Суд над усіма народами
1 Наблизьтесь, народи, і слухайте, вважайте племена! Нехай чує земля, і все, що на ній! Все населення і його нащадки!
2 Тому що ГОСПОДНІЙ гнів на всі народи й обурення на всі їхні війська . Він прирік їх закляттю, видавши їх на знищення.
3 Тіла їхніх убитих не будуть поховані, і від них здійматиметься сморід; гори будуть просякнуті їхньою кров’ю.
4 Щезнуть усі небесні сили , а небеса звинуться, як сувій, і всі його сили попадають, як обсипається листя з винограду і як падають зі смоківниці її плоди .
5 Мій меч на небі, немовби оп’янів. Він впаде на Едом і на людей, приречених Мною на закляття.
6 ГОСПОДНІЙ меч сповнився крові, насичений жиром та кров’ю ягнят і козенят, лоєм нирок козлів, бо жертви ГОСПОДУ в Боцрі, й велике кровопролиття в краю Едома.
7 Разом із ними впадуть буйволи, і телята з биками, і напоїться кров’ю їхня земля, а їхній порох насититься їхнім жиром.
8 Це буде день ГОСПОДНЬОЇ помсти і рік відплати за протидію Сіонові!
9 Його ріки перетворяться на смолу, а його земля – на сірку. Його край стане палаючою смолою;
10 не вгасатиме ні вдень, ні вночі – вічно клубитиметься над ним дим. З покоління в покоління він залишатиметься спустошеним і повік-віків на цю землю не ступить нога людини.
11 Заволодіють нею пелікан та їжак, житимуть на ній сови і ворони. Він (ГОСПОДЬ) простягне по ній шнур спустошення, встановить висок знищення.
12 Там не буде знаменитостей, щоб проголосити царство, а всі його можновладці обернуться в ніщо.
13 Їхні палаци позаростають терниною, а їхні фортеці – колючим чагарником. Вони стануть поселенням шакалів і оселею для страусів.
14 Бродитимуть там борсуки та гієни, перекликатимуться дикі козли. Там відпочиватимуть привиди , облюбувавши собі зручне місце.
15 Там гніздитиметься гадюка, відкладатиме яйця й висиджуватиме собі подібних. Там влаштовуватимуть свої гнізда пари яструбів.
16 Пошукайте в ГОСПОДНЬОМУ сувої й прочитайте! Нічого з того, що сказане, не забракне, ніщо одне без другого не збудеться, оскільки мої уста це сказали, і Його Дух збере їх (звірів, птахів і плазунів ).
17 Він кинув щодо них жереб, і Своєю рукою відміряв їм землю. Вони володітимуть нею вічно, з покоління в покоління житимуть на ній.
1 Прийдіть, народи, і послухайте, володарі! Нехай почує земля і ті, хто на ній, усесвіт і народ, який у ньому. 2 Тому що Господній гнів на всі народи і гнів на їхнє число, щоб їх вигубити і видати їх на різанину. 3 А їхні ранені та мертві будуть викинуті, і підніметься їхній сморід, і гори просякнуть їхньою кров’ю. 4 Небо звернеться, як сувій, і всі зорі впадуть, як листя з винограду і як опадає листя зі смоківниці. 5 Мій меч на небі оп’янів. Ось зійде на Ідумею — із судом на народ вигублення. 6 Господній меч наповнився кров’ю, потовстів від жиру ягнят, від жиру козлів і баранів, бо жертва Господу у Восорі, і велика різанина в Ідумеї. 7 Могутні впадуть з ними, барани і бики, і земля сп’яніє від крові й насититься їхнім жиром. 8 Адже настав день Господнього суду і рік віддачі суду Сіонові.
9 Його долини обернуться на смолу, а його земля — на сірку, і його земля буде горіти, як смола, 10 вдень і вночі, і не погасне — на вічний час, і його дим підійматиметься вгору. На покоління вона буде спустошена і на довгий час стане пусткою. 11 І на ній поселяться птахи, їжаки, ібіси та ворони, і покладуть на неї шнурок землеміра пустелі, і онокентаври замешкають на ній. 12 Його володарів не буде, бо його царі, його володарі та його вельможі будуть на вигублення. 13 І в їхніх містах і на його укріпленнях виростуть тернисті дерева, і буде поселенням для сирен і житлом для горобців. 14 І демони зустрінуться з онокентаврами, і закричать один до одного. Там спочинуть онокентаври, бо знайшли собі спочинок. 15 Там гніздився їжак, і земля впевнено врятувала своїх дітей. Там зустрілися олені й побачили одне одного. 16 Числом перейшли, ні один з них не загинув, одне одного не шукали. Бо Господь їм наказав, і Його Дух зібрав їх. 17 І Він кине для них жереб, і Його рука розділить пасовиська. Ви успадкуєте на вічні часи, на покоління поколінь вони отримають на ній спокій.