Видіння Єрусалима
1 Тож пробудися, підіймись, Сіоне, зодягнися у свою силу! Зодягнися в шати своєї величі, Єрусалиме, святе місто! Більше ніколи вже не ходитиме по твоїх вулицях необрізаний і нечистий.
2 Обтруси зі себе порох і встань, поневолений Єрусалиме! Скинь ланцюги зі своєї шиї, поневолена дочко Сіона!
3 Бо так говорить ГОСПОДЬ: Ви були віддані ні за що, і не за гроші ви будете викуплені!
4 Адже так говорить мій Владика, ГОСПОДЬ: Мій народ спочатку пішов до Єгипту, щоб там мешкати чужинцем; потім Ассирія безневинно пригнічувала його.
5 Але тепер, що Мені робити, – питає ГОСПОДЬ: Адже народ Мій ні за що забрано, і над його правителями знущаються, – каже ГОСПОДЬ, – постійно день у день зневажається Моє Ім’я.
6 Тому Мій народ дізнається про Моє Ім’я, певного дня зрозуміє, що це Я – Той, Хто говорить. Це Я!
7 Які ж гарні на горах ноги благовісника, що проголошує мир; котрий звіщає Добру Новину, котрий проголошує спасіння, сповіщаючи Сіонові: Твій Бог царює!
8 Ось голос твоїх сторожів, які, підіймаючи голос, всі разом з радістю закричали, оскільки бачать власними очима, що повертається ГОСПОДЬ до Сіону.
9 Вигукуйте з радості! Веселіться всі разом, румовища Єрусалима, тому що ГОСПОДЬ потішив Свій народ; Він викупив Єрусалим!
10 ГОСПОДЬ відкрив силу Своєї святої руки перед очима всіх народів, – усі краї землі побачили спасіння нашого Бога.
11 Виходьте! Швидше виходьте! Виходьте звідти (з полону ) й не доторкайтеся до нечистого! Виходьте геть з-посеред нього, очистіть себе всі, котрі несуть ГОСПОДНІЙ посуд!
12 Але ви не будете виходити з поспіхом; ви не побіжите, як втікачі, бо перед вами йтиме ГОСПОДЬ; Він же, Бог Ізраїлю, буде захищати вас позаду!
13 Що ж до Мого Слуги, то Він діятиме мудро. Він звеличиться, підійметься високо і дуже прославиться.
14 Як же багато було тих, котрі були вражені, дивлячись на Нього, тому що над усяку людину був знівечений його вигляд, так що було важко розпізнати в Ньому одного з людських синів.
15 Але Він здивує численні народи; перед Ним замовкнуть царі, бо побачать таке, про що їм ніхто не говорив, і зрозуміють те, про що не чули.
1 Піднімися, піднімися, Сіоне, зодягнися своєю силою, Сіоне, і зодягнися у свою славу, Єрусалиме, святе місто! Більше вже не проходитиме через тебе необрізаний і нечистий. 2 Обтруси порох і встань! Зупинись, Єрусалиме! Скинь ланцюг зі своєї шиї, полонена дочко Сіону! 3 Бо так говорить Господь: Даром ви були продані, і не за срібло ви були викуплені! 4 Так говорить Господь: Мій народ спершу здійснив перехід до Єгипту, щоб там поселитися; згодом вони силою були відведені до Ассирії. 5 А тепер, чому ви тут? Так говорить Господь: Тому що даром забрано Мій народ, дивуйтеся і кричіть! Так говорить Господь: Через вас постійно хулиться Моє Ім’я між народами. 6 Через це Мій народ у той день пізнає Моє Ім’я, бо Я Сам є Той, Хто говорить. Я присутній, 7 як весняна пора в горах, як ноги того, хто звіщає вістку миру, як той, хто звіщає добро, бо відомим зроблю твоє спасіння, кажучи Сіону: Царюватиме твій Бог! 8 Адже піднявся голос тих, які тебе стережуть, і разом зрадіють голосом, бо віч-на-віч побачать, коли Господь змилується над Сіоном.
9 Хай видадуть веселість разом спустошені місця Єрусалима, бо Господь помилував його і визволив Єрусалим. 10 І Господь покаже Свою святу могутню руку перед усіма народами, і всі кінці землі побачать спасіння від Бога. 11 Відійдіть, відійдіть, вийдіть звідти й не доторкайтеся до нечистого! Вийдіть з-посеред нього, відділіться, ті, які носять Господній посуд. 12 Адже ви не вийдете із замішанням і не втікатимете, бо перед вами піде Господь, і Господь, Бог Ізраїля, Той, Хто вас збирає! 13 Ось зрозуміє Мій слуга і звеличиться, і дуже прославиться. 14 Так як численні будуть у подиві через тебе, так знеславиться перед людьми твій вигляд і твоя слава перед людьми, 15 так ним дивуватимуться численні народи, і царі закриють свої уста. Адже ті, кому не сповістили про нього, побачать, і ті, які не чули, зрозуміють.