Піднімайтеся, князі, намащуйте щити !
6 Бо так сказав мені мій Владика: Іди й постав вартового, аби він сповіщав те, що побачить.
7 І коли він побачить кіннотників, що їдуть верхи попарно, вершників на ослах та вершників на верблюдах, то нехай він уважно прислухається, дуже уважно!
8 І вартовий закричав , як лев: Володарю мій, я постійно стою на сторожовій вежі вдень, і стою на моїй варті всю ніч!
9 Бачу кіннотників, що їдуть верхи попарно, і той у відповідь проголосив: Упав, упав Вавилон! Потрощені й лежать на землі всі його ідоли!
10 О, Мій народе , молочений і битий як на току! Що я почув від ГОСПОДА Саваота, Бога Ізраїлю, те сповіщаю я вам!
11 Пророче слово про Думу . До мене кличуть із Сеіру: Вартовий, яка пора ночі? Вартовий, яка пора ночі?
12 А вартовий відповів: Надходить ранок, але ніч ще триватиме. Якщо захочете ще спитати, питайте, – поверніться й приходьте знову .
13 Пророцтво про Аравію. В аравійському лісі ночуватимете, каравани деданців!
14 Мешканці теманського краю, винесіть води назустріч спраглим! Хлібом зустріньте тих, котрі втікають.
15 Адже від меча вони втекли, від меча оголеного, від натягнутого лука, і від жорстокої битви.
16 Тому так сказав мені мій Владика: Ще за рік, відповідно до року наймита, і щезне вся слава Кедара;
17 залишиться небагато відважних лучників зі синів Кедара, тому що так сказав ГОСПОДЬ, Бог Ізраїлю!
1 Видіння пустелі. Як вихор, що проноситься крізь пустелю, що з пустелі приходить, із суші, 2 мені сповіщено страшне і тяжке видіння. Хто зневажає, зневажає, хто чинить беззаконня, чинить беззаконня. Проти мене еламіти, і посли персів проти мене йдуть. Тепер застогну і себе потішу. 3 Через це мої стегна сповнені слабкості, і мене охопили болі, як ту, яка народжує. Я вчинив зло, щоб не почути, я поспішив, щоб не бачити. 4 Моє серце зведене, і мене заливає беззаконня, моя душа набралася страху. 5 Приготуй же стіл, пийте, їжте! Піднявшись, володарі, приготуйте щити! 6 Бо так сказав мені Господь: Пішовши, постав себе сторожем і сповісти, що лише побачиш.
7 І я побачив двох вершників-кіннотників, вершника на ослі та вершника на верблюді. Послухай дуже пильно 8 і приклич Урію на Господню сторожову вежу! А той сказав: Я стояв постійно вдень, і над табором стояв я цілу ніч, 9 і ось він іде, вершник, на парі коней. І, говорячи назустріч, він сказав: Упав Вавилон! А всі його статуї та його рукотворних божків порозбивали об землю! 10 Послухайте, ви, які залишилися, і ті, хто в болях, послухайте те, що я почув від Господа Саваота, — Бог Ізраїля сповістив нам!
11 Видіння Ідумеї. До мене кличе від Сиїра: Охороняйте оборонні вали. 12 Я стою на сторожі вранці та вночі. Якщо шукаєш, шукай і поряд зі мною живи. 13 Ввечері спатимеш у лісі в дорозі Дедана. 14 Назустріч спраглому воду винесіть, ви, хто живе в країні Темана! Хлібом зустріньте тих, які втікають, — 15 через велику кількість тих, хто втікає, і через велику кількість заблудлих, і через велику кількість мечів, і через велику кількість натягнених луків, і через велику кількість тих, які полягли в бою.
16 Адже так сказав мені Господь: Ще рік, як рік наймита, і пропаде слава синів Кидара, 17 і мало буде сильних стрільців, синів Кидара, які залишилися, тому що так сказав Господь, Бог Ізраїля!