Спустошений буде і Тир
1 Пророче слово щодо Тира. Голосіть, кораблі Таршішу, бо знищені торговельні палати і нема до них входу! Їм сповістили про це при поверненні з кіттімського краю .
2 Замовкніть мешканці узбережжя, купці сидонські, які, подорожуючи морем, тебе збагачували.
3 По великих водах вони привозили зерно (насіння ) шіхорське , – врожай Ріки (Нілу ), що став товаром для торгівлі з народами.
4 Засоромся, Сидоне, бо заговорило море. Ця морська твердиня сказала: Я не мучилась від болю й не народжувала, не зрощувала юнаків і не виховувала до зрілого віку дівчат.
5 Коли ця звістка досягне Єгипту, то здригнуться від болю про те, що сталося з Тиром.
6 Тікайте до Таршішу! Голосіть усі мешканці узбережжя!
7 Хіба це не ваше веселе місто, початок якого сягає давніх-давен? До нього спішили ноги людей здалеку, щоб там оселитись.
8 Хто визначив таку долю Тиру, який колись коронував інших? Його купці були, як князі, а його торговці славились по всій землі.
9 Визначив це ГОСПОДЬ Саваот, аби кинути в сором гордість, зганьбити славозвісних на землі.
10 Йди в свою землю, як річка, дочко Таршішу, бо пристані тут вже немає.
11 ГОСПОДЬ простяг Свою руку над морем, захитав царствами, наказав знищити твердині Ханаану.
12 І сказав: Не будеш вже більше веселитися, зганьблена дівчино, дочко Сидона. Встань і біжи до Кіттіму, хоча й там не знайдеш для себе спокою.
13 Подивись на край халдеїв, – цей народ перестав існувати; Ассирійці визначили її для звірів пустелі. Вони спорудили тут облогові башти, знищили її фортеці, перетворивши їх у купи руїн.
14 Голосіть, кораблі таршіські, бо вашу твердиню зруйновано.
15 У ті часи станеться таке, що про Тир забудуть на сімдесят років, – період життя одного царя. А після сімдесяти років з Тиром відбудеться таке, як у пісні блудниці:
16 Візьми гусла, походи містом, усіма забута блуднице! Гарно заграй, багато співай, аби про тебе пригадали!
17 Отже, після закінчення сімдесяти років ГОСПОДЬ відвідає Тир. У той час він знову повернеться до торгівлі розпустою, і чинитиме блудство з усіма царствами світу, зваблюючи всіх на поверхні землі.
18 Однак його прибутки і винагороди будуть присвячені ГОСПОДУ. Не будуть їх згромаджувати в комарах, ані ховати, але вони будуть для тих, котрі живуть у присутності ГОСПОДА, щоб вони могли досита харчуватись і належно одягатись.
1 Видіння Тиру. Голосіть, кораблі Кархидону, бо він загинув, тож більше ніхто не приходить із землі китійців! Його відвели полоненим. 2 До кого стали подібними ті, хто живе на острові, купці Фінікії, які перепливають море 3 великою водою, нащадки купців? Як жнива зібрані купці народів. 4 Засоромся, Сідоне, — сказало море. А твердиня моря сказала: Я не терпіла болів, не народжувала, не вигодувала молодих і не виховала до дозрілого віку дівчат. 5 Коли ж почується в Єгипті, їх схопить біль за Тир. 6 Відійдіть, ви, до Кархидону, кричіть, ви, хто живе на цьому острові!
7 Чи не була вона вашою гордістю, вона, яка від початку, раніше, ніж вона була віддана? 8 Хто це визначив про Тир? Хіба він не є меншим, чи не має сили? Його купці славні, володарі землі. 9 Господь Саваот визначив усунути всю гордість славних і без пошани вчинити всякого славного на землі. 10 Обробляй твою землю, бо й кораблі більше не йдуть з Кархидону. 11 А твоя рука, яка розгнівила царів, більше не має сили проти моря. Господь Саваот наказав про Ханаана, щоб знищити його твердиню. 12 І скажуть: Вже більше ви не будете зневажати і чинити неправду дочці Сідону. І якщо відійдеш до китійців, то і там не буде тобі спочинку. 13 Чи в землю халдеїв, — і вона спустошена ассирійцями, бо її мур повалився. 14 Голосіть, кораблі Кархидону, бо знищили вашу твердиню.
15 І станеться, що в той день залишений буде Тир на сімдесят років, як час царя, як час людини. І станеться, що після сімдесяти років Тир буде як пісня розпусниці: 16 Візьми гусла і мандруй, місто, забута розпуснице! Гарно заграй, багато співай, щоб залишилася пам’ять про тебе! 17 І станеться, що після п’ятдесяти років Бог зробить відвідини Тиру, і він знову повернеться назад до давнього, і буде торговим центром для всіх царств світу. 18 І його торгівля і винагорода буде свята Господу. Не для них буде зібране, але для тих, які живуть перед Господом, уся його торгівля, щоб їсти і пити, і насититися на злуку і пам’ять перед Господом.