Вічне спасіння
1 О ви, спраглі, йдіть до води; навіть ті, котрі не мають грошей, ідіть, купуйте і їжте! Ідіть, купуйте без грошей і без оплати вино і молоко.
2 Навіщо витрачати гроші на те, що не є хлібом, і вашу працю на те, що не насичує? Послухайте Мене і споживайте лише те, що для добра, насолоджуйтесь ситими стравами!
3 Нахиліть ваше вухо, підійдіть до Мене. Послухайте, і ваша душа оживе! Я укладу з вами вічний Заповіт, заради незмінної вірності, виявленої до Давида.
4 Я поставив його за свідка народам, володарем і наставником багатьох людей.
5 Ось ти покличеш людей, яких ти не знаєш; народи, які тебе не знають, вирушать до тебе заради ГОСПОДА, твого Бога, Святого Ізраїлевого, оскільки Він тебе прославив.
6 Шукайте ГОСПОДА, поки можна Його знайти, волайте до Нього, поки Він близько!
7 Нехай нечестивий залишить свою дорогу, а злочинець – свої задуми, і нехай навернуться до ГОСПОДА, аби Він змилувався над ними, – до нашого Бога, бо Він щедрий на прощення!
8 Адже Мої задуми не такі, як ваші задуми, і ваші дороги не такі, як Мої дороги, – каже ГОСПОДЬ, –
9 але як небо високо над землею, так Мої дороги далекі від ваших доріг, а Мої думки вищі від ваших думок.
10 Як дощ і сніг падають з неба і вже назад не повертаються, а зволожують землю, роблячи її родючою, і зрощують рослинність, даючи сівачеві насіння і хліб тому, хто їсть, –
11 саме так буває з Моїм словом, яке виходить з Моїх уст, – воно до Мене не повертається порожнім, але виконує Мою волю, звершуючи те, заради чого Я його послав.
12 Отже, ви вийдете з радістю і вас провадитимуть у мирі; гори і пагорби весело вигукуватимуть перед вами, а всі дерева в полі аплодуватимуть вам.
13 Замість колючого чагарника ростиме кипарис, а замість кропиви з’явиться мирт. Усе це буде на славу ГОСПОДА як пам’ять і вічна ознака, яка ніколи не забудеться.
1 Спраглі, ідіть до води, і ви, хто не має срібла, пішовши, купуйте і пийте без срібла і оплати за вино і жир. 2 Навіщо платите сріблом і вашою важкою працею за те, що не для насичення? Послухайте Мене і будете споживати блага, і ваша душа насититься добром. 3 Сприйміть вашими вухами і підіть Моїми шляхами. Послухайте Мене, і ваша душа житиме в добрі. І Я складу з вами вічний завіт, вірну праведність Давида. 4 Ось Я дав його як свідчення в народах, як володаря і того, хто наказує народам. 5 Народи, які тебе не знали, прикличуть тебе, і народи, які тебе не знають, прибіжать до тебе задля твого Бога, Святого Ізраїля, бо Він тебе прославив.
6 Шукайте Бога і, коли Його знайдете, закличте! А при Його наближенні до вас, 7 хай безбожний залишить свої дороги і беззаконна людина свої ради і нехай повернеться до Господа, і буде помилувана, бо Він щедро простить ваші гріхи. 8 Адже Мої ради не є такі, як ваші ради, і мої дороги не такі, як ваші дороги, — говорить Господь. 9 Але так, як небо віддалене від землі, настільки далека Моя дорога від ваших доріг і ваші задуми — від Мого задуму. 10 Адже як дощ чи сніг піде з неба і не повертається, аж доки не напоїть землю, і вона вродить, і зростить, і дасть насіння сівачеві та хліб на поживу, 11 саме таким буде і Моє слово, яке тільки вийде з Моїх уст, — воно не повернеться, аж доки не виконається те, що Я забажав, і дам успіх на твоїх дорогах і Моїм заповідям. 12 Адже ви вийдете у веселості й будете навчатися в радості, бо гори і пагорби підскакуватимуть, приймаючи вас у радості, і всі дерева рівнини заплещуть галузками, 13 і замість чагарнику підніметься кипарис, а замість вереску зійде мирт. І буде це для слави Господа і як вічний знак, і не мине.