Невіста Господня
1 Веселися, неплідна, – ти, котра не народжувала! Радісно вигукуй і співай – ти, котра не зазнала мук породіллі, адже у відпущеної чоловіком дітей більше, ніж у заміжньої, – каже ГОСПОДЬ.
2 Пошир розміри свого намету, розсунь завіси своїх помешкань і не соромся! Попусти довше свої шнури і глибше вбий свої кілки!
3 Бо твої володіння поширяться вправо і вліво, а твої нащадки володітимуть народами, заселяючи спустошені міста.
4 Не бійся, бо ти не будеш знеславлена, і не занепадай духом, бо ти засоромлена не будеш. Адже ти забудеш ганьбу своєї юності, й зневаги свого вдівства більше не згадаєш,
5 бо твій Чоловік – твій Творець; Його Ім’я – ГОСПОДЬ Саваот! Він є і твоїм Спасителем, Святим Ізраїлевим – Богом всієї землі Він називається.
6 Немов залишену й засмучену духом жінку, як колись відпущену жінку юнацтва ГОСПОДЬ покличе тебе знову, – говорить твій Бог.
7 На короткий час Я тебе залишив, але з великою любов’ю прийму тебе;
8 у пориві гніву на короткий час Я сховав від тебе Своє обличчя, але вічною любов’ю помилую тебе, – каже твій Спаситель, ГОСПОДЬ.
9 Адже в Мене так, як за днів потопу Ноя : Як тоді Я присягнувся, що води Ноя більше не затоплять землі, так Я присягаюсь, що не буду гніватись на тебе, і не докорятиму тобі.
10 Гори зрушаться, й узгір’я захитаються, але ніколи не забракне щодо тебе Мого милосердя, і не буде порушений Заповіт Мого миру, – каже милостивий до тебе ГОСПОДЬ.
11 О, нещасна, кидана бурею, безутішна! Ось Я кладу твої основи на міцному камені, підвалини твоїх стін будуть зі сапфіру;
12 зроблю зубці твоїх стін з рубінів, а твої брами – з дорогоцінного каміння (карбункулу ); вся твоя огорожа буде з відбірного дорогого каміння.
13 Всіх твоїх дітей навчатиме ГОСПОДЬ, і великий мир пануватиме серед твоїх нащадків.
14 Ти міцно утвердишся в праведності, будеш далекою від утиску, і не боятимешся, оскільки страх навіть не наблизиться до тебе!
15 Якщо хтось і нападе на тебе, то це буде не від Мене, і хто виступить проти тебе, впаде перед тобою.
16 Адже це Я, – Я створив коваля, який роздмухує жаріюче вугілля та виковує знаряддя свого ремесла. Я ж створив і руйнівника для знищення.
17 Жодна зброя, викувана проти тебе, не буде успішною, і будь-якого язика, що виступатиме проти тебе на суді, ти засудиш. Така спадщина ГОСПОДНІХ слуг, і їхнє виправдання від Мене, – говорить ГОСПОДЬ.
1 Розвеселися, ти, неплідна, яка не родила, розірви і закричи, ти, котра не терпіла болів, бо численні діти у відпущеної — більше, ніж у тієї, яка має чоловіка. Адже Господь сказав: 2 Пошир місце свого намету і своїх дворів, добре його встанови, не обмежуйся! Продовж свої шнури і укріпи свої кілки. 3 Ще пошир направо і наліво, і твої нащадки успадкують народи, і заселиш спустошені міста. 4 Не бійся, що ти була засоромлена, і не звертай уваги, що ти була зневажена. Адже ти забудеш вічний сором, і зневаги твого вдівства не пам’ятатимеш, 5 бо Господь — Той, Хто створив тебе, Господь Саваот Йому Ім’я! І святий Бог Ізраїля — Той, Хто тебе визволяє, буде прикликатися по всій землі. 6 Не як залишену і малодушну жінку тебе Господь покликав, і не як жінку, зненавиджену від молодості, — сказав твій Бог.
7 На короткий час Я тебе залишив, та з великим милосердям тебе помилую, 8 в малому гніві Я відвернув від тебе Своє обличчя, та вічним милосердям помилую тебе, — сказав Той, Хто тебе визволяє, — Господь. 9 Від вод за часів Ноя так у Мене є: Так, як Я поклявся йому в той час землею більше не виявляти обурення на тебе, навіть при твоїй загрозі, 10 що зрушаться гори. Ні, твої пагорби не пересунуться, так і не забракне тобі того милосердя, що від Мене, і не буде порушений завіт твого миру! Адже так сказав Господь, Який тебе милує: 11 Приниженою і непостійною, не потішеною ти була. Ось Я приготовлю тобі гранат — твій камінь, і твої основи — сапфір; 12 і покладу яшму, як твої укріплення, і твої брами — каміння кристалу, і твоя огорожа — вибране каміння. 13 І зроблю всіх твоїх синів навченими Богом, і твої діти будуть у великому мирі, 14 і ти будуватимешся в праведності. Віддалися від неправедного і не бійся, і трепет не наблизиться до тебе!
15 Ось до тебе прийдуть через Мене чужинці, — вони прибіжать до тебе. 16 Ось Я тебе творю, не як коваль, який роздмухує вугілля і виготовляє посуд для діла. Я ж створив тебе не на знищення, щоб знищила 17 якась зброя, яка сама нищиться. Нікому не дам успіху проти тебе, і всякий голос, який повстане проти тебе на суді, — ти всіх їх переможеш, і винуваті перед тобою будуть у смутку. Є спадок тим, які служать Господу, і ви будете праведні для Мене, — говорить Господь.