Долина Видіння
1 Пророцтво про Долину Видіння . Що з тобою, що всі твої люди піднялись на дахи?
2 Місто сповнене галасом і метушнею, місто веселощів... Твої полеглі – не від меча полягли, і не в бою загинули.
3 Усі твої можновладці разом повтікали, покидавши луки. Всіх твоїх найхоробріших пов’язали; поневолили всіх разом, хоч і далеко втекли.
4 Через те я кажу: Не дивіться, як я гірко ридаю з приводу спустошення дочки мого народу, і не намагайтесь мене потішити!
5 Адже це день тривоги, руйнування і замішання від мого Владики, ГОСПОДА Саваота. В Долині Видіння руйнують мури і лунають крики на горі!
6 Елам взяв сагайдак, готує колісниці й мужів-вершників, Кір витяг щита.
7 І станеться таке, що твої найпрекрасніші долини будуть наповнені колісницями, а верхівці пильнуватимуть перед брамою.
8 І буде знята заслона з Юди. А ти в той день оглядав свою зброю в Домі Лісу .
9 Ти бачив численні проломи в стінах Давидового міста, ви взялися збирати воду в Нижньому Ставу.
10 Ви порахували доми в Єрусалимі й руйнуєте деякі з них для укріплення муру.
11 Між двома стінами ви зробили водоймище для води Старого Ставу… Проте на Того, Хто все це вчинив, ви не звернули уваги; не понадіялись на Того, Хто наперед усе визначив.
12 Закликав вас мій Владика, ГОСПОДЬ Саваот, у той день призначити плач і ридання, поголити голови і одягнутися в лахміття веретища.
13 Натомість у вас радість і веселощі, ріжуть телят, вбивають овець, аби їсти м’ясо і пити вино. Будемо їсти і пити, адже завтра помремо!
14 Але ГОСПОДЬ Саваот оголосив у мої вуха, що цей гріх не буде вам прощений, аж доки не помрете. Це слова мого Владики, ГОСПОДА Саваота.
15 І сказав мені мій Владика, ГОСПОДЬ Саваот: Іди і, увійшовши до того урядовця – начальника над царським домом – Шевни, і запитай :
16 Чого ти тут, хто тобі сприяє, що робиш собі пам’ятник, висікаючи собі гробницю на горі, – склеп у скелі?
17 Оце ГОСПОДЬ Саваот схопить тебе, чоловіче, і жбурне подалі, підкине тебе й упіймає.
18 Змотає в міцний клубок; наче м’яч, Він закине тебе до просторої країни. Там ти помреш, разом зі своїми славними колісницями, як ганьба дому твого ГОСПОДА ря!
19 Я усуну тебе з твого становища, і прожену з твоєї посади.
20 Станеться так, що в той же день Я покличу Мого слугу Еліякима, сина Хілкії,
21 одягну його у твої шати і підпережу його твоїм поясом. Твою владу передам у його руки, і буде він як батько для мешканців Єрусалима, і для нащадків Юди.
22 І покладу йому на плече ключ від Давидового Дому. Що він відкриє, того ніхто не закриє, і що він закриє, – не відкриє ніхто.
23 Я заб’ю його, наче цвях, у надійне місце, і стане він вінком слави для дому свого батька.
24 І на ньому триматиметься уся слава його роду: нащадки та їхні паростки; від найдрібнішого посуду і мисок, до найбільшого глека.
25 Але настане день, – каже ГОСПОДЬ Саваот, – похитнеться цвях, забитий у надійне місце; він зламається і впаде, а весь тягар, що висів на ньому, буде знищений, бо так сказав ГОСПОДЬ!
1 Видіння долини Сіон. Що сталося з тобою тепер, що всі пішли на дахи марно? 2 Місто наповнилося крикунами. Твої ранені — не ранені мечем, і твої мертві — не мертві від бою. 3 Усі твої володарі втекли, і полонені є жорстоко зв’язані, а ті з-поміж тебе, які сильні, далеко втекли. 4 Через це я сказав: Залиште мене, гірко плакатиму, не намагайтеся мене потішити за знищення дочки мого роду! 5 Адже день тривоги, знищення, потоптання й омани від Господа Саваота в долині Сіон! Блукають від малого аж до великого, блукають на горах. 6 Еламці ж взяли сагайдаки, люди — вершники на конях і збір полку.
7 І станеться, що твої вибрані долини наповняться колісницями, а кіннотники заб’ють твої двері. 8 І відкриють брами Юди, поглянуть у той день у вибрані доми міста 9 і викриють сховане по будівлях укріплення Давида. І їх побачать, бо їх багато, і побачать, що відвернули воду старої купелі до міста, 10 і що знищили доми Єрусалима для укріплення муру міста. 11 І ви зробили собі воду поміж двома мурами всередині старої купелі, і не поглянули на Того, Хто від початку її зробив, і не бачите Того, Хто її створив.
12 І прикликав Господь Саваот у той день плач, ридання, оголення та підв’язування мішковиною, 13 вони ж раділи і веселились, ріжучи телят і приносячи в жертву овець, щоб їсти м’ясо і пити вино, кажучи: Їжмо і пиймо, бо завтра помремо! 14 І це — відкрите у вухах Господа Саваота, бо вам не буде прощений цей гріх, аж доки не помрете.
15 Так говорить Господь Саваот. Іди до священицької кімнати, до економа Сомни, і скажи йому: 16 Чого ти тут і що тобі тут, чому тут ти витесав собі пам’ятник і зробив собі гробницю на високому місці, і розписав собі помешкання в камені? 17 Ось Господь Саваот прожене, вигубить чоловіка і забере твій одяг 18 і твій славний вінець, і кине тебе до великої та безмірної країни, і там помреш. І поставить твою гарну колісницю на безчестя і дім твого володаря на потоптання, 19 і будеш усунений від твого управління і від своєї посади.
20 І станеться, що в той день Я покличу Мого раба Еліякима, сина Хелкії, 21 одягну його у твій одяг і дам йому твій вінець, владу і твоє управління передам йому в руки, і він буде, як батько для тих, які живуть у Єрусалимі, і для тих, які живуть у племені Юди. 22 І дам йому славу Давида, і він володітиме, і не буде противника. 23 І поставлю його володарем на вірному місці, і він буде на престолі слави дому його батька. 24 І на нього буде надіятися всякий славний в домі його батька, від малого аж до великого, і будуть залежні від нього. 25 У той день так говорить Господь Саваот: Похитнеться чоловік, який непорушно стоїть на вірному місці, і впаде, і буде забрана та слава, що на ньому, бо так сказав Господь!