Божі накази
1 Так говорить ГОСПОДЬ: Дотримуйтесь правосуддя і дійте за справедливістю, тому що наблизилося Моє спасіння, коли буде об’явлена Моя справедливість.
2 Щаслива людина, котра так чинить, і син людський, котрий цього дотримується, зберігаючи суботу від опоганення, та стримує свою руку, аби не чинити жодного зла.
3 Отже, нехай чужинець, котрий прилучився до ГОСПОДА, не говорить таких слів: Напевно, відлучить мене ГОСПОДЬ від Свого народу! І євнух хай також не говорить: Я – лише сухе дерево!
4 Бо так говорить ГОСПОДЬ: Євнухам, котрі дотримуються Моїх субот і обирають те, що Мені до вподоби, залишаючись вірними Моєму Заповіту,
5 Я дам їм у Моєму домі та в Моїх стінах місце та ім’я, краще, ніж мають сини і дочки, – Я дам їм вічне ім’я, яке не забудеться.
6 І дітей чужинців, котрі приєднались до ГОСПОДА, щоб Йому служити, полюбили ГОСПОДНЄ Ім’я, аби бути Його слугами, – всіх, котрі дотримуються суботи, не опоганюючи її, і вірних Моєму Заповіту, –
7 Я приведу на Мою святу гору і порадую їх у Моєму Домі молитви. Їхні всепалення та їхні жертви будуть приємними на Моєму жертовнику. Адже Мій Дім буде названий Домом молитви для всіх народів.
8 Так говорить мій Владика ГОСПОДЬ, Котрий збирає вигнанців Ізраїлю: До тих, котрі вже зібрані, Я покличу ще інших.
9 Усі польові звірі та усі звірі лісові, приходьте та їжте!
10 Його вартові – всі сліпі й нерозумні; усі, як німі пси, що не можуть гавкати; вони мрійники і ледарі, що полюбляють спати.
11 Ці пси ненажерливі й ненаситні. Саме такими є злі й нерозумні пастирі, кожен з них йде власною дорогою, всі без винятку , дбають лише про свою користь.
12 Приходьте, – каже такий , – я дістану вина й нап’ємося міцного напою; завтра буде так, як сьогодні, хіба що розкішніше!
1 Так говорить Господь: Дотримуйтеся правосуддя, чиніть справедливість, бо наблизилося Моє спасіння, щоб прийти, і Моє милосердя, щоб об’явитися! 2 Блаженний чоловік, хто це чинить, і людина, яка цього дотримується й зберігає суботи, щоб не опоганити, і стримує свої руки, щоб не чинити неправедне. 3 Нехай чужинець, який пристав до Господа, не говорить: Відлучить мене Господь від Свого народу! І хай не говорить євнух: Я — сухе дерево!
4 Так говорить Господь: Євнухам, які зберігатимуть Мої суботи і виберуть те, що Я бажаю, і триматимуться Мого завіту, 5 Я дам їм у Моєму домі та в Моїй стіні визначне місце, краще від синів і дочок, Я дам їм вічне ім’я, і воно не мине. 6 І чужинцям, які пристали до Господа, щоб Йому служити, і полюбили Господнє Ім’я, щоб бути Йому рабами і рабинями, і всіх, хто дотримується Моїх субот, щоб їх не опоганити, і держаться Мого завіту, 7 таких Я приведу на Мою святу гору і розвеселю їх у Моєму домі молитви. Їхні всепалення і їхні жертви будуть прийняті на Мій жертовник. Адже Мій дім назветься домом молитви для всіх народів, — 8 сказав Господь, Який збирає розсіяних Ізраїля, — бо зберу разом збір.
9 Усі дикі звірі, приходьте, їжте, — усі звірі лісу! 10 Гляньте, що всі осліпли, не прагнули зрозуміти, усі німі пси, не зможуть гавкати ті, яким сниться лігво, які люблять дрімати. 11 І пси, безсоромні душею, які не знають ситості. І є лиходії, які не знають розуму, — усі пішли їхніми дорогами, кожний сам по собі.