1 Так говорить ГОСПОДЬ: Небо – Мій престол, а земля – підніжок Моїм ногам. Який же дім Мені побудуєте, і де знайдете місце для Мого перебування?
2 Тож усе це створила Моя рука, і так воно все виникло! – говорить ГОСПОДЬ. Але ось на кого Я зверну увагу: на лагідного і скрушеного духом, – на того, хто тремтить перед Моїм Словом.
3 А нечестивий , котрий ріже на жертву вола, – те саме, що вбиває людину; хто приносить у жертву ягня, те саме, що душить пса; хто приносить хлібний дар, те саме, що свинячу кров; хто кадить ладаном, те саме, що молиться до ідолів . Тому такі (нечестиві ) обирають власні дороги, і вони задовольняються своїми гидотами.
4 Через те і Я поверну їхні глузування на них, – чого вони бояться, те наведу на них. Адже, коли Я кликав їх, вони не відповідали, Я говорив, а вони не слухали, але чинили те, що є злом у Моїх очах, і обирали те, до чого Я відчуваю огиду!
5 Послухайте слово ГОСПОДНЄ, ті, котрі з тремтінням ставитесь до Його Слова! Якщо ваші брати, котрі вас ненавидять, і котрі вас проганяють заради Мого Імені, кажучи: Нехай ГОСПОДЬ явить Свою славу, щоб ми побачили вашу радість, то таких очікує ганьба.
6 Доноситься гомін з міста, чути голос із Храму. Це голос ГОСПОДА, Котрий відплачує Своїм ворогам.
7 Перш ніж з’явились перейми у породіллі, вона народила, – перш ніж почались болі, вона народила хлоп’ятко.
8 Хто чув про щось подібне, чи таке бачив? Хіба може без страждань і болі з’явитись країна в один день? Хіба може народитись народ відразу? Що ж до Сіону, то ледве відчув він муки, як народились його діти.
9 Хіба можу Я довести до переймів, – питає ГОСПОДЬ, – і не дам народити? Хіба можу затримати дитинку, яка з’являється на світ? – говорить твій Бог.
10 Тож радійте з Єрусалимом, і веселіться з ним усі, хто його любить! Тіштесь ним усі, хто його оплакував.
11 Ви отримали можливість годуватись і насичуватись від грудей потіхи (дочки Сіону ), насолоджуватися молоком, яке наповнює її груди.
12 Адже так говорить ГОСПОДЬ: Ось Я до вас скеровую добробут, наче ріку і, як повноводний потік, надбання і славу народів! Вас годуватимуть і носитимуть немовби на руках, і бавитимуть, посадивши на коліна.
13 Як потішає матір свою дитину, так і Я вас потішу; ви будете тішитись Єрусалимом.
14 Ви усе це побачите, зрадіє ваше серце і, як свіжа зелень, розцвітуть ваші кості . Тоді стане явною рука ГОСПОДНЯ Його слугам, а обурення – Його ворогам.
15 Бо ось гряде ГОСПОДЬ у вогні, а Його колісниці, – наче вихор, щоб дати волю Своєму гніву і виконати Свою погрозу в полум’ї вогню.
16 Адже ГОСПОДЬ вогнем і Своїм мечем судитиме всяке тіло, – і буде багато уражених ГОСПОДОМ.
17 Ті, котрі освячуються й очищають себе в язичеських дібровах, наслідуючи тих, що всередині (ідолослужителів ), їдять свинину, мишей та інші гидоти, всі разом з ними будуть знищені, – говорить ГОСПОДЬ.
18 Я знаю їхні вчинки та їхні думки! Я прийду, аби зібрати всі народи та язики; вони прийдуть і побачать Мою славу!
19 Я покладу на них знак, тому тих з них, котрі врятувалися, відішлю до народів: в Таршіш, Пул і Луд, – до тих, котрі натягують тятиву лука; в Тувал та Яван і до далеких островів, де ще не чули про Мене і не бачили Моєї слави, щоб вони сповіщали про Мою славу між народами .
20 І повернуть усіх ваших братів з-поміж усіх народів, як дар ГОСПОДУ, – на конях і колісницях, на возах, мулах та верблюдах – на Мою святу гору, в Єрусалим, – говорить ГОСПОДЬ, – як діти Ізраїля приносять хлібні дари в чистому посуді до ГОСПОДНЬОГО Храму.
21 А декого з них Я візьму за священиків і левітів, – говорить ГОСПОДЬ.
22 Адже, як нове небо і нова земля, які Я створю, залишатимуться переді Мною, – каже ГОСПОДЬ, – так само перебуватиме завжди ваше потомство і ваше ім’я.
23 І буде так, що з місяця в місяць, і зі суботи в суботу кожна людина приходитиме, щоб поклонитися переді Мною, – говорить ГОСПОДЬ.
24 А коли виходитимуть, то побачать трупи людей, котрі відступили від Мене, бо їхня черва не помре, і їхній вогонь не погасне. Вони будуть гидотою для всіх людей.
1 Так говорить Господь: Небо — Мій престол, а земля — підніжжя для Моїх ніг. Який дім Мені збудуєте? Чи яке місце Мого спочинку? 2 Адже це все створила Моя рука, і це все є Моє! — говорить Господь. І на кого погляну, хіба не на впокореного, мовчазного і того, хто тремтить перед Моїми словами? 3 А беззаконний, який приносить у жертву Мені теля, як той, хто вбиває пса, а хто приносить пшеничне борошно, як той, хто приносить свинячу кров, а хто кладе ладан, як пам’ятну частку , немов той, хто хулить. Тож вони вибрали свої дороги та свої гидоти, які забажала їхня душа, 4 і Я виберу насмішки для них, і віддам їм гріхи. Адже Я до них закликав, та вони не послухалися Мене, Я говорив, і не почули, а чинили зло переді Мною і вибрали те, чого Я не бажав!
5 Послухайте слово Господа, ви, які тремтите перед Його словом! Скажіть, наші брати, тим, хто нас ненавидить і нами гидує, щоби прославилося Господнє Ім’я і з’явилося в їхній радості, і вони засоромляться. 6 Голос крику з поля, голос з храму, голос Господа, Який віддає відплату супротивникам. 7 Раніше, ніж та, яка терпить болі, народить, раніше, ніж прийде страждання болів, вона звільнилася і народила хлоп’ятко. 8 Хто це чув, і хто таке бачив? Хіба земля терпіла болі породіллі один день, і чи народився народ враз? Адже дочка Сіон перетерпіла муки і народила своїх дітей. 9 Я ж очікував цього, а ти Мене не згадала, — сказав Господь. Дивись, хіба не Я створив ту, яка народжує, і неплідну? — сказав Бог.
10 Зрадій, Єрусалиме, і святкуйте в ньому, усі, хто його любить, радійте радістю, усі, хто плаче над ним, 11 щоб ви ссали і наситилися від грудей її потіхи, щоб, нассавшись, ви розвеселилися приходом її слави. 12 Адже так говорить Господь: Ось Я до них схилю наче ріки миру і наче потоки, що заливають славу народів! Їхні діти будуть підняті на спину і на колінах будуть потішені. 13 Так, як когось потішає матір, так і Я вас потішу, і ви будете потішені в Єрусалимі. 14 І побачите, і зрадіє ваше серце, і ваші кості піднімуться, як трава. І явна буде Господня рука для тих, хто Його вшановує, а неслухняним Він пригрозить.
15 Ось-бо Господь прийде, як вогонь, і Його колісниці, як буря, щоб віддати в гніві помсту і відречення, — у полум’ї вогню. 16 Адже Господнім вогнем буде суджена вся земля, і всяке тіло — Його мечем. Численні будуть уражені Господом. 17 Ті, які освятилися й очистилися, та в садах і в переддвер’ях їдять м’ясо свиней, гидоти і мишей, разом будуть знищені, — сказав Господь, — 18 і Я знаю їхні діла та їхній задум! Я приходжу зібрати всі народи та язики, і вони прийдуть, і побачать Мою славу. 19 І залишу на них знаки, і відішлю з них тих, що врятувалися, у народи, до Тарсіса, Фуда, Луда, Мосоха, Товила, до Греції і до островів далеко, які не почули Мого Ім’я і не побачили Моєї слави, і вони сповістять Мою славу серед народів. 20 І приведуть ваших братів з усіх народів, як дар Господу, — разом з кіньми і колісницями, з ослами на возах з накриттям до святого міста Єрусалима, — сказав Господь, — як і сини Ізраїля з псалмами обновили Мені свої жертви в Господньому домі. 21 І з них Я візьму Собі священиків і левітів, — сказав Господь.
22 Адже так, як нове небо і нова земля, які Я створю, залишатимуться переді Мною, — говорить Господь, — так стоятиме і ваше насіння і ваше ім’я. 23 І буде, з місяця в місяць, і із суботи в суботу кожне тіло приходитиме в Єрусалим поклонитися переді Мною, — сказав Господь. 24 І вийдуть, і побачать трупи людей, які вчинили переступ проти Мене, бо їхній черв’як не помре, і їхній вогонь не погасне, і будуть як видовище для кожного тіла.