Буде суд над безбожними й гордими
1 Бо ось Владика, ГОСПОДЬ Саваот, забере в Єрусалима і в Юдеї підпору і палицю, усяку допомогу у хлібі і всяку допомогу у воді,
2 хороброго лицаря та воїна, суддю і пророка, ворожбита і старійшину,
3 начальника півсотні й поважного радника, мудрого митця і вправного в слові.
4 Поставлю підлітків за начальників над ними, і діти керуватимуть ними.
5 У суспільстві люди будуть пригноблювати один одного – кожний свого ближнього. Юнак повстане на старійшину, нікчемний – на шляхетного.
6 Тоді людина хапатиме за полу свого брата в родині свого батька, говорячи : В тебе є одяг, будь нашим правителем, і ці руїни нехай будуть під твоїм управлінням!
7 А він того дня відповість: Не хочу бути лікарем, і в моєму домі немає ні хліба, ні одягу. Не робіть мене правителем народу!
8 Адже Єрусалим хитається, і Юдея падає, тому що їхня мова і їхні вчинки проти ГОСПОДА, аби зневажати повний слави Його погляд.
9 Вираз їхніх облич свідчить проти них, і про свої гріхи розповідають відверто, не соромлячись, як содомляни. Горе їхнім душам, оскільки самі на себе накликали зло.
10 Скажіть праведному, що йому добре, бо він споживатиме плоди своїх учинків!
11 А беззаконнику горе, бо він отримає відплату за ділами своїх рук.
12 Народ Мій, але гноблять його діти, і жінки владарюють над ним! Народе Мій! Твої правителі – облудники, котрі викривили дорогу, якою маєш ходити!
13 ГОСПОДЬ встав до суду, піднявся, щоб судити народи.
14 ГОСПОДЬ розпочинає судову справу зі старійшинами свого народу і з його володарями: Це ви знищили виноградник; у ваших домах награбоване в бідних!
15 Чому ви пригноблюєте Мій народ і маєте за ніщо людей бідних? – питання Владики, ГОСПОДА Саваота.
16 Ось що ГОСПОДЬ говорить: Через те, що дочки Сіону загордились і ходять, витягнувши шию й підморгуючи очима, ступають дрібними кроками, брязкаючи ланцюжками на своїх ногах,
17 тому ГОСПОДЬ вкриє пархами голову сіонських дочок, ГОСПОДЬ відкриє їхню наготу.
18 Того дня ГОСПОДЬ познімає гарні ланцюжки на ногах, прикраси на чолі й намиста,
19 сережки, браслети й опахала,
20 віночки на голові й прикраси на ногах, пояси, пляшечки з пахощами й амулети,
21 перстені й кільця для носа,
22 вишуканий убір, пов’язки, хусточки і торбинки,
23 дзеркальця, блузочки, завої і накидки.
24 І буде, замість приємних пахощів, – сморід, а замість пояса – шнурок, замість мистецьки укладеного на голові волосся – лисина, замість оздобленого вбрання – щільно облягаюча мішковина, і замість краси – ганебне тавро.
25 Твої чоловіки поляжуть від меча, і твої лицарі – в бою.
26 Плач. і ридання лунатимуть у її (сіонської дочки ) брамах, і вона спустошена, сидітиме на землі.
1 А ось Володар, Господь Саваот, забере з Юдеї і з Єрусалима сильного і сильну, силу хліба і силу води, 2 велетня і могутнього, людину військову і суддю, пророка, провісника, старця, 3 начальника над півсотнею, дивовижного радника, мудрого будівничого і розумного слухача. 4 І молодих наставлю їм володарями, і кепкуни пануватимуть над ними.
5 І будуть зіткнення в народі: людина на людину, — кожний на свого ближнього. Дитина образиться на старця, безчесний — на шляхетного. 6 Адже людина схопить свого брата чи родича свого батька, кажучи: Маєш одяг, стань нашим володарем, і наша їжа нехай буде від тебе! 7 А він у відповідь скаже в той день: Не буду твоїм володарем, бо немає в моєму домі ні хліба, ні одягу. Не буду володарем цього народу! 8 Адже Єрусалим спустошений, і Юдея впала, і їхні язики — з беззаконням, вони — неслухняні Господу! Тому тепер упокорена їхня слава, 9 і Він виставив перед ними сором їхнього обличчя. А вони сповістили свій гріх як содомляни і зробили явним. Горе їхній душі, тому що радили погану раду проти себе самих, 10 сказавши: Зв’яжемо праведного, бо він нам невигідний. Тому-то їстимуть плоди своїх діл!
11 Горе беззаконному. Зло трапиться йому за ділами його рук. 12 Народе мій, ваші наставники обдирають вас, і вимагачі вами володіють! Народе мій, ті, хто блаженними вас називає, зводять вас і роблять перепони на стежках ваших ніг!
13 Але тепер Господь приготується до суду і поставить на суд Свій народ. 14 Він — Господь — прийде на суд зі старійшинами народу і з його володарями: А ви навіщо запалили Мій виноградник? Чому грабунок з бідного у ваших домах? 15 Чому ви ображаєте Мій народ і засоромлюєте обличчя бідних?
16 Так говорить Господь: За те, що дочки Сіону запишалися і пішли з високо піднятою шиєю, підморгуванням очей і особливою манерою ходи, одночасно тягнучи одяг і водночас танцюючи ногами, 17 тому Бог упокорить дочок володарів Сіону, і Господь відкриє їхній вигляд, 18 і в той день Господь відніме славу їхнього одягу, їхні прикраси, плетінки, китички, прикраси на шию, 19 намисто, прикрасу їхнього обличчя, 20 одяг краси слави, браслети, намисто, защіпки для волосся, намисто на праву руку, обручки, сережки, 21 одяг із багряною облямівкою, прикрашений пурпуром, 22 накидки хатні та прозорі лаконійські, 23 багряні, сині, кармазинові та вісон, виткані золотом і синім полотном, і легкий одяг, що спадає вниз. 24 І замість приємного запаху буде бруд, і замість пояса обв’яжешся шнурком, замість золотої прикраси на голову матимеш лисину — через твої діла, і замість оздобленого пурпуром хітона ти вдягнешся в мішковину. 25 І твій найкращий син, якого ти полюбила, впаде від меча, і ваші сильні упадуть від меча 26 й будуть упокорені. І оплакуватимуть скриньки для ваших прикрас, ти ж залишишся самотньою і до землі будеш прибита.