Тільки з милості Своєї Господь спинює Свій гнів
1 Послухайте це, нащадки Якова, – ви, котрі названі ім’ям Ізраїля, і походите з Юдиного джерела ; ви, котрі присягаєтесь Іменем ГОСПОДА, і прикликаєте Бога Ізраїлевого, але не вірні й не щирі.
2 Адже ви себе іменуєте за святим містом і покладаєтесь на Бога Ізраїлевого, Ім’я Якого ГОСПОДЬ Саваот!
3 Про минуле Я провіщав наперед, і це виходило з Моїх уст; Я його сповіщав і воно негайно здійснювалось, воно ставало подією (явищем )!
4 Адже Я знав, що ти впертий, і твоя шия, як зі залізних м’язів, а твоє чоло – з міді.
5 Тому Я і провіщав тобі наперед – раніше ніж це станеться, Я повідомляв тобі, аби ти потім не сказав: Це зробив мій ідол, так наказали мої різьблені і мої литі божки .
6 Подивіться ж тепер на те, що ви раніше чули. Невже не хочете визнати? Тепер Я оголошую тобі нове, що було таємницею, і чого ти досі не знав,
7 що здійснюється тепер, а не колись, про що до сьогодні ти не чув і не можеш сказати: Я про це знав!
8 Так, ти про це не чув, і не знаєш, твоє вухо раніше не було відкрите, адже Я знаю, що ти дуже зрадливий і вже від лона матері тебе звуть відступником.
9 Заради Свого Імені Я стримував свій гнів, і задля Своєї слави Я зволікав відносно тебе, щоб не знищити тебе.
10 Ось Я перетопив тебе, але не як срібло, – Я випробував тебе в горнилі страждань.
11 Лише заради Себе, задля Самого Себе з тобою Я це роблю, адже Моє Ім’я було б зневажене. Я не поступлюсь Своєю славою нікому іншому!
12 Послухай мене, Якове, покликаний Мною Ізраїлю! Я є перший, і також Я – останній!
13 Адже це Моя рука заклала основи землі, і Моя правиця розпростерла небеса, – Я їх покличу, – і вони стануть разом ,
14 Зберіться ви всі й послухайте! Хто з них це провістив? ГОСПОДЬ полюбив його (Кіра ), і він виконає Його волю щодо Вавилону, явить Його силу над халдеями.
15 Це Я провістив, – каже ГОСПОДЬ , – Я його покликав і Я його припровадив і учинив, щоб йому щастило в дорозі.
16 Наблизьтесь до Мене і послухайте ось що: Від самого початку Я ні з чого не робив таємниці. Ще поки щось відбувалось, Я там був. І тепер мій Владика ГОСПОДЬ посилає мене і Свого Духа.
17 Ось що говорить ГОСПОДЬ, твій Викупитель, Святий Ізраїлів: Я – ГОСПОДЬ, твій Бог, Котрий навчає тебе корисному, Котрий провадить тебе дорогою, якою потрібно ходити.
18 О, якби ти вважав на Мої Заповіді, тоді твій мир був би, як ріка, а твоя справедливість, – як морські хвилі.
19 Твоє потомство було б численним , як пісок, твої нащадки – як його пісчинки. Твоє ім’я не було би знищене, і не щезло би переді Мною.
20 Виходьте з Вавилону, втікайте від халдеїв! Голосно й радісно проголосіть, сповіщайте про це! Проголосіть про це по всіх краях землі! Говоріть: ГОСПОДЬ викупив Свого слугу Якова!
21 Вони не відчували спраги, коли Він провадив їх пустелею. Він учинив так, що вода потекла з каменя. Розколов скелю, – і ринули води.
22 А нечестиві не матимуть спокою, – каже ГОСПОДЬ.
1 Послухайте це, доме Якова, ви, які прозвані Іменем Ізраїля, котрі вийшли з Юди, які клянетеся іменем Господа, Бога Ізраїля, згадуючи не з правдою і не з праведністю, 2 і які тримаєтеся імені святого міста і покладаєтеся на Бога Ізраїля, — Господь Саваот Йому Ім’я! 3 Попереднє Я вже сповістив, і воно вийшло з Моїх уст і стало відомим. Я раптово здійснив, і воно найшло! 4 Я знаю, що ти тяжкий, і твоя шия — залізна жила, і твоє чоло мідне. 5 І Я сповістив тобі давнє, — скоріше, ніж найде на тебе, Я зробив тобі це відомим. Щоб ти не сказав: Це для мене зробили ідоли! І щоб ти не сказав: Різьблені і литі божки мені вказали! 6 Ви почули все, та ви не зрозуміли. Але і відомим тобі Я зробив нове віднині, — те, що має статися, — та ти не сказав. 7 Тепер стається, а не давно, і не в минулі дні ти це почув. Щоб ти не сказав: Так, я це знаю! 8 Ти і не взнав, і не зрозумів, ні від початку Я не відкрив твої вуха. Адже Я знав, що ти безсумнівно будеш зрадливий і ще з лона назвешся беззаконним. 9 Задля Мого Імені Я тобі покажу Мій гнів і на тебе наведу Мої славні діла, щоб тебе не вигубити.
10 Ось Я тебе продав не задля срібла, а Я вирвав тебе з печі бідноти. 11 Задля Себе зроблю з тобою, бо Моє Ім’я зневажається, і Я не віддам іншому Своєї слави! 12 Послухай мене, Якове, — Ізраїлю, якого Я кличу! Я є перший, Я і є навіки! 13 Це Моя рука закласти основи землі, і Моя правиця непохитно встановила небо! Я їх покличу, і стануть разом, 14 і всі зберуться та почують. Хто їм це сповістив? З любові до тебе Я виконав твою волю на Вавилоні, щоб забрати нащадків халдеїв. 15 Я сказав, Я покликав, Я його привів і дав, щоб йому пощастило в дорозі.
16 Прийдіть до мене і послухайте це! Я від початку не говорив таємно. Коли ставалося, там я був, і тепер Господь послав мене і Свого Духа. 17 Так говорить Господь, Який тебе визволяє, Святий Ізраїля: Я — твій Бог, Я тобі показав, щоб ти знайшов дорогу, — ту, якою підеш. 18 І якщо б ти послухався Моїх заповідей, то твій мир був би, як ріка, а твоя праведність, як морська хвиля. 19 І твоє потомство було б, як пісок, і нащадки твого лона, — як порох землі. І тепер не будеш винищений, і не загине твоє ім’я переді Мною. 20 Вийди з Вавилону, втікаючи від халдеїв! Подайте голос радості, і нехай це стане відоме! Сповістіть аж до кінця землі, говоріть: Нехай визволить Господь Свого раба Якова! 21 І якщо будуть спраглі, Він проведе їх через пустелю, виведе їм воду з каменя. Розколеться камінь, і потече вода, і Мій народ питиме. 22 Не треба безбожним радіти! — говорить Господь.