Справедливість у Божому Царстві
1 Настане час, коли цар правитиме в праведності, і можновладці судитимуть справедливо.
2 І кожен з них буде, наче укриття від вітру, як захист від негоди, як джерела води в пустелі, та як тінь високої скелі на спраглій землі.
3 Очі видющих не закриватимуться, а вуха тих, що слухають, будуть уважні.
4 Серце нерозважливих стане обачливим, а мова заїкуватих буде виразною і вправною.
5 Більше ніхто не називатиме нерозумного шляхетним, а про негідника не скажуть, що він благородний.
6 Адже нерозумний говорить нісенітниці; його серце замислює лихе, аби чинити беззаконня, та щоб говорити про ГОСПОДА неправдиво, позбавляючи голодного їжі й спраглого пиття.
7 Що ж до негідника, то його вчинки згубні, а задуми злочинні, аби погубити смиренних оманливими словами, навіть якщо ті говорять справедливо.
8 Благородна ж людина мислить шляхетно, і відстоює усе благородне.
9 Ви, безтурботні жінки, схаменіться й прислухайтеся до мого голосу! Впевнені у собі дочки, зверніть увагу на мої слова!
10 Можливо, трохи більше ніж за рік, ви, безтурботні, злякаєтесь, бо вже не буде збирання винограду, і жнив також не буде.
11 Тремтіть, самовпевнені, дрижіть, безпечні, роздягніться та оголіться, лахміттям прикрийте ваші крижі,
12 і, ридаючи , бийте себе в груди, голосіть за родючими полями та врожайними виноградниками;
13 за землею мого народу, яка поросла терниною і колючим чагарником, за домами радості в раніше веселому місті.
14 Залишені будуть палаци, замовкне гамір міста, замки і сторожеві башти стануть надовго печерними гротами, втіхою для диких ослів, пасовиськом для стад,
15 аж доки не зіллється на нас Дух з висоти, і пустеля знову стане садом, а сад уподібниться до лісу.
16 Тоді замешкає в колишній пустелі правда, і справедливість оселиться в саду.
17 Ділом справедливості буде мир, а плодом праведності – спокій і довічна безпека.
18 Мій народ житиме в оселях миру, в безпечних помешканнях, і в місцях спокою...
19 Навіть якщо впаде град і повалить ліс, а місто опуститься в долину,
20 блаженні ви, якщо сяятимете на всякому місці, де є вода і випускатимете вільно на пасовище вола і осла.
1 І ось зацарює праведний цар, і володарі правитимуть із судом. 2 І чоловік буде приховувати свої слова і сховає, як від води, те що несе. І з’явиться в Сіоні, як ріка, що несе, славна в спраглій землі. 3 І більше не покладатимуть надії на людей, але наставлять вуха, щоби слухати. 4 І серце немічних буде наставлене, щоб слухати, і заїкуваті язики швидко навчаться говорити мир. 5 І більше не скажуть безумному володіти, і більше твої слуги не скажуть: Мовчи! 6 Бо безумний говоритиме безумне, і його серце знатиме безумне, щоб звершити беззаконня, і говорити оману на Господа, щоб розсіяти голодні душі й спраглі душі зробити порожніми. 7 Адже рада злих беззаконне замишляє, щоб знищити лагідних неправедними словами і розсіяти слова покірних на суді.
8 А побожні розумне порадили, і ця рада залишиться. 9 Багаті жінки, встаньте і прислухайтеся до мого голосу! Дочки в надії, послухайте моїх слів! 10 У днях року чиніть пам’ять в болі з надією. Знищене збирання винограду, припинена сівба — і більше не прийде. 11 Жахніться, сумуйте, ви, хто надіявся, роздягніться, нагими будьте, підв’яжіть стегна мішковиною 12 і бийтеся в груди задля бажаного поля і плоду виноградника! 13 Земля мого народу видасть тернину і траву, і з кожного дому буде забрана радість. Багате місто, 14 доми покинені, — вони залишать багатство міста і любі доми. І села будуть печерами аж до віку, радість для диких ослів, пасовиська для пастухів, 15 аж доки не зійде на вас Дух з висоти. І Хермел буде спустошений, — Хермел вважатиметься як ліс.
16 І спочине в пустелі суд, і праведність поселиться на Кармилі. 17 І ділами праведності буде мир, і праведність втримає спочинок, — ті, хто надіється аж до віку. 18 І Його народ поселиться в місті миру, і поселиться безпечно, і вони спочинуть у достатку. 19 А якщо впаде град, не прийде на вас. І будуть ті, хто живе в лісах упевнені, як і ті, хто на рівнині. 20 Блаженні ті, які сіють при всякій воді, де ходять віл і осел.