Ізраїль славить Господа
1 Того дня в Юдинім краю заспівають таку пісню: Наше місто могутнє! Він дає нам спасіння, наче мур з фортецею.
2 Відчиніть брами! Нехай увійде праведний народ, який зберігає вірність.
3 Незмінного в намірах Ти зберігаєш у повному спокої, бо він надію покладає на Тебе.
4 Надійтесь на ГОСПОДА завжди, адже ГОСПОДЬ є віковічною скелею!
5 Він упокорить тих, хто підноситься високо. Неприступне, високе місто Він понизить, понизить до землі, кине його в порох.
6 Його топтатиме нога – ноги вбогого, стопи бідних.
7 Дорога праведного пряма. Боже справедливий, Ти вирівнюєш стежку праведного.
8 Йдучи дорогою Твоїх присудів, ГОСПОДИ, ми покладаємось на Тебе. До Твого Імені й роздумів про Тебе прагне наша душа.
9 Моя душа тужить за Тобою вночі, і мій дух шукає Тебе до ранку, бо коли Твої присуди звершуються на землі, тоді мешканці світу навчаються справедливості.
10 Якщо до нечестивого виявити милість, він не навчиться справедливості. Такий і в країні праведних чинитиме беззаконня, не звертаючи уваги на ГОСПОДНЮ велич.
11 ГОСПОДИ, хоч Твоя рука вже піднята, але вони її не бачать. Нехай же вони побачать Твою ревність щодо Свого народу та засоромляться, і нехай пожере їх вогонь, призначений для Твоїх ворогів.
12 ГОСПОДИ, подаруй нам мир, адже всі наші справи Ти учинив для нас.
13 Господи, Боже наш, інші можновладці, а не Ти, оволодівали нами! Але ми шануємо лише Тебе і Твоє Ім’я!
14 Вони мертві й уже не оживуть, духи не встануть, бо Ти навідав їх і знищив, Ти стер навіть усю пам’ять про них.
15 Але Свій народ, ГОСПОДИ, Ти намножив; народ Ти розмножив і прославився, розширивши кордони краю!
16 ГОСПОДИ, у нещасті вони Тебе шукали; коли Твоє покарання падало на них, вони пошепки виливали свій біль перед Тобою .
17 І як породілля при наближенні родів стогне і кричить від свого болю, такими й ми були перед Тобою, ГОСПОДИ.
18 Ми були вагітними, мучились від переймів, але породили лише вітер. Ми не принесли землі спасіння, і мешканці світу не відродилися.
19 Але Твої померлі оживуть, мертві тіла знову житимуть. Тож пробудіться і співайте всі ті, що перебуваєте в землі! Бо роса Твоя – роса живодайна для творіння, і земля викине померлих.
20 Отже, йди мій народе, увійдіть у свої покої, замкніть за собою свої двері, сховайтеся на якусь мить, поки не мине гнів.
21 Бо вже ГОСПОДЬ виходить зі Свого місцеперебування, аби покарати мешканців землі за їхні беззаконня. Земля тоді відкриє пролиту на ній кров, і більше не ховатиме своїх убитих.
1 У той день заспівають цю пісню в землі Юди, кажучи: Ось сильне місто, і Він покладе нашим спасінням мур і укріплення. 2 Відкрийте брами, нехай увійде народ, який зберігає праведність, і який зберігає правду, 3 який підтримує правду і береже мир! Бо на Тебе, 4 Господи, поклали надію аж до віку, великий вічний Боже, 5 Який, упокоривши, звів униз тих, хто жив на висотах. Ти знищиш сильні міста і зведеш вниз аж до основ, 6 і їх топтатимуть ноги лагідних і покірних.
7 Дорога побожних стала прямою, і дорога побожних приготовлена. 8 Адже Господня дорога — суд. Ми поклали надію на Твоє Ім’я і на пам’ять, 9 яку бажає наша душа. З ночі Ти будиш мій дух до Тебе, Боже, тому що Твої приписи — світло на землі. Навчіться праведності, ви, хто живе на землі! 10 Бо не стало безбожного, він не навчився праведності на землі, не чинитиме правди. Нехай буде забраний безбожний, щоб не побачив Господньої слави. 11 Господи, Твоє плече високе, та вони не пізнали, а пізнавши, засоромляться. Ревнощі охоплять неосвічений народ, і тепер вогонь пожирає противників.
12 Господи, Боже наш, дай нам мир, бо Ти віддав нам усе. 13 Господи, Боже наш, пануй над нами! Господи, крім Тебе, іншого не знаємо, називаємо Твоє Ім’я. 14 А мертві не побачать життя, і лікарі не воскресять. Через це Ти навів, і Ти знищив, і Ти забрав усякого їхнього мужа. 15 Додай їм зла, Господи, додай зла всім славним землі! 16 Господи, ми Тебе згадали в скорботі, у малій скорботі Твоє напоумлення для нас. 17 І так, як та, котра терпить болі, коли приходить час народжувати, кричить від свого болю, такими ми стали для Твого улюбленого через Твій страх, Господи. 18 Ми завагітніли, перетерпіли болі й породили. Ми не вчинили духу спасіння на землі, але впадуть ті, які живуть на землі.
19 Воскреснуть мертві та встануть ті, хто в гробницях, і зрадіють ті, хто в землі. Бо роса від Тебе для них є лікуванням, а земля безбожних пропаде. 20 Іди, мій народе, увійди у свої світлиці, замкни твої двері, сховайся на мить, аж доки не мине Господній гнів. 21 Бо ось Господь від святині наводить гнів на тих, які живуть на землі, і земля відкриє свою кров, і не покриє винищених.