Отрок Божий — Христос
1 Ось Мій Слуга , Якого Я підтримую. Мій Обранець, Якого вподобала Моя душа. Я зіллю на Нього Свого Духа, і Він встановить серед народів правосуддя.
2 Він не кричатиме й не підвищуватиме голосу , і на вулицях не буде чути Його волання.
3 Тростини надломленої Він не доламає і тліючого ґнота не погасить, але справедливо звершуватиме суд.
4 Не ослабне духом і не зламається, аж доки не встановить на землі правосуддя, і на його Закон покладатимуться острови.
5 Так говорить ГОСПОДЬ Бог, Котрий створив небеса і розпростер їх; Котрий встановив простори землі, й все, що на ній, та дає дихання людям, котрі на ній живуть , і дух життя усьому, що рухається по ній:
6 Я, ГОСПОДЬ, покликав Тебе у праведності, триматиму Тебе за руку і охоронятиму Тебе. Я учиню Тебе Заповітом для народів, Світочем племен,
7 аби відкрити очі сліпим, вивести в’язнів із в’язниці, а з темниці тих, котрі живуть у темряві.
8 Я – ГОСПОДЬ! Таке Моє Ім’я! Не поступлюсь Своєю славою іншому! Своєї хвали не віддам різьбленим ідолам.
9 Те, що віддавна було провіщено, відбулось, і тепер Я сповіщаю нове; перш ніж воно почне звершуватись, Я вам сповіщу.
Співаймо Господеві за чуда Його!
10 Заспівайте ГОСПОДУ нову пісню! Прославте Його в усіх краях землі! Всі, котрі плавають у морі, і що наповняє його! Острови та їхні мешканці!
11 Нехай озветься пустеля та її міста поселення; також ті, котрі проживають у Кедарі ! Хай веселяться всі мешканці скелястих гір, нехай голосно вигукують на вершинах гір!
12 Нехай прославляють ГОСПОДА, проголошуючи Йому хвалу на островах!
13 ГОСПОДЬ вирушить, як лицар, як муж війни сповниться завзяттям, кричатиме і гукатиме. Він переможе Своїх ворогів.
14 Я довго мовчав, і стримуючись, не відповідав. Тепер же кричатиму, як породілля, тяжко дихаючи, зітхаючи та хапаючи повітря!
15 Я спустошу гори і пагорби, висушу всю їхню траву, ріки оберну в острови і повисушую озера!
16 Я попроваджу сліпих дорогою, якої вони не знали, невідомими стежками вестиму їх. Я оберну перед ними темряву на світло, а криві шляхи зроблю прямими. Ось що Я учиню для них і не залишу їх.
17 Стосовно ж тих, котрі покладаються на ідолів; котрі до різьблених кумирів кажуть: Ви – наші боги, то вони обернуться назад і покриються соромом.
Глухі та сліпі
18 Тож почуйте глухі, і ви, сліпі, прозрійте, аби побачити!
19 Хто сліпий, як не Мій слуга, і хто глухий, як не Мій вісник, якого посилаю? Хто ще такий сліпий, як Мій довірений, сліпий, як ГОСПОДНІЙ слуга?
20 Ви бачили багато речей, але не зауважували, вуха були відкритими, але не почули.
21 ГОСПОДЬ захотів, заради Своєї праведності, звеличити і прославити Закон.
22 Але цей народ спустошений і пограбований. Всіх їх кинуто у свої ями, заховано у в’язницях. Вони стали здобиччю, і нема кому їх врятувати; їх грабують, і нікому сказати: Віддай!
23 Хто з вас може це зрозуміти? Хто звертає на це увагу, прислухається і думає про майбутнє?
24 Хто віддав Якова на спустошення, Ізраїля – грабіжникам? Хіба не ГОСПОДЬ, проти Якого ми згрішили, не бажаючи ходити Його дорогами, дотримуючись Його Закону?
25 Тому Він і вилив на нього обурення Свого гніву і страхіття війни. Вона палала довкола нього, – та йому було байдуже, її полум’я його припікало, – але він не брав того до серця.
1 Яків — Мій слуга, Я його підтримаю. Ізраїль — Мій вибраний, його прийняла Моя душа. Я зіслав на нього Свого Духа, — він принесе справедливий суд народам. 2 Не кричатиме, ні не здійматиме галасу, і ззовні не буде чути його голосу. 3 Він надломленої тростини не доламає і тліючого ґнота не загасить, але в справедливості звершуватиме суд. 4 Засяє і не буде розбитий, аж доки не встановить суд на землі. І на його закон надіятимуться народи.
5 Так говорить Господь Бог, Який створив небо і встановив його, Який утвердив землю, і те, що на ній, і дав дихання народові, який на ній перебуває , і дух тим, хто ходить по ній: 6 Я, Господь Бог, тебе покликав у праведності, тож візьму тебе за руку і зміцню тебе. Я дав тебе на завіт роду, аби бути світлом народів, 7 щоб відкрити очі сліпим, звільнити в’язнів з кайданів і з дому сторожі тих, які перебувають у темряві. 8 Я — Господь Бог, це Моє Ім’я. Іншому не дам Своєї слави, ні Своєї милості різьбленим божкам . 9 Те, що від початку, ось іде, і нове, яке Я сповіщу, і перш ніж прийде, вам воно було виявлене.
10 Заспівайте Господу нову пісню, Його підвладні! Прославте Його Ім’я від кінця землі, — ті, які ходять в море і пропливають ним, острови і ті, хто проживає на них! 11 Зрадій, пустеля та її поселення, двори і ті, хто живе в Кидарі! Хай зрадіють ті, хто живе в Петрі, нехай закричать з вершин гір. 12 Хай віддадуть славу Богові, хай сповістять про Його милосердя на островах! 13 Господь, Бог сил, вийде і знищить війну, Він підніме ревність і кине могутній клич супроти Своїх ворогів.
14 Я мовчав, та чи постійно мовчатиму і терпітиму? Я терпеливо переносив, як та, яка народжує, та Я приведу в замішання і висушу одночасно! 15 Я перетворю ріки на острови і висушу мочарі! 16 А сліпих поведу дорогою, якої вони не знали, і зроблю, щоб вони ходили стежками, яких не бачили. Зроблю для них темряву світлом і покручене — прямим. Я виконаю ці слова і не залишу їх. 17 А вони повернулися назад. Покрийтеся великим соромом, ви, котрі надієтеся на божків, які кажете різьбленим: Ви наші боги!
18 Глухі, почуйте, і сліпі прозрійте, щоб бачити! 19 І хто сліпий, як не мої слуги, і хто глухий, як не ті, хто над ними панує? Божі слуги осліпли! 20 Ви бачили багато разів, та ви не дотрималися. Вуха у вас — відкриті, та ви не почули. 21 Господь Бог забажав, щоб ви оправдалися і звеличили хвалу. І я побачив, 22 і народ став розбитим і пограбованим. Адже пастка всюди — у внутрішніх кімнатах і одночасно в домах, де їх приховали. Вони були на пограбування, і не було того, хто рятує від грабунку, і не було того, хто говорить: Віддай!
23 Хто є між вами, який це сприйме, прислухається до того, що надходить? 24 Хто дав Якова на пограбування, — Ізраїля тим, які його грабують? Хіба не Бог, проти Якого вони згрішили і не забажали ходити Його дорогами, ні слухатися Його закону? 25 І Він навів на них гнів Свого обурення, і їх здолала війна і ті, хто їх довкола палять, та жодний з них не пізнав, і не поклав на душу.