Земля буде зруйнована
1 Ось ГОСПОДЬ пустошить землю і нищить її. Він змінює її поверхню і розпорошує її мешканців.
2 І те, що буде з народом, те саме й зі священиком; що зі слугою, то і з його ГОСПОДА рем; що зі служницею, те і з її господинею; що з покупцем, те і з продавцем; що з боржником, те і з позикодавцем; що з лихварем, те і з його боржником.
3 Земля вщент буде знищена, і цілковито пограбована, бо це слово промовив ГОСПОДЬ!
4 Голосить і в’яне земля, стогне і в’яне світ, никнуть можновладці над народами землі.
5 Земля осквернена своїми мешканцями, тому що вони порушили Закон і змінили Заповіді, зламали вічний Заповіт.
6 Через те прокляття пожирає землю, і за гріх свій несуть покарання її мешканці. Тому будуть спалені ті, котрі проживають на землі, і небагато залишиться людей.
7 Плачуть соком виногрона, зів’яла виноградна лоза, стогне кожний, хто недавно радів серцем.
8 Не чути радісних звуків бубна, затих святковий галас веселощів, не чути урочистого звучання гусел.
9 Вже не п’ють вина з піснями, – гірким став міцний напій для тих, котрі його п’ють.
10 Спустошене спорожніле місто, всі будинки замкнені, – ввійти в них неможливо.
11 На вулицях нарікання через брак вина, потьмяніли веселощі, – землю позбавлено радості.
12 Усе місто в руїнах, знищена й розбита брама.
13 Народи на землі спіткає таке, що буває з оливковим деревом, коли обтрусять і обіб’ють оливки; як з виноградником, коли зберуть його врожай.
14 Вони (праведники ) піднесуть свій голос, вітаючи ГОСПОДНЮ велич й радісно вигукуючи зі сторони Західного моря .
15 Тому величайте ГОСПОДА у світлі, на узбережжях моря прославляйте Ім’я ГОСПОДА, Бога Ізраїлю.
16 Від кінців землі ми чули пісню: Слава Праведному! Я ж промовив: Я чахну, я гину! Горе мені! Віроломні зраджують! Підло зраджують зрадники!
17 Страх, яма і пастка на тебе, мешканцю землі.
18 Станеться таке: хто втікатиме від страшного крику, впаде в яму, а хто вилізе з ями, потрапить у пастку, тому що вікна небесні відкриються, і захитаються основи землі.
19 Земля цілком буде зруйнована, земля повністю буде розтрощена, земля труситиметься до основ.
20 Наче п’яниця, хитатиметься, заточуючись, земля, гойдатиметься, мов колиба; під тягарем гріха вона впаде, і вже не підійметься!
21 Того дня ГОСПОДЬ навідається до надземного війська вгорі й до земних царів на землі.
22 І будуть зібрані разом, як в’язні у льосі; замкнуть їх у в’язницю, а після багатьох днів їх очікуватиме відплата.
23 Місяць почервоніє від сорому, а сонце застидається, коли ГОСПОДЬ Саваот зацарює на горі Сіон та в Єрусалимі, а перед старійшинами засяє Його слава.
1 Ось Господь нищить усесвіт! Він спустошить його, оголить його поверхню і розсіє тих, які в ньому живуть. 2 І народ буде як священик, слуга — як господар, а служниця — як господарка, хто купує, буде як той, хто продає, і хто позичає — як той, хто позичив, і хто винний — як той, кому він позичив. 3 Земля буде вщент знищена , земля буде цілком пограбована , бо уста Господа це сказали!
4 Заплакала земля, і всесвіт був знищений, заплакали звеличені на землі. 5 Земля ж чинила беззаконня через тих, які жили на ній, тому що порушили закон і змінили заповіді, вічний завіт. 6 Через це прокляття пожере землю, бо згрішили ті, хто живе на ній. Через це бідні будуть ті, які проживають на землі, і залишиться мало людей. 7 Заплаче вино, заплаче виноградник, застогнуть усі, хто радів душею. 8 Не стало веселості тимпанів, не стало впертості та багатства безбожних, не стало звучання гусел. 9 Засоромились, не пили вина, гірким став міцний напій для тих, які п’ють. 10 Спустошене все місто, кожен замкне дім, щоб не ввійти. 11 Усюди розноситься крик за вином. Не стало всієї радості землі. 12 І міста залишаться спустошеними, і покинуті доми будуть знищені.
13 Це все буде на землі посеред народів, так наче б хтось обдер оливкове дерево, так їх обдеруть. А коли ж спиниться обдирання? 14 Вони закричать голосом, а ті, які залишилися на землі, зрадіють разом з Господньою славою. Забушує вода моря. 15 Через це Господня слава буде на островах моря, Ім’я Господа буде славним.
16 Господи, Боже Ізраїлю! Від кінців землі ми почули знаки: Надія для побожного. І скажуть: Горе тим, що погорджують, тим, що погорджують законом. 17 Страх, рів і пастка на вас, що мешкаєте на землі. 18 І буде, що хто втікає від страху, упаде в рів, а хто вилазить з рову, буде схоплений пасткою, бо вікна з небес відкрилися, тож зрушаться основи землі. 19 Земля ходитиме ходором , цілковито збентежиться земля. 20 Земля похилилася, вона зрушиться мов колиба, неначе п’яниця та захмелілий, і впаде, і не зможе встати, бо їх перемогло беззаконня! 21 І Бог наведе руку на прикрасу небес і на царів землі. 22 І зберуть, і замкнуть їх у твердині та у в’язниці, після багатьох поколінь нагрянуть на них відвідини. 23 І цегла розсиплеться, і мур упаде, бо Господь зацарює на Сіоні та в Єрусалимі й прославиться перед старійшинами.